Jaké žaluzie na plastová okna?

Home » Poradna » Jaké žaluzie na plastová okna

Plastová okna nejsou tak pevná a odolná jako dřevěné nebo kovové okenní rámy. Na okna PCV se hodí pouze několik vnitřních žaluzií, které mají za úkol chránit místnost před sluncem a zraky přihlížejících, ale také zdobí nepříliš dobře vypadající plastové povrchy oken. Které žaluzie se nejlépe hodí k plastovým oknům?

Nejoblíbenější žaluzie do plastových oken jsou klasické horizontální žaluzie a rolety den a noc. Každé řešení má jiné vlastnosti a výhody.

Klasické horizontální žaluzie jsou vyrobeny z hladkého, jednobarevného materiálu. Uvedený materiál snižuje pronikání slunečních paprsků dovnitř, ale ne úplně. Před nákupem byste si měli ověřit, jak vybrat správný materiál pro vaše žaluzie . Pokud se rozhodnete pro tento typ žaluzií, podívejte se, jak je vyčistit .

Dalšími oblíbenými do plastových oken jsou rolety den a noc. Skládají se z horizontálních překrývajících se pásů ve dvou vrstvách. Díky charakteristickému mechanismu můžete ovládat, kolik světla se do místnosti pustí. S jejich pomocí můžete zcela omezit sluneční paprsky [zatemňovací rolety] nebo jen částečně [základní rolety]

Montáž žaluzií do plastových oken

Většina žaluzií do plastových oken je speciální svou snadnou, bezproblémovou a rychlou montáží. K jejich montáži je potřeba umístit plastové háčky na správná místa, aby udržely materiál a mechanismus. Není potřeba používat žádné nástroje, které by mohly okno zničit. Snadno nainstalovanou žaluzii lze stejně rychle sundat.

Jaké žaluzie na plastová okna

Často se ptáte

Co do okna aby nebylo vidět dovnitř?

Rolety a žaluzie jsou schopny poskytnout ničím nerušený výhled nebo soukromí, ale nedokážou zvládnout obojí najednou. Okenní fólie vytváří ideální rovnováhu a umožňují ničím nerušený výhled při zachování vašeho soukromí; při správné instalaci vydrží několik let.

Kolik stojí žaluzie do oken?

Náklady na nové žaluzie jsou v průměru na jedno okno okolo 1282,- Kč bez DPH. Ale samozřejmě můžete utratit méně nebo mnohem více, v závislosti na stylu, materiálu, stupni přizpůsobení a technologických funkcích.

Jak sundat žaluzie z plastových oken?

Sundání žaluzie je poměrně jednoduché. Sundejte boční krytky a odšroubujte žaluzii. Z platového okna vyndejte silikon, který vede žaluzii v blízkosti skla. Poté žaluzii můžete z plastového okna sundat.

Co na okna do kuchyně?

Velmi oblíbené jsou římské rolety a plisé žaluzie, které jsou posuvné uvnitř u skla okna. Většinou bývají bez vrtání.

Proč nejdou vytáhnout žaluzie?

Nejčastějším důvodem, proč se žaluzie zaseknou a nedají se spustit nebo zvednout, je to, že jejich lanko je zachyceno v mechanismu zámku. Chcete-li je uvolnit, zvedněte šňůru, dokud nebudou na úrovni v horní části žaluzie, a poté za ni jemně zatáhněte. Tím by se měl uvolnit mechanismus zámku a šňůra by se uvolnila. Pokud to nefunguje, možná se budete muset podívat dovnitř, abyste uvolnili zamykací mechanismus ručně.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top