Home » Tipy a návody » Zkušenosti se screenovými roletami

Zkušenosti se screenovými roletami

Rozhodujete se, zda si pořídit screenové rolety? Váháte, zda pro vás budou ty pravé? Hledáte názory osob, které už je vyzkoušely? Pokud odpověď na tyto otázky zní ano, pak jste tu správně.

Představíme vám zkušenosti klientů, kteří si rolety pořídili a současně vás seznámíme s jejich výhodami i nevýhodami.

Zkušenosti se screenovými roletami

Screenové rolety nabízejí mnohá využití

Screenové látkové rolety jsou druhem venkovního stínění, avšak poskytují i mnoho dalších služeb. Instalace je možná na pergolách, terasách či oknech domů nebo kanceláří. Nemusíte se bát nechat je venku i za nepříznivého počasí.

Screenové rolety jsou vyrobeny z velice odolného materiálu, jenž je sloučeninou skelného vlákna, PVC a polyesteru, hravě odolají silnému větru ale i pražícímu slunci. Pevnost je zajištěna vodícími lištami, ve kterých jsou rolety ukotveny. Stažené rolety navíc můžete využít i jako síť proti hmyzu, neboť tkaninou žádný brouček neprolétne.

Díky maximálnímu rozměru 5 000 mm zastíníte i rozsáhlé plochy. Screenovou textilii si můžete vybrat z široké nabídky barev. Jejich obrovskou výhodou je tepelná izolace budovy, takže uvnitř místnosti udržíte buď chlad nebo teplo. Záleží na ročním období a vašich potřebách.

Zajímavostí screenových rolet je částečná průhlednost. Zevnitř ven je krásně vidět a o roletách takřka nevíte. Naopak zvenčí dovnitř už se hledět nedá. Poskytují tedy absolutní soukromí.

Výhody:

  • stínění a ochrana proti hmyzu
  • odolný materiál
  • vhodné pro rozměrná okna
  • domy, terasy, pergoly, kanceláře
  • značný výběr textilií
  • zajištěné soukromí
  • termoizolace budovy

I stínění proti mouchám má své mouchy

Screenová roleta může být pro některé zákazníky nevhodná z níže zmíněných důvodů. Rolety do oken vyžadují komplikovanou instalaci a proto je nutné, aby ji prováděli vyškolení profesionálové, kteří montáži zcela rozumějí. Negativem se jeví i manuální ovládání rolet klikou. Je to nepříjemné a nepraktické. Ideálnější variantou je elektrický pohon, který sice stojí více peněz, za to je pohodlnější a estetičtější. Pořizovací cena screenových rolet je poněkud vyšší, proto mnoho lidí může váhat nad koupí.

Nevýhody:

  • pořizovací cena
  • náročná instalace
  • klikové ovládání ( pohodlnější motorem )
hodnocení screenových rolet

Jak screenové rolety hodnotí zákazníci?

Úžasné pro francouzská okna

Manželé si pořídili screenové rolety pro francouzské okno do obývacího pokoje orientovaného na západ. Před koupí museli přemístit televizi k jiné stěně, protože kvůli světlu nebylo nic vidět. Screenové rolety jejich problém vyřešily a navíc v létě mají chladnější byt!

Nedílná součást domova

Rodina si pořídila elektricky ovládané rolety. V létě jim plně nahrazují klimatizaci, avšak zjistili, že roleta není ideální pro plnohodnotné větrání, neboť přes tkaninu příliš vzduchu necirkuluje.

Pozor na kyslík!

Uživatelé varují před nepříjemnostmi v případě neustále zatažených rolet. Do domu neproniká dostatek světla, čímž se hromadí množství oxidu uhličitého a to je pro delší pobyt nevhodné. Nutností se pak stává časté větrání. Potíže to může přinášet i rostlinám, které nedostatkem světla trpí a následně chřadnou.

Skvělý izolátor!

V mrazivých zimních dnech majitelé zatáhli rolety a jejich chladný obývací pokoj se proměnil v příjemně teplé prostředí. I po delším časovém úseku se v místnosti vyšší teplota udržela.

Složení rolet

Screenové rolety obsahují tkaninu, krycí box s navíjecím mechanismem, vodící lišty se zámkem a spodní lišty pro uchycení látky. Krycí kazeta se vyrábí ze dvou různých profilů. Vybírat můžete mezi válcovaným nebo extrudovaným profilem s bočním krytem. Navíjecí hřídelka obsahuje drážku, kam se screenová látka namotává. Hřídelka obsahuje trubkový motor nebo převodovku. Rolety se vyrábějí na míru. Technici provedou měření, pak zadají výrobu a nakonec rolety přijedou namontovat.

Další zajímavé články

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top