Home » Tipy a návody » Montáž látkových rolet „Víte jak probíhá”

Montáž látkových rolet „Víte jak probíhá”

Každá montáž látkových rolet je originální a pokaždé nás může překvapit něco nového. Dnes vám budeme vyprávět o montáži, která probíhala na Střední Zdravotnické škole v Příbrami. Plně připravený jsme vyrazily na montáž, tak jako vždy. Po příjezdu jsme se setkali s panem školníkem, který si nás vyzvedl u vchodu školy, aby nás zavedl na místo montáže. Po příchodu do místnosti jsme si okamžitě všimli, že nic není připraveno. Stará stínící technika byla stále na svém místě, i když už tam dávno být neměla. Místnost plná kancelářského vybavení a podobných věcí, takže prostor pro montáž rolet žádný, ale s tím žádný problém nebyl. Umíme si poradit. Odklidily jsme přebytečný nábytek a mohli jsme začít pracovat.

Připravili jsme si nářadí a všechny nezbytné věci, včetně vnitřních rolet, které jsme přijeli namontovat. Nejprve jsme začali sundáváním staré stínící techniky. Sice to domluvené nebylo, ale řekli jsme si, že to sundáme pro lepší pocit z odvedené práce. Při odstraňování staré stínící techniky nás až udivovalo, jakým způsobem byla namontována a hlavně ukotvená. Bylo překvapivé, že to ještě nikomu nespadlo na hlavu, lidově i doslova řečeno.

Víceméně šla stará stínící technika odstranit ze zdi bez použití větší síly, což by opravdu jít nemělo. Každá část staré stínící techniky ukotvená na rozdílné šrouby, různé délky, šířky, některé tam byli spíš jen na oko, což je dost nebezpečné. Po odstranění staré stínící techniky, následovalo zaměření laserem a vyměření metrem.

látkové rolety

Pří zaměření jsme si vyměřily body, kde se budou ukotvovat držáky pro montážní profily pro uchycení látkové rolety. Když bylo vše zaměřeno, pustily jsme se do vyvrtávání otvorů pro šrouby. Po vyvrtání jsme do děr vložily hmoždinky, poté jsme šrouby uchytily držáky pro montážní profil. Jakmile, byli držáky připraveny mohli jsme se pustit do nasazení samotné zatemňovací rolety. Nasazení do vodorovné pozice, což děláme vždy, aby vnitřní roleta správně fungovala.

Po montáži jsme odstranily přebytečné lepenky, (lepenky dáváme, abychom nekreslili zbytečně na zeď) rozvázali řetízek, a poté jsme se pustily do vyzkoušení rolet. Látkové stínění fungovalo krásně a v místnosti se okamžitě krásně ochladilo. Ihned tam bylo lépe, a paní učitelky si pochvalovali látkové stínění, které si sami zvolili. Tímto způsobem jsme pokračovali i u dalších vnitřních rolet.

Po dokončení montáže jsme se ujistili, že je vše v pořádku. Poté přišel na řadu úklid nářadí a místnosti samotné. Vyřídit papírové formality a jedeme na další montáž. Tato montáž látkových rolet byla svým způsobem také výjimečná, nikdy nevíte, jak budou prostory pro montáž připraveny.

montáž rolet

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top