Home » Tipy a návody » Co vás nejvíce zajímá o roletách den a noc

Co vás nejvíce zajímá o roletách

Časté diskutované otázky o provedení noc a den rolet

Provedení den a noc jsou moderní, stylové a multifunkční rolety pro všechny místnosti vašeho domova nebo podnikání, a existuje mnoho stylů, barev a odstínů, ze kterých si můžete vybrat.

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o často kladených otázkách ohledně provedení den a noc.

Co vás nejvíce zajímá o roletách den a noc
Co je roleta den noc

Co je roleta den – noc?

Den a noc je moderně vypadající roleta, která je založena na kombinaci roletového a žaluziového systému a mechanismu. Jsou také někdy označováni jako Twintex nebo Duo rolety. Jsou vyrobeny ze dvou vrstev látky, které se vzájemně překrývají.

Každá vrstva látky má rovnoběžné vodorovné kusy látky kombinující průsvitné a neprůhledné vodorovné pruhy. Systém vám umožní mít pevný neprůhledný pohled na tkaninu, která nabízí úplné soukromí, nebo průsvitné a neprůhledné vodorovné pruhy lze střídat, takže máte částečné soukromí.

Když je otevřena denní roleta, vypadá jako zebra roleta, když jsou její lamely v otevřené poloze. Když je zavřená, vypadá to spíše jako pevná roleta. Den a noc rolety jsou ovládány bočním řetízkovým systémem, a obě vrstvy se rolují nahoru a dolů, podobně jako dvě rolety, které spolu spolupracující. Denní a noční roleta je moderní zastínění oken, které má skutečný vizuální vzhled v každé místnosti.

zatemňovací roleta zebra

Jaké jsou výhody rolet den noc?

 • Roletu den noc lze vyrobit tak, aby vyhovovala širokým nebo úzkým oknům
 • Mohou být vyrobeny tak, aby vyhovovaly jakékoli hloubce okna nebo dveří
 • Mohou být dodávány v mnoha různých barvách a odstínech, aby vyhovovaly vašemu interiéru jak přirozené, tak živé barvy
 • Díky menšímu množství použitého materiálu a způsobu, jakým jsou ve srovnání se záclonami, budou vypadat menší místnosti
 • Jsou snadno udržovatelné, a je třeba je pouze oprášit a občas otřít vlhkým hadříkem
 • Jsou skvělé pro každou místnost; ložnice, obývací pokoje, jídelny, herny, zimní zahrady, kuchyně, toalety, koupelny, chodby, okna a dveře
 • Nabízejí částečné nebo úplné soukromí v pokojích
 • Mohou být zcela vytaženy, aby umožnily celkový výhled na okno nebo dveře
 • Jsou extrémně lehké
 • Částečně zastíní místnost a odstraní oslunění od slunce, aniž by blokovali veškeré přirozené světlo
 • Snadno filtrují množství světla vstupujícího do místnosti, aniž by úplně blokovaly denní světlo, vytvářejí jasné a vzdušné prostředí, ale stále zachovávají vaše soukromí
 • Lze je snadno vytáhnout nebo zatáhnout pomocí řetízku nebo baterie
 • Mohou být napůl otevřené a umožňují pohled z okna nebo dveří
 • Mechanismy otevírání a zavírání jsou bezpečné pro děti a domácí zvířata
rolety den a noc jsou praktické

Jak praktické jsou rolety v provedení den noc?

Provedení den a noc jsou praktické rolety do oken, které vám nabízí různé možnosti včetně plného soukromí, částečné soukromí, nebo mohou být zcela vytažené, abyste měli celý pohled z okna nebo dveří. Jsou moderní, lehké, a snadno se vytahují nebo stahují pomocí řetízku nebo baterie. Pokud máte v místnosti spoustu oken, záclony mohou být někdy obtížné na svoje ovládání. Denní a noční provedení je moderní. Vaše místnost se bude cítit otevřeně a prostorně.

Roleta den a noc na rám okna vás může stát méně než záclony, a pokud jsou vaše okna standardní velikosti, lze je namontovat se spoustu možných barev a odstínů, ze kterých si můžete vybrat.

Jak fungují rolety den a noc?

Látkové rolety den a noc lze namontovat buď uvnitř nebo vně okenního rámu, a lze je snadno vytáhnout pomocí bezpečného řetízkového mechanismu, který lze namontovat na kteroukoli stranu rolety.

Mechanismus bude střídat průsvitné a neprůhledné vodorovné pruhy, aby vám poskytl úplné nebo částečné soukromí nebo zastínění, nebo je lze plně vytáhnout, abyste měli nerušený pohled z okna, a umožnili vstup veškerého přirozeného světla. V souhrnu se přední vrstva látky pohybuje nezávisle na zadní látce, což umožňuje pruhy klouzat mezi sebou, což vytváří otevřený a uzavřený efekt.

