Lista here!

Home » Tipy a návody » Jak vyčistit slunečník

Jak vyčistit slunečník

Jedna z největších výhod kvalitního slunečníku: slunečník můžete vyčistit. A nejen rám – to funguje i s levným deštníkem z železářství, ale také kryt slunečníku. Jak na to, si můžete přečíst zde.

Pokud je cateringový slunečník ponechán venku téměř po celý rok, je náchylný na nečistoty: výkaly hmyzu, spadané listí, výfukové plyny a prach znamenají, že po několika měsících již potah slunečníku nevypadá tak čistý jako na začátku sezóny. Abyste zajistili, že barvy vašeho slunečníku budou dlouho zářit a prodloužíte jeho životnost, doporučujeme slunečník pravidelně čistit.

Navzdory své velikosti se komerční slunečníky snadno čistí. Přečtěte si prosím předem návod k použití výrobce slunečníku, pokud je k dispozici, protože tam najdete pokyny pro údržbu a čištění vašeho produktu. Měli jste jej obdržet při nákupu slunečníku.

K čištění slunečníku potřebujete tyto nástroje:

  • měkký kartáč
  • kbelík vlažné vody
  • v případě potřeby parní tryska
  • jemný mycí prostředek
  • žebřík nebo schůdky – v závislosti na velikosti vašeho slunečníku
Jak vyčistit slunečník

Kdy je ten správný čas na čištění slunečníku?

Správný čas vlastně není, protože teoreticky lze slunečník čistit po celý rok. Mnoho našich zákazníků si na začátku sezóny teras v březnu nebo dubnu nechává čistit látky na slunečníku, aby mohli otevřít své venkovní prostory s krásnými, čistými slunečníky. Případně je podzim vhodným obdobím, kdy se slunečníky zazimují a uskladní.

Slunečníky se nejčastěji používají v létě, kdy je teplo a potahy slunečníků rychle oschnou. Pokud je však váš slunečník na zahradě, měli byste využít teplého letního dne k čištění slunečníku, protože pak může skvěle uschnout.

slunečník antracit

Čištění slunečníku

Čištění slunečníku

Pokud uvidíte, že se na střeše slunečníku nahromadilo listí a hmyzí trus, měli byste je pokud možno okamžitě odstranit. Dávejte pozor, abyste je nevtírali hlouběji do tkáně látky.

Spadané listí můžete například odstranit přímo při zavírání slunečníku. K tomu použijte měkký, suchý kartáč.

Další skvrny na potahu slunečníku můžete odstranit vlažnou vodou a měkkým kartáčkem. Pokud to nestačí, můžete použít jemný čisticí prostředek. Pokud je příliš agresivní, může zničit vrchlík a impregnaci.

Pokud máte slunečník, můžete jej dle výrobce čistit i proudem páry (max. 30° C, max. 30 bar a minimální vzdálenost trysek 30 cm od stropu slunečníku).

Aby v látce nezůstaly žádné zbytky mýdla, musí být potah slunečníku po vyprání dobře opláchnut vodou.

Sundejte potah slunečníku a vyperte v pračce

Samozřejmě máte také možnost sundat potah slunečníku a vyprat v pračce. K tomu však potřebujete patřičně velkou pračku, protože membrána slunečníku 3 x 4 m se již do malé domácí pračky nevejde.

Slunečník 3x4 m

Potah slunečníku dostatečně vysušte

Dávejte pozor, abyste slunečník nezavírali, když je mokrý nebo vlhký, protože by to mohlo způsobit skvrny od plísní. Pokud na vlhký slunečník nasadíte ochranný kryt, vytvoří se spóry plísní a objeví se skvrny od plísní. Z tohoto důvodu je důležité, aby byl slunečník otevřen a zcela vysušen.

Vyčistěte rám slunečníku

Rám slunečníku se také velmi snadno čistí. Vše, co potřebujete, je měkký hadřík nebo houba a teplá voda.

Další zajímavé články

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top