Co dát do oken místo žaluzií?

Home » Poradna » Co dát do oken místo žaluzií

Po mnoho generací jsou žaluzie povinným prvkem výzdoby všech domů a bytů. Není to tak dávno, co si jejich nepřítomnost nebylo možné představit. Postupem času se však designové trendy mění. Klasické žaluzie jsou dnes v oknech domů k vidění stále méně často. Nahrazují je rolety a plisé rolety obklopené zajímavými doplňky.

Vnitřní rolety – vlastnosti

Rolety jsou spolehlivým a praktickým stínícím systémem, který poskytuje soukromí, tlumí venkovní hluk a dokonce šetří peníze. Rolety se dnes vyrábí z různých tlouštěk materiálů navinutých na rolích. Předokenní rolety se vyrábí z textilních materiálů, ale i plastů a speciálních potažených tkanin, které jsou schopny blokovat UV záření. Na trhu jsou dostupné různé typy rolet – kazetové a vodící, závěsné, modely den noc, římské rolety, plisé a mini rolety. Existují také modely rolet s různými tloušťkami – polopropustné, smíšené a nepropustné. Vnitřní rolety navíc plní mnoho důležitých funkcí, které výrazně zlepšují komfort života členů domácnosti. Tak široký výběr rolet umožňuje přizpůsobit je vlastním potřebám a preferencím místo žaluzií.

Látkové rolety – Jedná se o nejklasičtější modely, dostupné v mnoha barvách a vzorech. Jejich jednoduchý design se hodí do každého interiéru a doplní stávající uspořádání. Jiná situace je však v případě vzorované varianty – zde můžeme vybírat z desítek potisků. Pokud chceme danou místnost zcela zatemnit, umožňuje tento typ instalaci termoizolační tkaniny (pogumované) s lištami. Zabráníte tak pronikání jakýchkoliv slunečních paprsků dovnitř.

Plisé rolety – Dělí se na jednosměrné a obousměrné. Vyznačují se absencí navíjecí trubky – při zvednutí se skládají do estetické harmoniky. Lze jimi zakrýt vybranou část okna, což se hodí například v koupelnách nebo kancelářích (snadno lze blokovat slunce svítící přímo na monitor, aniž byste se museli vzdát kouzla denního světla). Plisé se hodí k moderním, skandinávským i minimalistickým aranžmá.

Římské rolety – Jedná se o nejúžasnější okenní rolety. Nenajdete zde ani tradiční navíjecí trubici. Při zvednutí se látka skládá do estetických skladů. Jde o spojení funkčnosti látkových rolet a elegance závěsů. Jsou v mnoha typech materiálů – od polyesteru po samet. Samozřejmě si je můžete upravit i z hlediska propustnosti světla. Římské rolety se skvěle hodí například do klasických nebo okouzlujících interiérů.

Rolety den a noc – Jsou asi nejčastěji volenou roletou posledních let. Není se čemu divit – jejich konstrukce a potažmo i funkčnost dokáže udělat dojem. Vyrobeno ze dvou vrstev látek se střídajícími se průhlednými a ztmavujícími (nebo zatemňujícími) pruhy. Když řetízkem pohybujeme, látka se vůči sobě pohybuje a lze je nastavit do tří poloh: zavřeno, polootevřeno a otevřeno.

Screenové rolety – To je skutečný fenomén na trhu. Roleta, která chrání před sluncem nebo zraky sousedů a nebrání vám v obdivování výhledu ven? Je to možné! Screenová látka odráží sluneční světlo, ale díky speciálnímu provedení nás neodřezává od okolního světa. Zároveň neobarví místnost v dané barvě. Situace se však mění večer, kdy jsou při rozsvíceném venkovním světle vidět pohybující se siluety.

Bambusové rolety – Do interiéru vnášejí lehce exotickou atmosféru. Jsou vyrobeny z bambusových výhonků. Úplnou tmu nám tento přírodní materiál nezajistí, ale vynahrazuje to zajímavými vizuálními efekty. Drobnými prasklinami propouští slunce dovnitř, změkčuje ho a rozptyluje. Bambusové rolety ladí s rustikálními a skandinávskými interiéry a dodávají spoustu tepla a útulnosti.

Co dát do oken místo žaluzií

Často se ptáte

Co dát na okna aby nebyli vidět dovnitř?

Dřevěné a kovové žaluzie mají tu výhodu, že můžeme velmi přesně určit míru zastínění. Při správném umístění navíc z velké části propustí sluneční světlo a zároveň ochrání před nežádoucími pohledy. Jejich instalace však bude o něco složitější než u typických žaluzií.

Jak nejlépe zastínit okna?

Okna můžete zastínit plisé roletami. Vyrábějí se nejčastěji z látky nebo kvalitního, správně připraveného papíru a jejich provedení umožňuje i zakrytí oken jak shora, tak zespodu. Jejich zajímavý a originální vzhled se může stát zajímavým akcentem ve výzdobě našeho bytu.

Jak levně zastínit okna?

Mezi nejlevnější zastínění oken jsou považovány horizontální žaluzie. Cenově zatím nemají konkurenci.

Co dát do oken místo záclon?

Rolety jsou nejlepší alternativou k záclonám? V první řadě nevyžadují instalaci stropní lišty nebo záclonové tyče, takže jejich instalace nebude činit sebemenší problém. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, navíc dokonale zatemní místnost nebo do ní propustí maximum slunečního světla.

Jak zneprůhlednit okna?

Na zneprůhlednění přes den dobře poslouží screenová látka. Pokud řešíme zneprůhlednění i ve večerních hodinách je třeba vybrat vhodné žaluzie anebo rolety.

Co na okno do kuchyně?

Dekor oken a jejich zastínění jsou stejně důležitými prvky designu kuchyně jako výběr oken. Jak zakrýt kuchyňské okno? K dekoraci kuchyňského okna se často volí rolety z tkané látky nebo římské rolety . Jako zastínění kuchyňského okna můžete použít i lněné kuchyňské závěsy, které svým vzhledem ladí se stylem místnosti. Každé z těchto řešení má své výhody a nevýhody.

Co místo závěsů?

Plisé jsou velmi jemné. Umožňují zastínění okna ve dvou částech, když je plisování pouze ve střední části. Myšlenku plisovaných rolet nejlépe popsat jako skládací materiál, který lze libovolně posouvat a natahovat podél okna.

Co na okno do ložnice?

Pravděpodobně první věc, která vás napadne, když přemýšlíte o zastínění oken, je závěs . Ano, stále je to jeden z nejoblíbenějších způsobů, co na okno ložnice. Existuje však spousta dalších nápadů! Vše záleží na vašich preferencích, stylu místnosti a cíli, kterého chcete daným uspořádáním dosáhnout.

Kromě záclon jsou velmi oblíbené také žaluzie. V současné době je na trhu mnoho druhů – od tradičních a hladkých až po dekorativní a poutavé . Žaluzie se v posledních letech opět dostaly do obliby a v současnosti jsou jedním z nejžhavějších trendů v zastínění oken – a to nejen těch v ložnici.


Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top