Lista here!

Home » Tipy a návody » Ochraňte svůj nábytek před UV paprsky

Ochraňte svůj nábytek před UV paprsky

Začalo nové ráno, na vaše okna dopadá zářící přirozené sluneční světlo a fouká čerstvý vzduch.

I když si vážíme přirozeného světla přicházejícího do našeho domu, může to skutečně poškodit nebo vyblednout náš stávající dekor a nábytek. Většina poškození nábytku je způsobena nadměrným teplem a UV paprsky. Proto je jednou z nejčastějších otázek, na které se každý zeptá, „Jak můžeme zabránit tomu, aby náš nábytek nevybledl na slunci?“

Okna a dveře jsou hlavním prvkem, kudy prochází UV paprsky do vašeho domu. Odborníci na interiér říkají, že byste je měli zakrýt, abyste získali nejlepší ochranu. Žaluzierolety jsou nejlepším řešením, které zabraňuje průchodu paprsků okny.

rolety a žaluzie chrání nábytek před UV paprsky
nové žaluzie pro ochranu proti slunci

Stále se rozhodujete o koupi nových žaluzií, aby byl váš nábytek chráněn před tvrdostí slunečního záření? Čtěte dál!

Každý má rád léto. Delší období dešťů a zim, aniž by slunce vycházelo, nás může dostat do pochmurné nálady. Slunce přináší do našeho domova naději a štěstí. Je však příliš mnoho slunce špatnou věcí? Zeptejte se lidí, kteří zůstávají v suchých a tropických oblastech. Příliš velké opalování může vést k pigmentaci a v některých případech může trvalé vystavení slunci vést k poškození kůže nebo dokonce rakovině.

Mnoho nábytku, podlahových krytin a koberců, které jsou trvale vystaveny slunci, se může poškodit a ovlivnit tak jejich trvanlivost. Tomu se můžeme vyhnout tím, že dosáhneme efektivního zastínění oken, které by nejen vytvořilo solidní dojem s jejím vzhledem, ale bylo by také praktické a účelné.

Pro udržení příjemné teploty v interiéru můžete zvolit klimatizaci, ale kvůli zvýšeným účtům za energii vás to bude stát mnoho peněz navíc. To je důvod, proč instalace zastínění oken je chytřejší rozhodnutí, které nejen chrání vaše domácí věci, ale také snižuje účty za energii vašeho domova.

Pevné žaluzie do prostoru
výhody žaluzií den a noc

Francouzské žaluzie a rolety

Žádná dvě okna nejsou stejná, a lidé je rádi nechají postavit podle jejich jedinečného vkusu a preferencí. V důsledku toho existuje mnoho jedinečných typů oken, jako jsou zakřivená nebo klenutá okna, kruhová okna, čtvercová nebo obdélníková okna nebo arkýřová okna. Francouzské dveřní rolety jsou další oblíbenou volbou pro okenní prostory, které se také zdvojnásobují, což snižuje potřebu další konstrukce.

Pro laiky jsou francouzské dveře nebo okna dvojice skleněných tabulí, které se rozprostírají po většinu délky dveří. Perfektní pro teplejší dny, poskytují snadný přístup na terasu nebo balkon, čímž se dostanete do přímého kontaktu s vnějškem bez jakýchkoli překážek.

Společným problémem s těmito dveřmi je to, že do vašeho domu umožňují velké množství denního světla a škodlivých UV paprsků, což může snadno poškodit nábytek a podlahy. Zakrýt je správným řešením je chytré rozhodnutí. Hledejte francouzské dveřní žaluzie, které chrání váš domácí interiér, zlepšují vaše soukromí a energetickou účinnost, a zároveň zvyšují estetiku vašeho interiéru v jednom.

Dřevěné žaluzie, plisé žaluzie, umělé dřevěné rolety, římské rolety a hliníkové žaluzie jsou pět nejlepších francouzských dveřních žaluzií a rolet, které jsou nejen všestranné, ale mohou zvýraznit váš interiér.

římské rolety na okna

Věci, které je třeba chránit před sluncem

Slunce může mít divoké účinky na design našeho domova. Majitelé domů by měli pochopit, jaké kroky mohou podniknout, aby zabránili zničení jejich interiérů. Podívejme se na následující:

1) První obranná linie
A co takové uspořádání, kde slunce přímo nespadá na oblasti, které potřebují ochranu? Můžete hledat tradiční látku odolnou proti slunci mimo okno, nebo mít tradiční markýzu postavenou přímo nad verandou. To také zvýší přitažlivost vašeho domova. Vyzkoušejte okenní fólii odolnou vůči UV záření, která může zabránit až 75 % škodlivého záření, aby se zabránilo vyblednutí nábytku a koberců, než začnete uvažovat o instalaci rolet, jako jsou plisé rolety nebo jiné rolety na okna.

