Home » Tipy a návody » Jak si chránit soukromí při zachování pohledu ven

Jak si chránit soukromí při zachování pohledu ven

Vhodné zastínění oken vám poskytne soukromí u vás doma

V tomto věku digitalizace a internetu hrozí nebezpečí ohrožení soukromí. Každý mluví o důležitosti soukromí, o tom, co by se mělo udělat pro ochranu soukromí, a zabránění jeho ohrožení. Je to v mysli každého. Co je ale soukromí? Je omezeno pouze na internet a data, nebo má větší rozměr?

Soukromí je to, co umožňuje každému jednotlivci zachovat a udržovat svou samostatnost a individualitu.

Soukromí je mimořádně osobní, a každý jednotlivec má právo jej chránit a udržovat před zásahy ostatních lidí. Je to základní právo člověka. Hlídání vašeho soukromí začíná u každého doma. Domov je místem, kde jste nejvíce zranitelní a vystaveni různým pohledům.

Jakmile jste za zavřenými dveřmi, musíte vaši rodinu chránit před vnějším světem. Váš největší spojenec jsou okenní žaluzierolety. Zatáhněte si vaše stínění oken, a jste chráněni od zvědavého vnějšího světa.

rolety den a noc pro zachování soukromí

Hledání vyváženého stínění oken

Při zachování soukromí je vaše nejvyšší priorita, abyste nepřišli o denní světlo a výhled ven. Potřebujete zastínění oken, které vás ochrání před nemilosrdnými paprsky slunce a výhledem z ulice, aniž by zakrývala výhled na malebnou krásu přírody.

Je důležité pochopit, že žádné stínění oken nenabízejí úplné soukromí, plný výhled na vnější stranu a ovládání průchodu světla. Přicházejí v různých stupních a stylech, a musíte si vybrat zastínění, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Pojďme se spolu podívat na různá řešení, které vám pomůžou s vaším pohled ven, s ochranou vašeho soukromí, a ovládání možného prostupu světla do vašeho interiéru.

Chraňte se proti slunečním paprskům, nikoli pohledem na krajinu

Máte zahradu v plném rozkvětu a chcete si vychutnat výhled s ranním šálkem čaje. Nebo máte výhled na krásnou krajinu, hory, lesy nebo rybníky. Do očí bijící paprsky slunce poškozují vaše oči, poškozují nábytek v interiéru, a vystavují váš dům pohledům z venčí.

Potřebujete rolety, které pomohou blokovat příchozí sluneční světlo, ale nikoli pohled ven. Screenové rolety fungují přesně podle vašich představ s výhledem ven. Tyto sluneční clony se pohybují od 0% do 14% průsvitnosti.

Nízká hodnota průsvitnosti 3 % – 5 % pomůže blokovat sluneční paprsky. Zajišťuje větší soukromí, ale za cenu nemožného výhledu ven.

Střední hodnota průsvitnosti 7 % – 10 % pomůže zachovat výhled ven, a nabídne ochranu před škodlivými UV paprsky slunce.

Vysoká hodnota průsvitnosti 14 % umožňuje nejlepší viditelnost, ochranu před slunečním zářením a zachování vašeho soukromí.

Screenové rolety poskytují fantastické soukromí během dne. Noční soukromí je však kvůli otevřenosti těchto rolet ohroženo. Chcete-li tomu čelit, můžete přidat druhé vnitřní stínění, které poskytne soukromí po západu slunce.

vnitřní screenové elektrické rolety

Zachování soukromí pomocí rolet den a noc

Pokud je vaše soukromí prvořadým požadavkem, rozhodněte se pro rolety v provedení den a noc. Umožňují flexibilní soukromí a kontrolu světla v interiéru. Tyto rolety mají dvě látky s měkkou tkaninou. Při lehkém stažení umožňují rolety den a noc, aby se světlo rozptylovalo do vašeho interiéru, a poskytovalo vám výhled do přírody. Pokud je vyžadováno soukromí, stačí zcela zatáhnout rolety! Vaše soukromí je zcela chráněno.

bílé rolety den a noc zajistí dokonale vaše soukromí

Soukromí a dostatek světla  zajišťují plisé žaluzie

Pokud uvažujete o různém zastínění oken z důvodu ochrany soukromí, vnějšího pohledu a světelné filtrace od přímých slunečních paprsků, které by mělo být ve vašem seznamu uvedeno nahoře, jsou žaluzie plisé. Jsou k dispozici v různých stylech a vyberete si ten, který nejlépe vyhovuje vašim požadavkům.

Nabízejí se v různých prostupností látek od průsvitných až po zatemňovací. Každá žaluzie poskytuje různé úrovně soukromí a filtrace světla. Provedení shora dolů a zdola nahoru jsou však určitě nejlepším řešením. Snížení žaluzií dolů, umožňujete slunečnímu paprsku částečně vtékat do interiéru. Spodní část stínění zajišťuje dokonale vaše soukromí.

Pokud potřebujete na noc větší soukromí, a přes den dostatek světla, které by vám mělo proudit do místností, najdete v naší nabídce plisé žaluzie den a noc. Jedná se o dvě žaluzie na jednom stínícím systému. Jedna látka je zatemňovací nebo polo průsvitná, a druhá látka průsvitná.

barevné provedení žaluzií plisé

Závěsy a neprůhledné panely

Čiré závěsy jsou skvělým doplňkem pokojů. Dávají vzdušný pocit, umožňují proniknout značné množství světla, aniž by bránily vnějšímu výhledu. Soukromí však může být ohroženo, protože jak již název napovídá, tyto závěsy jsou vyrobeny z čirého materiálu. Ale máme pro vás řešení. Možná jste viděli mnoho hotelů, které se uchylovaly ke kombinaci čirých závěsu a neprůhledných panelů. Čiré závěsy umožňují prostup světla, zatímco neprůhledné panely pomáhají přidat tento prvek soukromí do vašich pokojů.

čiré závěsy

Látkové rolety

Látkové rolety přicházejí v různých stupních neprůhlednosti, což vám umožní najít tu správnou kombinaci nastavení světla a soukromí pro vaše domácnosti. Máte na výběr z řadu stylů a barev, které vám umožní ovládání prostupu světlo do interiéru, a zajistí vám soukromí bez obětování módního prvku. Pokud potřebujete maximální soukromí, můžete se rozhodnout pro zatemňovací rolety, které jsou především vhodné do ložnice nebo dětských pokojů.

látkové rolety pro lepší soukromí

Jak je zřejmé z výše uvedené tipů, neexistuje jediné jednoduché řešení, které by dokázalo zachovat soukromí a umožnit výhled zevnitř ven. Existují různé produkty, které lze v různé míře použít k dosažení optimálního možného rozlišení pro vaše potřeby. Než se rozhodnete najít tu správnou kombinaci pro své domácnosti, upřednostněte své potřeby a očekávání. Usnadní a zefektivní se výběr rolet nebo žaluzií pro osvětlení interiérů a ochrany soukromí.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top