Jak sundat žaluzie z plastových oken?

Home » Poradna » Jak sundat žaluzie z plastových oken

Samozřejmě, rád vám pomohu s tím, jak si poradit se sundáváním žaluzií z plastových oken, a to krok za krokem. Nebojte se, není to žádná věda, a s trochou trpělivosti a zručnosti to zvládnete hravě.

Začneme tím, že si nejprve připravíme vše potřebné. Je dobré mít po ruce pár nástrojů, jako je šroubovák, možná i kleště, a také nějaký ten utěrku nebo hadřík, aby se zabránilo poškrábání rámů oken nebo samotných žaluzií. Pokud máte u sebe někoho, kdo vám může pomoci, bude to jistě přínosné, zvláště pokud jsou žaluzie větší a těžší.

Nejdříve se podíváme, jak jsou žaluzie připevněny. Obvykle bývají zavěšeny na horní části okna, pomocí speciálních držáků. Ty mohou být přišroubované nebo zaklapnuté. Pokud jsou přišroubované, použijeme šroubovák k jejich uvolnění. Při tom je důležité jednat opatrně, abychom náhodou nepoškodili plastový rám okna.

V případě, že držáky jsou zaklapnuté, zpravidla postačí jemně je stisknout a žaluzie by se měly uvolnit. Ale pozor, dělejte to pomalu a opatrně, aby vám žaluzie nespadly. Může se stát, že budou držáky trochu zatuhlé, v takovém případě můžete opatrně použít kleště, ale vždy s citem a snažte se o to, abyste nepoškodili plastové části.

Jakmile máte držáky uvolněné, můžete začít samotné sundávání žaluzií. Pokud máte někoho, kdo vám pomůže, jeden může žaluzie držet, zatímco druhý bude odjistit zbytek uchycení. Držte žaluzie pevně a rovnoměrně, aby nedošlo k jejich deformaci nebo poškození.

Nyní, když máte žaluzie sundané, můžete se pustit do další práce, jako je úklid, malování nebo třeba výměna žaluzií za nové. Nezapomeňte, že když budete chtít žaluzie zase zavěsit zpět, postup bude velmi podobný, jen v opačném pořadí.

Doufám, že jsem vám pomohl a že sundávání žaluzií bude nyní pro vás hračkou. Pamatujte, že s klidem a rozvahou se dá zvládnout téměř vše. Hodně štěstí!


Jak sundat žaluzie z plastových oken

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top