Lista here!

Home » Tipy a návody » 5 věcí na které myslet před výměnou nových rolet

5 věcí na které myslet před výměnou nových rolet

Výměna rolet

Žaluzierolety, jako většina ostatních věcí v domě, mohou po čase vyžadovat výměnu. Neustále podléhají opotřebení. Jsou vystaveni různým přírodním prvkům, jako je teplo, mráz i vlhkost.

Bez ohledu na to, jak dobře jsou udržovány a čištěny, všechny žaluzie a rolety mají svoji životnost, která je závislá podle toho jak se k nim chováme. Mohou ztratit svůj lesk a krásu, mohou začít chybně fungovat a jejich opravy a údržba by se mohly stát zatěžujícími.

Stává se také, že jste možná dali svému domu novou dekorační výzdobu, a staré žaluzie nebo rolety jsou jako ztracená existence, a nedaří se jim splynout s novým stylem. Můžete se také rozhodnout pro upgrade. Rolety se dnes mohou pochlubit množstvím funkcí, které vašim starým roletám mohou chybět. Moderní žaluzie mají několik izolačních a světelných filtrů a také motorické ovládání pro snadný a bezproblémový provoz. Pokud je dítě nebo domácí mazlíček novým přírůstkem do vašeho domu, můžete zvážit výměnu žaluzií nebo rolet pro větší bezpečnost a zabezpečení.

pro výměnu žaluzií jsou vhodné plisé

Co je třeba zvážit před výměnou rolet a žaluzií?

Za těchto okolností je lepší dát vašim oknům nový vzhled. Doporučujeme vám však důkladně prostudovat dostupné možnosti a vzít na vědomí řadu úvah, které mohou ovlivnit váš výběr.

Máte požadovanou úroveň světla?


Jak dobře vaše stávající žaluzie nebo rolety ovládají množství světla vstupujícího do vašeho prostoru, a jaká je požadovaná úroveň světla ve vaší místnosti? Přejete si více světla v místnosti, chcete měkké rozptýlené zeslabené světlo, mírné zablokování světla nebo úplné zatemnění?

Pokud chcete ve své ložnici vyměnit žaluzie, možná budete chtít zvolit lepší blokování světla, a proto zvolit zatemňovací rolety. Chcete-li v obývacím pokoji nahradit žaluzie, možná se budete chtít vyhnout škodlivým UV paprskům a drsným slunečním paprskům, a nechat váš prostor vyplnit jemným přirozeným světlem. Požadovaná úroveň světla bude mít hlavní vliv na typ žaluzie nebo rolet, které si budete chtít vybrat.

voštinové plisé žaluzie ochrání před přehříváním interiéru

Raketově stoupají vaše účty za energie?

Utrácíte každý měsíc značné množství peněz za účty za elektřinu? Může to být způsobeno nadměrným používáním vašich chladicích nebo topných systémů. K tomu obvykle dochází, pokud váš dům není dobře izolován nebo chráněn před sluncem.

V zimě, kdy venkovní teplota klesne pod bod mrazu, chcete, aby byl váš domov teplý a útulný. Vaše topná tělesa fungují nepřetržitě, ale pokud nejsou dobře izolovaná, může dojít ke ztrátě tepla okny.

Podobně se v letních měsících snaží vaše klimatizace udržovat váš interiér chladný a příjemný. Pokud vaše okna nejsou chráněna proti slunci, sálavé sluneční světlo způsobí příliv tepla do domu a umožní tak stoupat účty za energii. Takže v závislosti na vaší potřebě izolace nebo ochrany před sluncem se rozhodněte pro nejlepší roletu na trhu. Voštinové plisé žaluzie jsou energeticky nejúčinnější žaluzie na trhu, které pomáhají přeměnit váš domov na svatyně chráněné před sluncem při zachování vašeho pohledu.

Jaký typ materiálu používáte při stínění oken?

Vaše koupelnové a kuchyňské žaluzie už nějakou dobu opotřebováváte, a je na čase provést jejich výměnu.

Každá místnost má jiné požadavky, které vyžadují různé typy materiálů pro zastínění oken.

Například koupelny a kuchyně mají vysokou vlhkost a po celý den jsou vystaveny nadměrné vlhkosti a teplu. Materiály jako textilie a dřevo jsou pro tyto vlhké oblasti nevhodné, protože mají špatný vztah s vodou. Při dlouhodobém vystavení vlhkosti se textilie a dřevo snadno deformují a odlupují.

Hliník, umělé dřevo a PVC jsou známé svými vlastnostmi odolnými proti vlhkosti, a jsou skvělou volbou pro žaluzie do koupelen a kuchyní. Pokud tedy měníte žaluzie ve vaší koupelně a kuchyně, rozhodněte se pro některý z těchto trvanlivých a odolných materiálů.

Jaký je váš styl dekoru?

Možná jste svým pokojům poskytli kompletní proměnu změněného stylu výzdoby. Starý tradiční styl výzdoby mohl být nahrazen minimalistickým. Pro různé styly dekorů jsou vhodné různé zastínění oken.

Například nádherné, složené nebo nafouknuté římské rolety mohou být bezproblémovým střihem pro váš tradiční dekor, ale jsou úplnou ztracenou volbou pro současný a minimalistický dekor, který má rád každý nenápadný a tlumený. Rolety jsou fantastickou volbou úpravy oken pro minimalistický dekor, protože jsou elegantní a efektivní.

Výběr správné žaluzie nebo rolet pro vámi vybraný styl výzdoby může mít značný dopad na estetiku domu.

římské rolety mají minimalistický dekor

Co je operační mechanismus?

Rolety s řetízkem tak dlouho vládly trhu a existují tak dlouho, jak si člověk pamatuje. Největší nevýhodou šňůrových žaluzií jsou šňůry, které nebezpečně visí po straně oken. Pokud máte v domě děti nebo domácího mazlíčka, může to představovat hrozbu, protože došlo k nesčetným případům uškrcení, často se smrtelnými následky.

Při výměně žaluzií nebo rolet můžete zvážit bezdrátové ovládání, nebo ještě lépe motorické ovládání. Motorizované žaluzie a rolety lze ovládat z kterékoli části domu pomocí dálkového ovladače, a jejich integrací do systému Smart Home je dokonce můžete ovládat ze svých chytrých telefonů. Lze předem naprogramovat tak, aby se samy zvedaly a spouštěly v různé denní době.

Pokud tedy uvažujete o výměně rolet, nenechte se zlákat atraktivními nabídkami s velmi nízkou cenou.

Váš dům vyžaduje zvláštní pozornost, a pouze vy jej můžete oslovit uvážlivým a rozumným výběrem rolet.

Další zajímavé články

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top