Home » Tipy a návody » Když chcete kombinovat záclony i rolety

Když chcete kombinovat záclony i rolety

Trápíte se myšlenkou, jak slučovat rolety společně se záclonami? Jak by se dalo udělat? Nemáte absolutně žádný nápad a domníváte se, že se jedná o neřešitelný problém? Jste tu správně! Ukážeme vám, co můžete udělat pro to, aby váš interiér ladil v kombinaci obou prvků. Dozvíte se, co společně rozhodně nesdružovat a co naopak ano.

Opravdu záclony?

V dnešní moderní době, kdy se interiéry dají zařídit deseti způsoby na druhou, byste opravdu lpěli na zácloně? Pojmem záclona je myšlena bílá krajkovaná tkanina s obrázky květů, listů a všelijakých obrazců. Klasika sahající až na podlahu, kde ji s oblibou atakují domácí mazlíčci.

Možnosti za poslední dekádu se stále rozšiřují a přizpůsobují přáním a stylu zákazníků. Proto je stále těžší klasickou záclonu s čímkoli kombinovat. Současný styl domovů je různý a často velmi osobitý. Pokud tedy nejste fanoušky retro stylu, klasická záclona nemá místo. Vsaďte raději na moderní hladké záclony bez okraje z celistvých lehkých látek různých barev a vzorů. To je teprve pastva pro oči!

roleta nebo záclona

Proč kombinovat?

Může vyvstávat otázka, proč byste vlastně sdružovali záclonu a roletu. Důvodů může být mnoho. Přes den se vám protiví ostré sluneční světlo a vypomůžete si záclonou. V noci jsou naopak nežádoucí zvídavé pohledy kolemjdoucích, máte-li rozsvíceno, a proto se hodí kvalitní roleta na míru, která spolehlivě zatemní místnost. Další motivací pro kombinaci může být estetika. Skutečně správný typ stínění a záclony dělá s interiérem hotové divy.

látková roleta den a noc s krycí lištou

Vhodné kombinace oku lahodící

Nebojte se, že by společné uskupení záclony či rolety na jednom okně vypadalo přepláceně či zkrátka nehezky. Nabízíme vám varianty, jež jsou nejen originální, ale také praktické a příjemné na pohled.

1) Venkovní rolety a záclona

Je to jednoduchá a velice sympatická varianta. Venkovní rolety do oken jsou přes den zahrnuté, takže nejsou vidět a se záclonami se nijak netlučou. Záclona tak přes den může krásně vyniknout a zároveň plnit svůj účel omezování slunečních paprsků.

2) Horizontální žaluzie a záclona

Nesmrtelná kombinace, která vypadá vždycky dobře! Máte-li žaluzie ve stejném odstínu jako okno, můžete se těšit na neobvykle hezké zpestření domácnosti. Vytažené okenní žaluzie nikdo nevidí a záclona hezký vynikne. V případě stažení žaluzií můžete záclonu shrnout na okraj garnýže, čímž oddělíte oba prvky od sebe jednoduchým řešením.

3) Roleta typu Den a noc plus záclona

Trochu na hraně je spojení záclony a rolet Den a noc, kde hodně záleží na barvách a primárním využití rolet. Plánujete-li roletu využívat i přes den, kombinace se záclonou není pro vás. Ovšem chcete-li roletu použít pouze v noci, toto řešení je skvělé. Přes den jsou totiž rolety navinuty na trubce a skryty pod elegantním „pouzdrem“. To se tedy nijak nekryje se záclonou a opět oba prvky mohou vyniknout. V noci je vhodné záclonu shrnout ke straně, aby se spolu s roletou netloukly.

vertikální žaluzie na míru

Takhle prosím nekombinujte!

1) Vertikální žaluzie a záclona

K tomu není zapotřebí ani žádný komentář. Představa takového sloučení v kterékoli barvě již opravdu není v módě a výsledek bývá rozporuplný.

2) Plisé a záclona

Druhým nevhodným řešením je seskupení zatemňování zvané Plisé se záclonou. Plisé se vyrábí z látek různé propustnosti v široké škále barev. Tkanina je poskládána do harmoniky a vytváří tak velice originální bytový doplněk, jenž má i svou důležitou funkci. V kombinaci se záclonou by tento originální překrásný kousek ztratil svou osobitost a stal by se takřka neviditelným. A to by byla škoda.

Zjednodušte si život

Pokud však prahnete po minimalistickém jednoduše laděném domově, sdružování se vyhněte. Naopak pokud víte jak na to, nebo jste našli inspiraci v našem článku, máte vyhráno a seskupování pro vás bude hračka. Nezapomeňte na to, že vám v MK Rolety vždy s radostí poradíme, proto se na nás neváhejte obrátit.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top