Jak levně zastínit okna?

Home » Poradna » Jak levně zastínit okna

Začneme nejjednodušším a zároveň často velmi účinným způsobem, jak docílit stínění, a to použitím látkových závěsů. Možná máš doma starší záclony nebo závěsy, které už nepoužíváš, a ty můžeš s trochou šikovnosti přizpůsobit velikosti svých oken. Pokud ne, není problém zajít do nejbližšího textilního obchodu a vybrat si látku, která se hodí k interiéru tvého domova. Látka nemusí být drahá, často se dají najít zbytky za zlomek původní ceny. Stačí pak ušít nebo i jen zaháčkovat okraje, a máš krásný, ručně vyrobený závěs.

Další možností, jak zastínit okna, je použití papírových rolet. Tyto rolety jsou většinou velmi cenově dostupné a můžeš je najít v různých barvách a vzorech, aby odpovídaly tvému vkusu. Instalace je obvykle velmi snadná – rolety se jednoduše nalepí nebo zavěsí do horní části okenního rámu a pak se podle potřeby stahují nebo zvedají.

Pokud jsi zručný a máš rád práci se dřevem, můžeš se pustit do výroby vlastních žaluzií. Potřebuješ k tomu několik latí, šroubů, provázku a trochu trpělivosti. Výroba dřevěných žaluzií je sice časově náročnější, ale výsledek může být velmi efektní a osobitý.

Nebo co takhle využít přírodního stínění? Pokud máš před oknem stromy nebo keře, ty mohou sloužit jako přirozená ochrana proti slunci. Je to sice dlouhodobější řešení, protože rostliny potřebují čas k růstu, ale výsledek stojí za to a navíc to zlepší i vzhled tvé zahrady.

A na závěr, nezapomeň, že někdy může být nejlepší řešení kombinace různých metod. Můžeš například zavěsit lehké záclony a k nim přidat rolety pro větší soukromí. Nebo můžeš ke stávajícím závěsům přidat reflexní fólie, které se nalepí přímo na sklo a pomáhají odrážet sluneční paprsky, čímž snižují vnitřní teplotu.

Jak vidíš, možností, jak levně zastínit okna, je opravdu mnoho. Stačí trochu kreativity a ochoty si s tím pohrát a můžeš dosáhnout skvělých výsledků, aniž bys musel sáhnout hluboko do kapsy. Přeji ti hodně zábavy při výběru a realizaci tvého stínícího projektu!


Jak levně zastínit okna

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top