Lista here!

Home » Tipy a návody » Kdy je čas vyměnit staré žaluzie za nové?

Kdy je čas vyměnit staré žaluzie za nové?

Patříte mezi majitele klasických horizontálních žaluzií? Jenže za ta léta svojí existence u vás doma už mají hromadu poruch a neduhů? Je čas na změnu! Vyzkoušejte naše tipy s mnohem estetičtějšími žaluziemi.

Staré, dobré a rozbité


Horizontální žaluzie jsou funkčním prvkem, o tom není pochyb. Plní svou funkci, barevně je lze zkombinovat s takřka většinou interiérů a jsou cenově snadno dostupné. Jenže! V mnoha domácnostech jsou zastaralé. Obecně mají plno zbytečných mechanických součástek, které se s přibývajícími roky začnou opotřebovávat, až je nakonec nutná nějaká ta oprava.

Nejčastějšími potížemi jsou zpřelámané lamely, barva je vybledlá od sluníčka a žaluzie se tudíž stávají méně atraktivní. Plastová tyčka pro naklápění úhlu lamel se často někde ohne nebo se odlomí rukojeť. Mezi vzhledové nedostatky si přidejte omatlanou šňůrku pro stahování a vytahování žaluzií a máte dokonalý obrázek. A teď se rozpomeňte, kolik takových žaluzií doma vlastně máte. Nečeká vás těch oprav nějak moc? Opravdu ještě chcete mít takové žaluzie doma? Je čas objevit alternativy a nová řešení pro moderní interiér.

Nepřehlédněte naše tipy, jak namontovatdemontovat žaluzie, jak opravit zaseklé žaluzie, jak nasadit nebo opravit řetízek, jak žaluzie narovnat, rozebrat, nebo úplně odstranit.

„Věděli jste, že první otočné okenní žaluzie pocházely z Francie a nechal si je patentovat jeden truhlář již v roce 1812? A obliba stále neopadla!“

Kdy je čas vyměnit staré žaluzie za nové

Vyberte si ten správný materiál!

Vnitřní žaluzie se vyrábějí ze dřeva, PVC, látek nebo lakovaného hliníku. Nejčastěji používaným materiálem jsou však tkaniny, neboť nabízejí obrovské množství druhů. Široký výběr začíná u barev a pokračuje až k hustotě látky, která dle vaší volby propouští světlo. Protože sortiment je opravdu široký a neexistuje typ okna, na který by látková žaluzie nepasovala, je vhodné, abyste při výběru vzali v potaz opravdu všechny pokoje vašeho domova. Ne všude chcete mít absolutní tmu, nebo naopak stejně tak nechcete mít všude mírně prosvítající slunce.

dřevěné žaluzie v interiéru

Den a noc? Jedna z mnoha možností

Největším hitem poslední doby jsou žaluzie s názvem Den a noc. Jsou velice praktické a mají mnoho výhod. V prvé řadě obsahují dvě až tři žaluzie za sebou a ovládají se jen jedním mechanismem. Den a noc nabízí zcela zatemňovací pruhy nebo také jemné transparentní, jimiž omezíte průnik slunečních oslnivých paprsků do bytu. A v druhém případě se žaluzie mohou pochlubit hned několika vlastnostmi zahanbujících starší řešení.

Žaluzie se navíjejí na trubku. Díky tomu je krásně schováte do „designového pruhu“ nad oknem. Nikde nic nevisí ani nepřečnívá. Plusem pro mnohé jistě bude i snadná údržba, kdy žaluzii stačí otřít vlhkým hadříkem, případně přejet vysavačem. Zde je však nasnadě opatrnost, abyste žaluzii neponičili. A bonus na závěr? Některé žaluzie se vyrábějí z nehořlavých materiálů, což zvyšuje bezpečnost.

žaluzie den a noc na míru

Zkuste vertikální žaluzii

Velmi oblíbenou variantou se stávají vertikální žaluzie. Uplatní se jak v kancelářích, tedy komerčních budovách, ale také v domácnostech. Nejlépe padnou na rozlehlé plochy, ale díky své přizpůsobivosti vyniknou i na atypických oknech. V poslední době můžete vidět jejich využití zejména na prosklených balkonech, protože díky pruhům látky jsou vertikální žaluzie vysoce prodyšné. Vybírat si můžete z různých druhů tkanin od zatemňovacích až po zcela průsvitné, jež dodávají interiéru jistý půvab. Látky se pyšní nejen jednobarevným provedením, ale k mání je i mnoho vzorovaných obměn.

vertikální elektrické žaluzie

Moderní Plisé

Plisé patří u našich zákazníků mezi nejpopulárnější zastiňovací ochranu proti slunci vůbec. Mají všestranné využití a v interiéru vypadají velice přirozeně. Dodávají pokojům útulnost a pocit domova. Plisé žaluzie jsou snadno ovladatelné, ať šňůrou, plastovým či hliníkovým madlem, nebo dálkovým ovladačem. Vždy na míru. Výrobcem je německý MHZ.

plisé žaluzie bez vrtaní

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top