Home » Tipy a návody » 3 tipy, jak vybrat interiérové stínění do nového bydlení

3 tipy, jak vybrat interiérové stínění do nového bydlení

Čeká vás v blízké době stěhování do nového bytu či domu? V tom případě je nejvyšší čas zapřemýšlet nad tím, jak vyřešíte interiérové stínění. Látkové rolety, vnitřní žaluzie … možností je opravdu mnoho. Nabízíme vám pomoc a 3 praktické tipy, díky kterým budete z výsledku nadšení.

Následující seznam rad týkajících se stínění do domácnosti vám pomůže ušetřit nejen čas, ale také peníze. Jednotlivá doporučení vychází z potřeb a zkušeností zákazníků MK Rolety.

Vnitřní rolety den a noc v zimní zahradě

1.Na stínění myslete ideálně s předstihem

V momentě výběru nového bydlení bývá stínění bohužel nezřídka opomíjeno. Například taková koupě bytu v novostavbě zpravidla zahrnuje diskuzi s developerem, u kterého máte možnost vybrat si z různých dveří, podlah nebo obkladů. Již v průběhu stavby máte možnost zasáhnout do toho, jak bude vaše vysněné bydlení vypadat. Pravdou však zůstává, že stínění v podobě žaluzií či rolet nebývá součástí nabídky.

Na jednu stranu je to dobře. Máte možnost si vše vybrat podle sebe a nebudete muset několik let koukat na nudné žaluzie s bílými lamelami. Na druhou stranu vás investice a nutnost stínění řešit dokáže překvapit. Pokud je to možné, myslete na stínění ideálně s předstihem. Pokud si nevíte rady a nedokážete se v nabídce stínící techniky zorientovat, jsme zde pro vás. Vybereme vhodné řešení podle vašich potřeb, vašeho vkusu, typu oken a dalších parametrů.

Zároveň je důležité upozornit na to, že nikdy není pozdě ani brzy. Efektivní a krásné stínění s radostí dodáváme pro novostavby a developerské projekty v Plzeňském kraji. Možná právě vy přemýšlíte nad čerstvým bydlením, mezi které se řadí atraktivní byty Sylván, chystaný bytový dům Vltavín (nastěhování květen 2020), domy Nepomucká (nastěhování prosinec 2019), byty Jetelová, bytový dům Svornost či byty Poděbradka. Montáž v novostavbě s vámi rádi probereme. Jsme přesvědčeni o tom, že do moderního bydlení patří krásné a praktické řešení.

hnědé žaluzie plisé do panelákového bytu

2. Jen o regulaci slunečního svitu to není

Od nového bydlení očekáváte, že se vám bude líbit. Chcete si vyladit ložnici a záclony, přemýšlíte nad nábytkem, barvou zdí a veškerými dalšími detaily. Jinými slovy to chcete mít hezké. Jsme v tom s vámi! Víme, že stínící technika už dávno není jenom o regulaci slunečního svitu. Představuje důležitý designový prvek a příležitost proměnit bydlení tak, jak chcete. Chcete rozzářit interiér? Nebo naopak toužíte po něčem elegantním a uhlazeném? V obou případech vám dokážeme splnit přání.

Je skvělé vědět, že máte na výběr. Z hlediska designu jsou skvělým tipem látková žaluzie Plisé. Ty se dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější výrobky k ochraně proti slunci. Za jejich úspěchem stojí hned několik důvodů:

 • Všestrannost díky možnosti kombinovat dva typy látek na jednom systému, tzv. den a noc
 • Stabilita a odolnost
 • Kvalita zpracování, látka je upevněna na horní a dolní straně úzké kolejnice, vedení je vyřešeno speciální technikou šňůry
 • Možnost vytvářet systémy na míru se snadnou ovladatelností
 • Široká nabídka, aktuálně nabízíme více než 340 tkanin v různých barvách a vzorech
 • Vhodné i pro okna se speciálními tvary
 • Ideální jako rolety do dětské pokoje
plisé žaluzie do kanceláře

Plisé žaluzie je možné instalovat i bez vrtání. Spoléháme se na kvalitní výrobky od německého výrobce ERFAL, se kterým máme my a naši zákazníci skvělé zkušenosti. Absolutně nezáleží na to, v jakém stylu máte bydlení. Tyto látkové žaluzie se hodí jak do minimalistického obývacího pokoje, tak do rustikální pracovny či romantického dívčího pokojíčku.

Zajímavým dekorativním prvkem dokáží být také římské rolety. Dodáváme dekorativní modely od českého výrobce Bematech, protože s nimi máme skvělé zkušenosti. Látky si máte příležitost prohlédnout na naší vzorkovně, případně po domluvě přímo u vás doma. Nemusíte mít čas, my se přizpůsobíme a přijedeme k vám. Mezi hlavní výhody římských rolet patří:

 • Profesionální zpracování s neviditelnými švy
 • Látka je přesně nařezaná laserem
 • Originální kolekce látek od průsvitných až po plně zatemňující látky
 • Dekorativní a luxusní vzhled
 • Možnost kombinovat se závěsy na okna blackout
 • Vhodné i na větší okna, maximální šířka až 4200 mm, maximální výška až 5900 mm
 • Možnost motorického ovládání s dálkovým ovladačem, ideální stínění do manželské ložnice
římské rolety pro dokonalý styl

Profesionální přístup ke každé zakázce je u nás samozřejmostí. U nás máte možnost nechat si vyrobit interiérové rolety na míru.

3. Teplotní komfort je důležitý

Poslední rada se týká teplotního komfortu ve vašem novém bydlení. Pokud nechcete, aby se byt během léta proměnil v saunu, je důležité uvědomit si jednu věc. Se světlem pronikajícím do bydlení přichází také teplo. Především v letních měsících dokáže kvalitní stínění snížit teplotu v interiéru až o několik stupňů celsia.

Při výběru tak vždy přemýšlejte nad tím, jakým směrem jsou jednotlivá okna orientována. Stejně tak nezapomeňte na to, k čemu bude místnost sloužit. Jiné požadavky můžete mít v průběhu dne, jiné večer. V takovém případě jsou pro vás vhodným řešením rolety den a noc, kde se na látce střídají zatemňovací a transparentní pruhy. V případě domu hraje roli také ohřívání venkovních materiálů a zdí. Více o tepelných ztrátách se dozvíte v nabídce našeho venkovního stínění.

venkovní rolety novostavba

Aby se vám skvěle bydlelo

Všechny výše zmíněné rady vám pomohou k hezkému a praktickému bydlení, ve kterém budete s radostí trávit čas. Pokud přece jen máte nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit. Stínění řešíme pochopitelně nejen pro novostavby, ale i starší byty, kanceláře a další typy objektů.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top