Home » Tipy a návody » Jak vybrat nejlepší žaluzie

Jak vybrat nejlepší žaluzie

Jak vybrat nejlepší žaluzie

Důležitou součástí designu každé místnosti je zastínění oken. Správný styl může spojit místnost dohromady. Může však být obtížné určit, co bude vyhovovat vašim potřebám soukromí a zajistí, že váš prostor bude esteticky příjemný.

Správné závěsyžaluzie by měly být praktické a dekorativní. Zde je několik nápadů, jak vybrat ty správné žaluzie pro váš domov.

Co je třeba zvážit při výběru žaluzií

Pokud jde o žaluzie, na výběr je zdánlivě nekonečné množství možností. Z tohoto důvodu se proces může rychle stát ohromujícím, pokud nevíte, kde začít. Použijte tyto faktory jako výchozí bod při výběru žaluzií pro váš domov.

POZNÁMKA: Bez ohledu na to, jaké žaluzie si vyberete, pečlivě si přečtěte a dodržujte pokyny k instalaci. Pro bezpečnost vaší rodiny se ujistěte, že jste správně nainstalovali a používali dodané dětské pojistky.

Žaluzie podle funkce

Potřeby izolace

Interiérové ​​žaluzie se dodávají v řadě materiálů, které se mohou lišit svou vhodností v závislosti na vašem prostoru. Pro oblasti vystavené teplotním výkyvům volte žaluzie s bílým nebo reflexním podkladem, které mohou pomoci izolovat prostor.

Úrovně vlhkosti

Pro ty, kteří žijí v oblastech s vysokou vlhkostí, vyberte žaluzie, které odolají vlhkosti, jako je umělé dřevo nebo kov. Materiály by byly také vhodné pro prostory, jako jsou kuchyně a koupelny, místa, kde se ve vašem domě přirozeně vyskytuje vlhkost.

Velikost okna

Budou vaše žaluzie nad oknem haly? Nebo snad nad posuvné skleněné dveře, které vedou na terasu? Vyberte si žaluzie, které se snadno otevírají a zavírají podle velikosti a uspořádání vašeho okna.

Potřeby osvětlení

Kolik světla budete potřebovat? Světlé, slunné okno může být fantastické do kuchyně, ale ne do dětského pokoje, kde se malí snaží spát. Zvažte, kolik světla byste chtěli skrz žaluzie nahlédnout. Upřednostnili byste, aby mezi žaluziemi svítil tenký srpek světla, nebo byste chtěli, aby žaluzie byly co nejblíže zatemnění?

Interiérové žaluzie 50 mm

Typy žaluzií – nejlepší žaluzie

Žaluzie

Žaluzie jsou to, co se většině lidí vybaví, když přemýšlí o žaluziích; jedná se o standardní žaluzie s horizontálními lamelami. Mechanismus je známý (a pro někoho frustrující): když se žaluzie zvednou, lamela pod nimi se stlačí do lamely nahoře.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou správnou volbou pro okna, která jsou širší než vysoká. Žaluzie nabízejí nejvíce ovládání světla, což z nich dělá skvělou volbu do ložnic, domácích kin nebo obývacích pokojů.

Atypické vertikální žaluzie

Panelové žaluzie

Panelová kolejová žaluzie se obvykle používá pro nadrozměrná okna nebo posuvné skleněné dveře, které mají v okně velkou plochu. Obvykle se jedná o látkovou roletu, která má širší šířku a je vyrobena z těžšího materiálu.

Dřevěné žaluzie

Dřevěné žaluzie mají tu výhodu, že nabízejí teplý, příjemný vzhled, který je alternativou k žaluziím. Nejlepší žaluzie vyrobené ze dřeva najdete ve světlých i tmavých odstínech, leštěné nebo lakované a jsou dostupné v řadě povrchových úprav.

Dřevěné žaluzie podle umístění

Bambusové žaluzie

Pro udržitelnou variantu zvolte žaluzie vyrobené z promyšleně sklizeného bambusu.

Žaluzie z umělého dřeva

Žaluzie z umělého dřeva jsou velmi oblíbené díky své trvanlivosti a odolnosti vůči vlhkosti. Použití tohoto typu žaluzií je často velmi oblíbené v místech s vysokou vlhkostí, jako je kuchyně, koupelna nebo garáž, protože mají podobný vzhled jako dřevěné žaluzie, aniž by se museli obávat, že by voda zkroutila lamely.

Hliníkové žaluzie

Estetiku těchto moderních žaluzií lze snadno nalézt jak v obývacích pokojích, tak v ložnicích a jsou v těchto oblastech běžným jevem. Tento odolný styl je vyroben z hliníku o šesti nebo osmi tloušťkách.

Proč hliníkové žaluzie

Tepelné žaluzie

Tepelná žaluzie vám pomůže ušetřit energii a udržet teplo ve vašem prostoru a zároveň filtrovat nebo blokovat světlo. Tepelné žaluzie fungují nejlépe pro velká okna.

Látkové rolety

Látkové rolety se dodávají v široké škále materiálů, včetně bavlny, lnu, konopí, sisalu, vlny a dokonce i hedvábí. Pokud tyto materiály použijete ve svých interiérech, bude váš obytný prostor působit měkčím dojmem, ale vyžadují zvláštní pozornost, pokud jde o úklid.

Látkové rolety na balkon

Další zajímavé články

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top