Jak čistit vnitřní žaluzie?

Home » Poradna » Jak čistit vnitřní žaluzie

Vážení přátelé domácích úklidů, dnes se společně podíváme na proces, který někteří z nás mohou občas přehlížet, avšak jeho důležitost pro celkovou čistotu a estetiku našeho domova je nezpochybnitelná. Ano, mluvím o čištění vnitřních žaluzií, těch nenápadných strážců našeho soukromí a regulátorů světla, které nám denně slouží.

Než se pustíme do samotného čištění, je důležité si připravit vše potřebné. Budeme potřebovat měkký prachový štětec nebo speciální nástavec na vysavač, který nám pomůže odstranit volný prach. Dále budeme potřebovat mírný čisticí prostředek, který není agresivní k povrchu žaluzií, jemnou hadříku nebo mikrovláknovou utěrku a pokud je to nutné, tak i teplou vodu.

Začneme tím, že žaluzie zcela spustíme a zajistíme, aby byly lamely rovnoběžně s podlahou. Tento krok nám umožní snadnější přístup ke všem částem žaluzií. Pomocí štětce nebo vysavače následně opatrně odstraníme prach z horní strany lamel. Je důležité pracovat od horních lamel směrem dolů, abychom zabránili usazování prachu na již očištěné části.

Nyní, když máme odstraněný povrchový prach, je čas na hloubkovější čištění. Vezmeme si měkkou hadříku, namočíme ji do roztoku s čisticím prostředkem a dobře ji vymačkáme, aby nekapala voda. Jemně, ale důkladně, otřeme každou lamelu. Pokud jsou žaluzie silněji znečištěné, může být potřeba tento krok opakovat.

V případě, že se na žaluziích nachází odolnější skvrny, můžeme použít teplou vodu a čisticí prostředek v silnější koncentraci. Vždy ale dbáme na to, abychom nepoužívali příliš mnoho vody, která by mohla žaluzie poškodit, zejména pokud jsou vyrobeny z dřeva nebo jiného citlivého materiálu.

Po dokončení čištění je potřeba lamely zase přetřít suchou utěrkou, aby se odstranila přebytečná vlhkost. A voilà, vaše žaluzie by nyní měly zářit čistotou a být opět připraveny plnit svou funkci ve vašem domově.

Věřím, že s těmito radami bude čištění žaluzií pro vás snadnější a příjemnější úkol. Nezapomeňte, že pravidelná údržba žaluzií nejenže zlepšuje vzhled vašeho interiéru, ale také přispívá k lepší kvalitě vzduchu ve vašem domově. Přeji vám mnoho úspěchů a radosti při čištění a udržování vašeho domova.

Jak čistit vnitřní žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top