Jsou opravdu snadno ovladatelné a nemusíte mít žádnou sílu ve svých rukou nebo pažích, abyste je mohli vytahovat nebo stahovat, takže jsou skvělou alternativou pokrývající okna pro každého, kdo zápasí s těžkými závěsy nebo těžšími žaluziemi.

Jak fungují rolety den a noc
jak se vytahují a stahují rolety den a noc

Jak se vytahují a zatahují?

Roletožaluzie se vytahuje a zatahuje pomocí řetízkového mechanismu, a když jsou vyrobeny na míru, mohou být vyrobeny tak, aby se vám vyhovovala strana ovládání. Pomocí střídavých průhledných a barevných pruhů umožňuje denní a noční roleta upravit množství světla vstupujícího do místnosti prodloužením nebo zasunutím samotné rolety.

Dvouvrstvý materiál klouzá po sobě a střídavě pokrývá a odkrývá průhledné úseky při pohybu nahoru a dolů, což vám umožňuje udržovat úroveň světla tak, jak je potřebujete, a bez námahy. Pro modernější ovládání můžete využít bateriového nebo elektrického motoru.

Jakou látku zvolit?
Rolety přicházejí v mnoha různých barvách, tónech, typech a tloušťce látky. Záleží na vzhledu, kterého chcete dosáhnout, a na tom, kolik světlu chcete zabránit v propustnosti do interiéru, jak silná je látka, kterou jste si vybrali.

Jakou barvu si vybrat?
Rolety den a noc přicházejí v mnoha barvách a odstínech. Mohou to být jasné živé barvy, teplé odstíny a tóny, neutrální odstíny nebo chladné šedé nebo bílé barvy, aby vyhovovaly vašemu interiéru.

Jak velké mohou být?
Rádi vám poradíme, jakou maximální šířku zvolit, kterou by bylo možné mít pro stínící systém den a noc. Pokud máte opravdu široký otvor uvedeme zde jeden příklad. Denní a noční rolety na terasu nebo dvousměrné dveře můžeme doporučit, abyste si nechali vyrobit dvě rolety vedle sebe.

rolety na okna s pruhy
rolety den a noc na míru

Je lepší nechat si rolety vyrobit na míru?

Roleta může být vyrobena na stejnou velikost, jako je klasická žaluzie. Bývá však obtížné zajistit, aby každá vrstva materiálu byla oříznuta přesně stejně, válečkový mechanismus byl zkrácen na správnou velikost, a nezůstaly žádné roztřepené nebo zubaté okraje. To se týká u sériové výroby do obchodních center.

Když si necháte vyrobit roletu den a noc na míru nestojí o moc více, takže je dobrý nápad utratit o něco více, abyste zajistili, že vám vydrží dlouho. Profesionální výrobce pro vnitřní stínění vám poradí, a dá vám nabídku rolet na míru den a noc. Nákup rolet od profesionálů znamená, že nebudete mít žádné bolesti hlavy, protože obvykle vám nabídnout i montáž.

Měli by dosahovat nad okenní parapet?

Rolety vypadají a fungují nejlépe, pokud dosahují nad okenní parapet, když jsou úplně zavřené. Pokud okenní parapet neexistuje, může být roleta v plné délce, aby se dala zavřít k podlaze nebo k bodu, do kterého chcete dosáhnout. To ovšem neplatí pro rolety s montáží do rámu okna.

Jak se měří rolety den a noc? Obraťte se na odborníky.


Profesionální firma přijede do vaší domácnosti nebo firmy, a pečlivě zaměří vaše okna. S využitím jejich znalostí a zkušeností vám poradí optimální řešení, které může být v každé domácnosti odlišné. Někde je vhodné zaměření přes celé okno, ve druhé to může být zaměření do okenního rámu. Nechte si raději poradit.

jak zaměřit roletu den a noc

Můžete dosáhnout zatemnění s roletami den a noc?

Dobrou úroveň zatemnění dosáhnete u rolet den a noc, pokud je vyrobena z materiálu zatemnění a je zcela uzavřená. Nicméně vždy existuje nějaké světlo, které proniká přes strany rolety s mezerou na obou stranách. To lze vyřešit s krycí lištou nebo vodící lištou.

Do jakých oken mohou být instalovány?


Pokud jsou vyrobeny na míru, pak mohou být instalovány téměř do jakéhokoli okna nebo dveří. Mohou být namontovány uvnitř okna, nebo před oknem na zdi nebo stropu. Výjimkou není ani montáž do okenního výklenku.

Můžete si je nainstalovat svépomocí?


