Home » Tipy a návody » Optimální velikost pergoly

Optimální velikost pergoly

Pro výběr ideálních rozměrů pergoly je důležité vědět, jak bude využívána. Má sloužit jako zastřešení terasy domu nebo být připojena k domu, aby vytvořila stín a zabránila přehřívání? Chcete jen zakrýt prostor pro grilování? Rádi byste svůj bazén zakryli, aby nebyl neustále vystaven slunci? Ať už se jedná o pergolu na vaši terasu , zahradní pergolu nebo jen zastřešení bazénu – vždy je důležité věnovat pozornost rozměrům základů a také tomu, co chcete pod pergolou skladovat.

Jak velkou pergolu?

Klidně si vezměte papír a napište si vše, co byste pod pergolou chtěli mít – pohovky, lehátka, stůl se židlemi atd. (nejlépe se k tomu hodí čtverečkovaný papír – měřítko 1:20) Čtverec = 5 mm pak ve skutečnosti představuje 10 cm). Měli byste také počítat s minimálně + 30 cm (aby bylo možné židlemi bezpečně přemisťovat) a případně ještě + 45 cm (pro snadné přemisťování mezi nábytkem). Můžete si tak přibližně spočítat, jakou velikost byste pro svou pergolu potřebovali.

Optimální velikost pergoly
Hliníkové pergoly 3x3

Univerzální volbou je pergola o rozměrech 3000 x 3000 mm, není ani příliš velká, ani příliš malá velikost vhodná pro každého.

Chcete větší velikost?

Nikdy byste se neměli cítit cenové omezeni, pokud jde o montované konstrukce. Větší rozměry neznamenají o moc vyšší cenu!

Pokud například nepotřebujete, aby vaše pergola dokonale ladila se stěnou vašeho domu, nedoporučujeme výrobu na míru. Pergoly samozřejmě umíme navrhnout tak, aby přesně splňovaly vaše přání – je to však mnohem dražší než standardní verze. Standardní rozměry pergol jsou 2 x 2 m se ideální světlou výškou 2,29 m. V nabídce jsou však i větší pergoly (širší, hlubší, vyšší) .

Zavolejte nám nebo pošlete email, kde popíšete všechna svá přání – pošlete nám skicu, jednoduchý nákres. Naši manažeři vám rádi pomohou na cestě k vaší vysněné pergole. Společně pro vás určitě sestavíme optimální řešení.

Větší pergola bez větších komplikací

Základem všech našich moderních pergol je odolná konstrukce podpěr.

Podpěrný systém tvoří 2 nebo 4 podpěr o různých rozměrů, na které je připevněna střecha, jejíž okraje jsou elegantně opatřeny možným odtokem vody.

Na přání lze boční stěny vyplnit roletami do pergoly. Díky tomuto systému pro vás dokážeme vyrobit produkty na míru, které se nejen super rychle smontují, ale jsou také dostupné za dostupnou cenu. Kvalitní a certifikované materiály, ze kterých jsou pergoly vyrobeny, zaručují vysokou odolnost a dlouhou životnost.

Moderní pergoly
Velké pergoly

Na co dalšího si dát pozor při výběru správné velikosti?

Velmi důležité je také umístění pergoly a to, zda skutečně splní všechna vaše očekávání. Důležité je také zvážit velikost vašeho rodinného domu a celé nemovitosti. Pokud máte menší zahradu, měli byste si pořízení větší pergoly dobře rozmyslet – příliš stínu také není dobré, že?

Bylo by také vhodné se zeptat na místním stavebním úřadu, na jakou velikost pergoly byste potřebovali stavební povolení – možná byste celému procesu jednoduše zabránili pořízením menší pergoly.

Další zajímavé články

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top