Zatemňovací závěsy

Home » Vnitřní stínění » Závěsy » Zatemňovací

Zejména v městských oblastech je dnes noc tak jasná, že zdravý spánek by nebyl možný bez zatemnění oken.

Ale nejen za noci se vyplatí speciální zatemňovací závěsy, protože mnoho lidí od batolata až po seniory i během dne si ráda zdřímne, ve kterém by místnost měla být co nejtmavší.

Nejlepší je vybrat si atraktivní neprůhledné závěsy, které také poskytují tmu a dodávají vašim pokojům dekorativní nádech v kombinaci s běžnými závěsy. Přečtěte si více o různých variantách zde a získejte praktické tipy ohledně designu!

 

Jak fungují zatemňovací závěsy?

 

K zatemnění oken jsou k dispozici následující možnosti:

 

  • klasické rolety v kazetě nad oknem
  • jednoduchá roleta, která je přímo na okenní tabuli
  • zatemňovací clona, ​​která je připevněna ke straně okna

737 739 714 – přijďte na naší vzorkovnu v Praze

Následná instalace roletových kazet je spojena s velkým úsilím, a rolety zůstávají po celý den srolovány téměř neviditelné. Zatemňovací závěsy jsou proto tou nejlepší volbou, pokud chcete nejen zatemnit okno, ale také ho zatraktivnit.

Zatímco normální závěsy na okna jsou z více či méně tenkých průsvitných textilií, pro zatemňovací závěsy je zabudován speciální plast odpuzující světlo. Na rozdíl od dřívějších zatemňovacích záclon vyrobených z těžkých textilií, jako je brokát, jsou tyto moderní záclony na první pohled nerozeznatelné od běžných záclon.

Ujistěte se, že závěsy jsou v souladu se stylem místnosti. Pokud máte ložnici vyzdobenou spoustou bílého a přírodního dřeva v romantickém venkovském stylu, můžete si vybrat zatemňovací závěsy v jemných pastelových odstínech, jako je růžová nebo limetkově zelená.

Pokud se vám líbí severský námořní styl, záclony ve světle nebo tmavě modré nebo jasně červené jsou skvělou volbou. Do školky berte záclony s veselými motivy přátelskými k dětem, jako jsou hvězdy nebo zvířata.

Více než jen zatemnění: ochrana proti zvuku a horku

Takzvaná zatemňovací opona však může během dne nebo v noci udělat mnohem víc než zatemnit váš pokoj, takže dobře spíte.

Na hlučných ulicích, které se stále ještě silně používají i v noci, má clona zvukově izolační účinek, takže i při otevřeném okně proniká do místnosti jen malé množství hluku.
Pokud zatáhnete záclonu zavřenou v horkých letních dnech, zablokuje sluneční světlo tak účinně, že se místnost nerozehřívá.

V zimě to funguje opačně. Pak závěs drží teplo v místnosti, což ji udržuje úžasně v tepelné pohodě.

Samozřejmě, zatemňovací závěs nejen dobře funguje v noci. Přes den zatemníte pokoj, když si půjdete zdřímnout, nebo když venku svítí sluníčko a vy by jste chtěli pozorovat váš oblíbený seriál v televizi.

737 739 714 – pojďte se podívat na naší vzorkovnu v Praze