Home » Tipy a návody » Co jsou Screenové rolety

Co jsou Screenové rolety?

Venkovní rolety jsou velmi oblíbené nejen v rodinných domech, ale také v bytech v panelových domech a mrakodrapech. Poskytují komfort a soukromí členům domácnosti a neumožňují nadměrné vytápění místností. Screenové venkovní rolety jsou moderní verzí. Podívejte se, zda se vyplatí je nainstalovat!

scénové rolety na terasu

Co jsou screenové venkovní rolety?

Než odpovíme na otázku, zda se vyplatí instalovat Screen rolety, pojďme se na tento model podívat blíže. Je určen výhradně pro venkovní použití, o čemž svědčí vysoká kvalita materiálu. Tento model na první pohled připomíná klasické interiérové ​​žaluzie, jsou však odolnější vůči měnícím se povětrnostním podmínkám. Kromě toho mají dekorativní funkci. S invazivní montáží nemusíte investovat do těžkých venkovních rolet, protože venkovní rolety Screen se skvěle hodí do každého typu budovy. Můžete je nainstalovat v jakékoli fázi rekonstrukce nebo drobné přeměny interiéru.

Screenové venkovní rolety poskytují ochranu před slunečním zářením, ale místnost zcela nezatemní. Díky tomu se hodí nejen do bytových prostor, ale i do kanceláří. Světlo, které se dostane do interiéru, se neodráží od monitorů ani televizních obrazovek. Mírně se rozptyluje, takže v místnosti není úplná tma. Zde se podívejte , jak screenové rolety fungují.

Screenové rolety na balkon

Výhody venkovních rolet Screen

Od venkovních rolet je potřeba požadovat o něco více než v případě klasických vnitřních žaluzií. V první řadě se musí přizpůsobit měnícím se povětrnostním podmínkám. Déšť, UV záření, mráz, smog vznášející se ve vzduchu jsou jen některé z hrozeb pro materiál. Měla by odolat takovým vnějším faktorům a zároveň se snadno čistit. Na rozdíl od vzhledu nemusí venkovní rolety zcela zatemňovat místnost nebo mít těžkou konstrukci vyžadující invazivní instalaci. Screenové rolety jsou modelem, který překvapí svou funkčností a estetikou. I při silném větru materiál drží na svém místě a pokud jde o úklid, nebudete muset trávit mnoho času jeho čištěním. Vyplatí se instalovat do screenové rolety? Podívejte se na nejdůležitější výhody.

screenové rolety výhody

Efektivní izolace díky venkovním roletám

Pokud přemýšlíte, zda se vyplatí instalovat do Screen rolety, zvažte, jak fungují. V zimě účinně chrání před pronikáním chladu do místnosti. Mezi sklem a materiálem vzniká mezera, která je velmi důležitým izolantem. Tím se zabrání tepelným ztrátám . To znamená, že není nutné místnosti dodatečně vytápět, což bude mít skutečný dopad na úspory na účtech. Prostředí u okna není výrazně chladnější než zbývající prostor, jak tomu bývá při absenci jakéhokoli vnějšího stínění. Díky tomu se tento typ potahu skvěle hodí například do místností, kde je stůl, postel nebo pohovka umístěna přímo u okna.

Nemusíte si lámat hlavu, zda se v létě vyplatí instalovat Screen rolety z hlediska provozu. V teplých měsících může nadměrné sluneční záření místnost dodatečně vyhřívat. Díky dobře zvoleným venkovním roletám ochráníte svůj byt či kancelář. Zároveň ušetříte za klimatizaci, pokud si ji nainstalujete. Rolety jsou užitečné zejména pro lidi, kteří bydlí v nejvyšším patře budovy. Tyto místnosti jsou v létě zvláště vystaveny vysokým teplotám.

screenová roleta do pergoly

Ochrana nejen proti nadměrné radiaci

Pokud jde o účinnou ochranu, je tu ještě jeden problém. Máte-li stále dilema, zda se vyplatí instalovat do Screen rolet, považujte je za bariéru proti hmyzu a pohledům sousedů. Díky tomu bude toto řešení dobře fungovat jak na sídlišti rodinných domů, tak v bytě umístěném ve vyšším patře v bytovém domě.

Na výběr mnoho barev venkovních rolet

Ne každému se budou líbit tradiční venkovní žaluzie. Díky tomu, že látky screenů mají estetickou úpravu, nezahltíte své aranžmá. Na výběr je z mnoha barev a perfektní střih je dán výrobou na míru.

Rychlá a nezávislá montáž rolet Screen

Vyplatí se instalovat screenové rolety? Ano, zvláště pokud to můžete udělat sami pomocí jednoduchých nástrojů a šroubů. Na rozdíl od klasických vnějších rolet to nemusíte dělat ve fázi rekonstrukce nebo výstavby budovy. Kdykoli se můžete rozhodnout, zda se vám Screen rolety vyplatí nainstalovat, vybrat si vhodný model a během pár okamžiků jej bezpečně připevnit na rámy oken.

Screenové rolety na pergolu

Odolnost screenových rolet vůči měnícím se povětrnostním podmínkám

Látka Screen je kombinací odolnosti a estetiky. Je vyrobena ze sklolaminátu navíc potaženého PVC. Snadno se čistí, například vysavačem s měkkou štětinovou špičkou.

Snadné ovládání venkovních rolet i na dálkové ovládání

Screenové rolety mají ještě jednu důležitou výhodu. Lze je ovládat mnoha způsoby – manuálně, dálkovým ovládáním, nebo plně elektricky. Jeho řešení se promítá do každodenní funkčnosti. Díky tomu si můžete model upravit podle svých preferencí. Pokud jste příznivci moderních technologií, toto řešení se vám jistě bude líbit.

Další zajímavé články

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top