2) Ochrana vašich fotografií a obrazů
Pokud se fotografie nebo oblíbený obraz nesmírné hodnoty nachází přímo v ohnivé linii, můžete si vybrat rámovací sklo, které má ochrannou vrstvu proti UV záření. Rámovací sklo slouží k zachování vašeho oblíbeného obrazu, a je to investice, která stojí za to, aby byla tato položka chráněna.

3) Ochrana nábytku a podlah
Slunce může způsobit, že váš nábytek bude vypadat vybledlý. Zatímco sluneční clony lze snadno nastavit tak, abyste tomu zabránili, můžete také použít sprej odolný vůči UV záření na látky, které nejsou solární. Když se stěhujete do nového domu, nebo se chystáte dům kompletně zrekonstruovat, je lepší mít okna na stěnách, které nejsou otočeny proti slunci. Můžete také zkusit obarvit staré dřevo jednoduchým postupem, který pomůže snížit poškození UV paprsky.

screenové rolety do pergoly

1) Screenové rolety
Screenové rolety jsou primárním požadavkem pro každý dům, který čelí horkému a suchému klimatu po celý rok, nebo alespoň během léta. Sluneční rolety využívají UV odolného materiálu, který vám umožní udržet si svůj pohled ven, a zároveň chrání škodlivé sluneční světlo z procházejícího okna.

Upevněte je dovnitř pro elegantní vzhled před výklenek okna.

2) Plisé žaluzie
Plisé žaluzie mají látku, která zajišťuje, že skrze ně prochází pouze dobrá část slunečního světla, když je stáhnete úplně dolů. Jsou snadno ovladatelné. Je to elegantní stínění na okna, které si zaslouží, aby si je někdo koupil. Plisé lze namontovat na okno, posuvné skleněné dveře, francouzské dveře.

3) Umělé dřevo nebo dřevěné žaluzie
Žaluzie z přírodního i umělého dřeva pocházejí z odolných materiálů, které pomáhají chránit vaše domácnosti před teplem, světlem a hlukem. Jejich struktura a konstrukce jim dodávají dokonalý útlum a přírodní vzhled, díky kterému se dostanete blíže k přírodě než jakýkoli jiný bytový dekor.

Zatímco dřevěné žaluzie vám poskytují luxus a sofistikovanost, umělé dřevěné rolety nabízejí stejnou funkčnost za mnohem nižší ceny. Ať už jsou instalovány ve směru ke slunci nebo od něj, dělají se dostatečně dobře, aby chránily vnitřní prostory před vyblednutím vlivem UV záření.

dřevěné žaluzie vnitřní

4) Hliníkové žaluzie
Vyrobené z prvotřídního hliníkového materiálu, tyto krásky nabízejí vzhled s minimální texturou, nabízející domovu moderní vzhled, zatímco jejich tenké lamely zajišťují minimální průchod světla v důsledku úniku při zavření. Hliníkové žaluzie jsou jedním z nejprodávanějších ošetření oken, protože jsou oblíbené, trvanlivé a funkční. Tyto žaluzie jsou produktem číslo jedna, pokud jde o francouzské žaluzie, protože jsou neuvěřitelné proveditelnosti a všestrannosti.

horizontální žaluzie

5) Tradiční závěsy
Někdy se můžete vrátit k tradičním okenním závěsům se sametovými doplňky, které nabízejí téměř 100 % ochranu proti slunečnímu záření, když jsou zatažené. Jsou vyrobeny ze silnějších a účinných materiálů, a umožňují zvýšenou ochranu před zvukem, teplem a také nabízejí soukromí. Údržba však může být obtížná, přestože jsou to nejbezpečnější možnosti pro nábytek a nástěnné malby, kde může během léta padat sluneční světlo. Zatemnění okenního závěsu je nejlepší volbou, že nejen blokuje světlo, ale také šetří energii poskytováním nejvyšší úrovně izolace.

závěsy do ložnice

Další způsoby, jak chránit nábytek před poškozením od sluncem

Kromě okenních rolet a záclon můžete instalovat okenní fólie, které ochrání vaše cenné věci před poškozením sluncem. Když jsou okna pokryta fóliemi, brání 99 % slunečního ultrafialového světla, a 97 % infračerveného světla, zatímco nechají projít trochu světla, což znamená, že si užíváte přirozeného tepla a elegance přirozeného slunečního světla bez poškození vašeho nábytku.

Pro dosažení maximální ochrany vašeho nábytku používejte laky a tmely. Snadno se aplikují a poskytují ochranu proti ultrafialovému záření a teplu.

Změňte polohu nábytku. Okna, která čelí západní nebo východní straně, mají tendenci získávat více světla, takže je lepší nezachovat vedle těchto oken žádný nábytek ani umělecká díla.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top