Home » Tipy a návody » Jaké výhody mají posuvné žaluzie ovládané z obou směrů

Jaké výhody mají posuvné žaluzie ovládané z obou směrů

Při prohlížení různých roletžaluzií a objevování různých možných řešení pro vaše okna je možné, že narazíte na něco, co se nazývá posuvné žaluzie, které se dají ovládat z obou směrů. Zní to dost vtipně, že? Museli jste nahlas přemýšlet, jaké to je stínění? Posuvné žaluzie a rolety dosahují jedinečné funkce zcela na rozdíl od všech ostatních, s nimiž jsme se dosud setkali.

Moderní stínění, které se může ovládat z obou stran, a to horní a spodní. Ovládají se přímo v rámu okna, poblíž okenního parapetu. Když je ovládáte nahoře, posuvné žaluzie a rolety se pohybují shora dolů. Když je ovládáte dole, vytahujete stínění od nahoru. To vám umožní další funkce, protože můžete pokrýt spodní polovinu okna, a ponechat horní polovinu okna odkrytou, nebo nechat látku volně plovoucí podél středu okna.

posuvné žaluzie ovládané z obou směrů
okenní horizontální žaluzie posuvná

Jak fungují?

Jak si tedy myslíte, že toto stínění funguje? Funguje skvěle. K ovládání postačí lehké uchopení madélka na vodícím profilu látky, a lehkým tahem roletu nebo žaluzii vytáhnete nebo stáhnete do požadované polohy.

Pokud se jedná o posuvnou horizontální žaluzii, tak můžete navíc naklopit lamely dle své libosti. Je to jednoduchý, ale důmyslný mechanismus.

Posuvné žaluzie a rolety jsou vhodné pro vaše soukromí

Potřeba soukromí a světla se v průběhu dne liší. Poradíme vám, jak dosáhnout obojího bez potíží.

Posuvné stínění je velmi univerzální a ideální pro všechna okna. Pomáhají vám dosáhnout rovnováhy s lehkostí. Jsou zvláště vhodné pro následující okna a místnosti.

posuvné žaluzie ovládané z obou směrů

Byt v přízemí a prvním patře

Pokud máte byt v prvním patře nebo v přízemí, zjistíte, že dokonalá rovnováha mezi ochranou soukromí a umožněním přirozeného světla vlévat se do místností není zase až tak složité. Prostě nevíte, jak toho dosáhnout pomocí stíněním jedním oknem. Je to vhodné místo, kde jsou posuvné žaluzie nebo rolety perfektně využitelné.

Můžete ponechat spodní část okna zataženou, a tím chránit své obydlí před zvědavými očima a kolem jdoucích. Horní část nezastíněného okna umožní naplnění bytu přirozeným světlem.

Pokoje vystaveny rannímu nebo odpolednímu slunci

Posuvné stínění je ideální pro místnosti, které jsou vystaveny záři ranního nebo odpoledního slunce.

Pomáhají blokovat někdy až nepříjemné světlo od slunce, aniž by úplně zamezili tolik potřebné světlo a teplo, které je pro vaše pokoje potřebné.

Okna v koupelně

Dělají skvělé zastínění okna v koupelně. Úpravou a správným nastavením, můžete zachovat soukromí požadované pro vaše koupelny i při rozsvícení.

Typy posuvného stínění

Můžete si vybrat ze tří typů posuvného stínění, které lze instalovat na vaše okno. Některé jsou s možností i bez vrtání do okna.

  • Plisované žaluzie
  • Římské rolety
  • Posuvné horizontální žaluzie TwinLine
skládané žaluzie

Skládané žaluzie plisé

Skládané plisé žaluzie jsou nádherné a nezabírají mnoho místa na oknech. Skládaný vzhled těchto žaluzií zvyšuje estetický smysl vaší místnosti, a vypadají elegantně. Používají se nejčastěji polo průsvitné, které jsou nejvíce využitelné jak v rodinných domech, tak v paneláku.

Můžete si ovšem vybrat takovou propustnost látky, která bude sloužit vašemu účelu, jako je průsvitná nebo zatemňující látka.

Pokud potřebujete kombinované žaluzie, doporučujeme systém den a noc, který dá nový rozměr vašim oknům a vytvoří je funkčnější. Na jednom stínícím systému jsou umístěny dvě látky, jedna je zatemňující a druhá průsvitná.

Plisé den a noc od firmy MHZ mají mezi profily magnet, který se postará, aby se vám profily na oknech neprohýbali.

plisé žaluzie den a noc skvěle zastíní okno
římské posuvné rolety

Posuvné římské rolety

Římské rolety jsou jedním z nejkrásnějších a nejelegantnějších rolet, které vypadají dobře ve všech pokojích. Jsou to nestárnoucí krásy, a nikdy s nimi nemůžete pokazit vzhled vašich oken.

Římské rolety s posuvem dolů nebo nahoru nejen vypadají skvěle, ale jsou také funkční, protože vám poskytují větší kontrolu nad filtrací světla a soukromí.

Po určitou dobu v důsledku opakovaného použití horních nebo spodních profilů, mohou přestávat být rovné, což ovlivňuje jejich vyrovnání. Výška stínění je příliš dlouhá nebo krátká, a kolejnice se zdají být nerovnoměrné. Vyberte značku, která nabízí nejlepší nivelační design a je vybavena k provedení těchto úprav. Některé značky poskytují nástroje, které vám pomohou opravit úrovně a zajistit, aby správně fungovaly. Doporučujeme značku MHZ.

Posuvné žaluzie do oken jsou velmi funkční stínění oken, které pomáhá vyřešit váš dlouhodobý problém nalezení střední cesty mezi soukromím a světelnou filtrací. Často musíte obětovat jeden za druhé, ale tyto rolety a žaluzie pomáhají vyřešit přesný problém.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top