Volně stojící markýza Boxmobil

Zastřešení terasy » Markýzy na míru »  Volně stojící markýza

Samostatně stojící markýza nabízí jednoduchý způsob zastínění pro otevřené plochy až do 45 m². Co je její předností? Především variabilita – můžete ji totiž umístit kdekoliv si přejete a neomezeně markýzu rozšířit napojením dalších výrobků. Nemusíte ji nikam instalovat, stavební povolení tudíž není třeba. Stabilitu zajistí betonový podstavec nebo pouzdra zapuštěná do země. Markýzu nese robustní ocelová konstrukce bez středových podpěr, proto nepřijdete o volný prostor pod ní. 

Volně stojící markýzu Boxmobil oceníte u vašeho rodinného domu, své využití ale najde také pro zahrádky restaurací a kavárny. Vyberte si markýzu v moderním designu ve hranatém nebo lehce zakulaceném tvaru s volitelným volánem Plus s akrylovým potahem. Markýza Boxmobil se ovládá pomocí ruční kliky, lze přidat také elektrický pohon. Potřebujete poradit s výběrem? Přijďte do naší vzorkovny nebo nás kontaktujte.

 • variabilní zastínění – zahrada rodinného domu, terasy, pergoly,
  prosklené výlohy, zahrádky restaurací a kaváren
 • žádné stavební povolení
 • ocelová konstrukce, oboustranná stříška
 • velká plocha zastínění do 45 m²
 • volitelný volán Plus
 • ruční nebo elektrické ovládání
 • doplněk – otřesové/sluneční čidlo
 • volně stojící markýza na míru
 • široký výběr markýz, látek i barev
minimální šířka210 cm
maximální šířka (ovládání elektropohonem)662 cm
maximální výška303 cm
minimální vyložení300 cm
maximální vyložení700 cm

Upevnění pomocí závaží

Pokud podloží neumožňuje pevné kotvení, nemusíte se obejít bez samostatně stojící markýzy. V tomto případě jsou nejlepší volbou takzvané zátěžové boxy. Jedná se o betonové boxy, které svou hmotností drží markýzu na místě.

Montáž markýzy – není práce pro laiky

Markýza odolává větru a počasí po mnoho let a nabízí vám prostor k relaxaci venku. Proto není důležité investovat jen do kvalitní sluneční ochrany, ale také do odborné montáže. Pokud svou markýzu správně nenainstalujete, riskujete její poškození. Ušetřete si tedy práci a přenechejte montáž zkušeným řemeslníkům.

 • na zahradu
 • do volného prostranství
 • před restauraci

Slunce a vítr

V případě slunečních a větrných čidel jde v podstatě jednoduše o automatické zatažení nebo vytažení ochrany proti slunci, když je sluneční svit nebo vítr příliš silný. Sami si určíte míru intenzity světla nebo rychlost větru. V nabídce máme různé větrné a sluneční monitory, které můžete provozovat se solárním i bateriovým např. bez elektřiny.

Otřesové senzory

V principu fungují snímače vibrací jako větrné monitory. Jsou napájeny bateriemi, měření vibrací – způsobených přicházejícím větrem nebo bouřkou – probíhá elektronicky. Pro nastavení senzorů je k dispozici 10 různých úrovní. Otřesový senzor si můžete objednat s rádiovým přijímačem nebo bez něj.

Environmentální senzory a meteostanice

Možná je pro vás to pravé čidlo prostředí nebo meteostanice: Oba měří různé údaje o počasí, jako je teplota, vlhkost, rychlost větru, poloha slunce a intenzita světla, a naměřená data přenášejí rádiem do přijímače, který pak jej použije k automatizaci ovládání markýzy.

Ukázky realizací

Podívejte se na ukázky projektů, které jsme realizovali pro naše klienty. Provádíme kompletní servis od zaměření až po montáž. U nás jistě najdete vhodné řešení pro vaši domácnost či komerční prostor. Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem nebo nás přijďte navštívit na naši vzorkovnu v Praze. Na výběr máte z pestré palety barev a velkého výběru látek, které si můžete zvolit dle vašich představ.

Vzorkovna

Vzorkovna

Zavolejte nám a vyberte si termín návštěvy.

+420 737 739 714

Podobné produkty

samostatně stojící markýza

Samostatně stojící markýza Ombramobil

cena od 80 990,- Kč

Šířka: až 555 cm
Výsuv: do 450 cm

terasová markýza

Terasová markýza Pergolino

cena od 91 000,- Kč

Max. šířka: 700 cm
Výsuv: do 600 cm

kazetová markýza art 02

Kazetová markýza ART 02

cena od 67 200,- Kč

Max. šířka: 700 cm
Výsuv: do 400 cm

zatahovací markýza Camabox 4700

Zatahovací markýza Camabox

cena od 83 575,- Kč

Max. šířka: do 700 cm
Výška: do 400 cm

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top