Lista here!

NÁŠ TIP NA OBLÍBENÉ TYPY ŽALUZIÍ » Plisé žaluzie » Vertikální žaluzie » Dřevěné žaluzie » Horizontální žaluzie

Jaký je rozdíl mezi žaluzií a roletou?

Žaluzie do oken » Vnitřní žaluzie » Jaký je rozdíl mezi žaluzií a roletou

Pokud se stále učíte o různých typech zastínění oken na trhu, možná používáte termíny „žaluzie“ a „rolety“ zaměnitelně, což je běžné nedorozumění. I když jsou oba systémy nádherné, existují mezi nimi některé pozoruhodné rozdíly. I když žaluzie a rolety nabízejí ovládání světla a soukromí a mohou vylepšit design interiéru vašeho domova, fungují jinak a každý vypadá nápadně jedinečně. Schopnost rozeznat rozdíl mezi roletami a žaluziemi vám pomůže rozhodnout, který stínící systém je pro váš domov nejlepší.


Rozdíl mezi roletami a žaluziemi začíná u skutečného vzhledu. Žaluzie jsou v módě po celá desetiletí díky svému charakteristickému lamelovému designu. Je snadné ovládat tyto lamely jejich pohybem nahoru nebo dolů, v závislosti na tom, jakou viditelnost a světlo chcete v daném okamžiku ve svém pokoji.


  • Dodací lhůty: jen 3–4 týdny
  • Max. rozměry: šířka až 500 cm, výška až 450 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.

Existují různé typy žaluzií, které můžete na okna použít. Jedním z klíčových faktorů je materiál použitý k výrobě žaluzií. Můžete se rozhodnout pro skutečné dřevo nebo místo toho zvolit umělé dřevěné nebo kompozitní žaluzie. Poslední dva se obecně snadněji čistí a jsou ideální pro koupelny nebo jiné prostory, kde je problémem vysoká vlhkost. Bez ohledu na zhotovení si můžete pořídit žaluzie v libovolném počtu barev nebo mořidel na dřevo, které doplní design vašeho domova. Žaluzie si také můžete přizpůsobit výběrem ze sortimentu šířek lamel a také možností zdvihu, jako je šňůrka nebo motor. A konečně, pro větší okna nebo skleněné dveře můžete použít vertikální žaluzie — jak název napovídá, žaluzie jsou vertikální místo horizontální.

Rolety slouží k podobnému účelu jako žaluzie, ale vzhledově se zásadně liší. Jsou vyrobeny z dlouhého plochého kusu látky a lze je vytáhnout nebo spustit pomocí řetízku nebo stahovacího poutka na spodním lemu rolety. Rozmanitost dostupných provedení znamená, že si můžete vybrat z několika typů rolet . To dává roletám neuvěřitelnou všestrannost.

Rolety mohou být vyrobeny z látky se zajímavými texturními nebo vzorovanými prvky. Římské rolety se vyrábějí výhradně z látek, od neformální bavlny až po luxusní hedvábí. Sluneční stínidla mají speciální výplet, který pomáhá chránit před UV zářením přicházejícím do vašeho domova okny, a jsou hodnoceny podle faktoru otevřenosti – čím otevřenější je výplet, tím více světla propustí dovnitř.

Pak jsou tu plisé rolety, které inovativním způsobem rozehrávají jednoduchou strukturu rolet. Provedení DUETTE mají voštinový vzor a buňky uvnitř stínidla slouží jako izolace, která pomáhá udržovat teplotu uvnitř vašeho domova.

I když existují rozdíly mezi roletami a žaluziemi, existují určité podobnosti. Oba systémy mohou být přizpůsobeny pomocí automatických systémů , které jsou ideální pro pohodlí a lze je naprogramovat tak, aby vaše zastínění oken plynule provozovaly podle vašeho konkrétního rozvrhu. Žaluzie a rolety mohou také pomoci zvýšit energetickou účinnost vašeho domova tím, že sníží teplo pronikající do vašeho domova okny. Některé typy žaluzií a rolet lze upravit pro komerční využití . A všechny typy rolet a žaluzií lze speciálně upravit s dekorativními prvky pro jedinečnou povrchovou úpravu nebo upravit zatemňovacím materiálem pro zvýšení soukromí a kontroly světla.

Pomáháme vám pochopit rozdíly mezi roletami a žaluziemi, když nakupujete perfektní zastínění oken. Který z nich si nakonec vyberete, může být věcí osobních preferencí a toho, co váš pokoj vyžaduje.

Hodně to souvisí s vaším vlastním smyslem pro styl a designem interiéru vašeho domova . Například dřevěné žaluzie dodávají teplý a útulný pocit do jídelny ve skvělém stylu, zatímco efektivní rolety se mohou lépe hodit do prostoru s industriálním nebo minimalistickým dekorem. Žaluzie z umělého dřeva dobře fungují v koupelnách, zatímco kuchyňská okna, na která dopadá hodně ranního nebo odpoledního slunce, budou mít prospěch ze slunečních clon.

Při konzultaci se s vámi setká náš odborník na design a může prodiskutovat různé aspekty žaluzií a rolet, vaše možnosti přizpůsobení a jaký druh zastínění oken by ve vaší domácnosti přinesl největší efektivitu. Přivezeme vzorníky látek při zaměření, abyste získali přesnou představu o tom, jak bude konečný produkt vypadat ve vašich pokojích. Mezi žaluziemi a roletami mohou být rozdíly, ale jednu hlavní věc mají obě společnou: schopnost proměnit váš domov.


Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top