Home » Tipy a návody » Perfektní ochrana před sluncem a regulace světla v interiéru

Perfektní ochrana před sluncem a regulace světla v interiéru

Ochrana před sluncem a regulace světla v interiéru je vždy velkým problémem, zejména v jarních a letních měsících. Chceme si užívat slunce, ale místnosti se díky slunečnímu záření velmi rychle zahřívají, nebo při práci oslňují.

Existují různé způsoby, jak regulovat sluneční paprsky, aniž by úplně blokovaly denní světlo. Dnešní systémy ochrany před sluncem kombinují funkci a dekoraci. Různá nastavení vám umožní užít si váš domov za příjemných teplot a přirozeného denního světla. Protože vy rozhodujete, kolik světla pustíte do svého interiéru!

Každý systém má své výhody v závislosti na aplikaci, vašich požadavcích a situaci v prostoru.

ochrana před sluncem a regulace světla v interiéru
skládané žaluzie

Ochrana před sluncem a zatemnění skládanými žaluziemi

Ti, kteří si rádi přispí v létě, jsou obeznámeni s problémem, kdy brzy ráno vychází slunce. Venkovní rolety jsou zřídka instalovány v mnoha nájemních bytech a nájemci musí vědět, jak si mohou pomoci s jinou alternativou. Můžete využít skládané žaluzie, které jsou složeny. To znamená, že vrstvy látky leží na sobě jako harmonika. Nejlepší způsob, jak zatemnit své místnosti, je s plisovanými žaluziemi.

Úplného zatemnění se dosáhne pouze u externích rolet. Protože i u skládaných žaluzií existují malé mezery skrz vedení bočních nití, skrz které může světlo proniknout. Zatemňovací látka, která odráží sluneční světlo, je rozhodně užitečná při udržování přijatelné teploty.

Aby bylo možné co nejvíce zatemnit místnost a poskytnout ochranu před sluncem, jsou k dispozici také skládané žaluzie na míru. Světlíky, okna a dveře můžete vybavit skládanými žaluziemi podle vašich individuálních požadavků. Prostup světla je také závislý na typu látky.

Otázek při výběru látkové rolety je mnoho. Řídit se nějakou radou při výběru interiérového stínění nemá smysl. Vsaďte na selský rozum a rozhodnutí ponechte zcela na vás. Je to přeci váš interiér.

venkovní rolety na okna
látkové rolety bez vrtaní

Klasické rolety

K dispozici jsou klasické látkové rolety, rolety den a noc a bambusové rolety. Připevňují se k horní části okna a stahují se bočním řetízkem, elektrickým nebo bateriovým motorem. Klasické a dvojité rolety nabízejí celou řadu dekorativních možností. Díky mnoha barevným dekorům a různým motivům se perfektně hodí do každé místnosti.

Roleta den a noc má také praktickou výhodu, že se můžete rozhodnout, jakou průhlednost zvolíte. V některých případech můžete zvolit roletu s vodící lištou, která nabízí dobrou ochranu proti světlu i při sklopení okna.

Rolety jsou vyrobeny z materiálů na ochranu proti světlu nebo z důvodu výpadku energie a materiálů šetřících energii. Sluneční světlo je odráženo zadní látkovou vrstvou.

Regulace světla pomocí žaluzií

Žaluzie, které většinou sestávají z hliníku nebo dřeva, nejsou vhodné pro úplné zatemnění. Protože i při zcela uzavřených lamelách světlo stále proniká. Žaluzie se skládají z vodorovně uspořádaných lamel, které lze individuálně a velmi pohodlně nastavit. Takže se můžete sami rozhodnout, jak daleko a v jakém úhlu by měly být různé lamely nakloněny.

Není možné úplně zastavit svit slunce, ale zamezíte zvědavým očím od sousedů, a oslepujících paprsků od slunce. Požadovanou výšku žaluzie lze nastavit pomocí lanka, řetízku nebo tyče, které regulují polohu lamel. Žaluzie jsou perfektní pro ochranu soukromí.

žaluzie do bytu
vertikální žaluzie pro velká okna

Pro velká okna použijte vertikální systémy

Vertikální žaluzie jsou vhodné zejména pro velká okna nebo široká okna. Lze je tedy funkčně použít proti slunečnímu záření.

Stejně jako u žaluzií lze lamely upravit podle množství slunečního svitu. To zaručuje optimální ochranu soukromí a slunce. V případě potřeby lze celý systém odtáhnout stranou.

Barva ovlivňuje vaše životní prostředí

Barva by také měla hrát roli při výběru zastínění. Protože zejména u rolet a skládacích žaluzií, barva látky ovlivňuje životní atmosféru tlumením světla, a ponořením místnosti do chladné nebo teplé barvy.

S roletami a vertikálními systémy si můžete hrát s intenzitou denního světla nakláněním nebo otáčením jednotlivých lamel v závislosti na dopadu světla, takže lze během dne vytvářet různé nálady.

Barva zastínění ovlivňuje vaše životní prostředí
hnědá římská roleta

Ochrana před sluncem pro ochranu klimatu

Žaluzie, rolety, vertikální systémy a skládané žaluzie chrání nejen před oslnivým sluncem a pohledy zvenčí, ale také před tepelnými ztrátami v zimě a teplem v létě. Čím více světla se odráží v opatřeních na ochranu soukromí, tím lepší je tepelná izolace.

Pokud plisovaná roleta zatemní místnost, v teplých letních měsících se interiér zahřívá méně rychle. A naopak, díky dobře izolovaným opatřením na ochranu soukromí se z velkých oken ztrácí méně tepla v místnosti, čímž se šetří energie. Existují speciální tepelné rolety nebo skládané žaluzie, které mají speciální izolační vrstvu.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top