Lista here!

Jak zkrátit rolety?

Home » Poradna » Jak zkrátit rolety

Než se pustíme do samotného zkracování rolet, je důležité si uvědomit, proč bychom to vlastně měli chtít udělat. Možná jste se přestěhovali do nového bytu, kde jsou okna jiných rozměrů, nebo jste si pořídili rolety, které jsou pro vaše potřeby příliš dlouhé. Ať už je váš důvod jakýkoliv, nemusíte se obávat. Zkrácení rolet je poměrně jednoduchý úkol, který zvládnete i s minimem nářadí.

Začneme tím, že si připravíme vše potřebné. Budete potřebovat metr, tužku, nůžky nebo ostrý nůž, šroubovák a možná i šicí stroj, pokud máte rolety z látky. Je důležité, abyste pracovali na rovném a čistém povrchu, aby nedošlo k poškození rolety během zkracování.

Nejprve roletu sundejte a položte ji na připravený pracovní povrch. Poté pečlivě změřte délku, kterou chcete zkrátit, a označte tužkou přesný místo na roletě, kde budete chtít řezat. Nezapomeňte, že je lepší měřit dvakrát a řezat jednou, abyste předešli jakýmkoliv chybám.

Když máte vše pečlivě změřeno, přichází na řadu samotné zkrácení. Pokud máte vnitřní rolety z látky, měli byste po označené čáře přešít, aby se látka nerozplétala. Pak už jen odstřihněte přebytečný kus. V případě žaluzií nebo rolet z pevnějších materiálů použijte ostrý nůž nebo pilku k přesnému odříznutí.

Po zkrácení je potřeba roletu znovu zavěsit a ujistit se, že vše funguje, jak má. Zkontrolujte, zda roleta správně padne do okenního rámu a zda se pohodlně ovládá.

Vidíte? Zkrácení okenních rolet nemusí být vůbec složité. S trochou pečlivosti a správnými nástroji to zvládnete hravě a váš interiér bude opět o kousek útulnější. Jestli máte jakékoli další dotazy nebo potřebujete další rady, neváhejte se na mě obrátit. Přeji vám hodně štěstí a pevnou ruku při zkracování vašich rolet!


Jak zkrátit rolety

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top