Pokud máte dobré dovednosti a jste domácí kutil, a máte všechny nástroje, které potřebujete, můžete si snadno osadit rolety den noc svépomocí. Berete však na sebe riziko správného zaměření.

Profesionálové změří vaše okna, odborně vám rolety nainstalují, což vám ušetří čas a jakékoli potíže.

Firmy se stínící technikou jsou velmi zkušené, a mají know-how, aby rychle a efektivně vám pomohli, zatímco sedíte a relaxujete. Pokud se rozhodnete instalovat své nové rolety sami, použijte správné hmoždinky do zdi, ke které montujete roletu. Ani délku šroubů nepodceňujte.

Pro jaká okna jsou nejlepší?


Roleta den a noc je velmi univerzální, a je vhodná pro jakýkoli typ okna nebo dveří. Jsou skvělé pro zakrytí velkých okenních ploch, a vypadají soudobě bez ohledu na barvu a materiál, který si vyberete.

Pokud vaše okno není standardní velikosti, pak jsou pro vás tyto rolety vhodné.

Do jaké místnosti se hodí?


Roleta den noc je vhodná do každé místnosti, stylu a výzdoby, a nabízejí minimální, ale dramatický vzhled a dojem. Díky minimálnímu překrytí rolet proti stěnám na obou stranách, budou pokoje vypadat větší, jasnější a světlejší, takže jsou skvělé pro místnosti s malými okny, velkým množstvím oken, nebo velkými otvory.

Lze rolety namontovat na dveře?


Jsou vhodné pro všechny typy dveří, ať už jsou to skládací, posuvné zadní nebo přední dveře.

Mohou být umístěny uvnitř okna?


Lze je namontovat uvnitř okna do zasklívacích lišt. Pokud jsou namontovány uvnitř okna, doporučujeme pořízení s krycí lištou pro lepší efekt. Roleta vám bude držet bez starostí i při sklopeném okně.

Kde koupit roletu den a noc?


Doporučujeme vždy kupit od renomované společnosti pro zastínění oken, která bude mít větší výběr barev a materiálů, a hlavně bude mít odborné znalosti. Rádi vám poradí ohledně nejlepších rolet pro váš pokoj, výzdobu a rozpočet. Nabídnou vám také službu zaměření, výroby a montáž, díky níž je výběr rolet a jejich instalace opravdu snadný.

Jsou tepelně efektivní pro místnost?


Jsou tepelně účinné ve srovnání s tím, že tam nebyly, ale neizolují váš pokoj tolik, jako závěsy.

Udržují rolety chlad v místnosti?


Denní a noční roleta udržuje místnost chladnější, protože v horkých dnech blokuje nebo částečně blokuje paprsky od slunce.

Mohou být použity v kanceláři?


Jsou dobrou volbou pro kancelář nebo komerční prostředí, protože se snadno udržují v čistotě, otevřené, zavřené a nabízejí minimální a moderní vzhled, zatímco za jasného dne snižují sluneční záře na obrazovkách počítačů.

Poskytne vám roleta den a noc soukromí?


Poskytne vám úplné nebo částečné soukromí v závislosti na tom, zda jsou částečně nebo úplně stažené, a zda se střídají průsvitné a neprůhledné vodorovné pruhy.

Kolik stojí systém den a noc?

Liší se v ceně v závislosti na použitém materiálu a velikosti rolet. Profesionální firmy vám vysvětlí, jaké rozdíly jsou v ceně. Nákup rolet den a noc ve standardní velikosti může být o něco levnější, ale také se nehodí na každé okna a jejich kvalita není nikterak závratná. Roleta vyrobená na míru bude vysoce kvalitní, a dokonale zapadne na vaše okno, bude vypadat dobře, a bude vám sloužit mnoho let.

Je jejich údržba náročná?


Budou opravdu bezpečné, pokud jsou namontovány profesionálně. Možná budete muset po několika letech utáhnout šroub. Můžete je příležitostně oprášit vlhkým hadříkem, abyste je udrželi svěží.

Jaké výhody budete mít, když si rolety necháte vyrobit u nás?

 • Jsou vyrobeny tak, aby dokonale sedli na vaše okno
 • Když jsou stažené, propustí přes okna minimum světla
 • Můžete si vybrat z celé řady materiálů a barev, které odpovídají vašemu stylu a výzdobě
 • Ve srovnání s běžnými roletami den a noc nejsou dražší, zato kvalitnější
 • Budete mít větší výběr barev, tónů a materiálů
 • více rolet v jedné místnosti vám sladíme do stejné výšky

Snižují sluneční záření v místnosti?


Sníží sluneční světlo v místnosti, když jsou úplně nebo částečně staženy. Můžete si vybrat, kolik slunečního světla vstupuje do místnosti v závislosti na poloze, do které je přesunete. Chrání váš nábytek před UV zářením.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top