Jak sundat rolety den a noc?

Home » Poradna » Jak sundat rolety den a noc

Určitě, s radostí vám podrobně vysvětlím, jak si poradit se sundáním rolet den a noc. Tento typ rolet je velmi populární, neboť vám umožňuje regulovat světlo v místnosti podle vašich potřeb během celého dne.

Začněme tím, že si připomeneme, proč byste vůbec mohli chtít rolety sundat. Možná potřebujete rolety vyčistit, nebo se stěhujete a chcete si je vzít s sebou. Anebo možná jen potřebujete přístup k oknu kvůli jiným úpravám nebo údržbě. Ať už je důvod jakýkoli, nebojte se, proces je relativně jednoduchý.

Předtím, než začnete, je dobré se připravit. Ujistěte se, že máte dostatek prostoru pro manipulaci s roletami a případné nástroje, které byste mohli potřebovat. Typicky by vám měl stačit šroubovák, a to buď plochý, nebo křížový, záleží na typu šroubů, které vaše rolety používají. Někdy můžete potřebovat i malé kleště, pokud jsou šrouby příliš utažené nebo obtížně dostupné.

Nyní, když máte všechno připraveno, můžete začít s vlastním sundáním rolet. Nejprve je důležité roletu zcela spustit. To zajistí, že nebude pod napětím, když ji budete odmontovávat. Poté pomalu přistupte k horní části vnitřní rolety, kde je připevněna k okennímu rámu nebo do stropu. Většinou bývají rolety den a noc připevněny pomocí úchytů nebo konzol, které drží horní lištu.

Dávejte pozor na to, jak jsou tyto úchyty konstruovány. Někdy je možné lištu jednoduše vykliknout z konzol bez použití nástrojů, v jiných případech budete muset povolit šrouby, které drží konzoly na místě. Při odšroubovávání buďte opatrní, abyste si neublížili a zároveň nepoškodili stěnu nebo okenní rám.

Jakmile máte konzoly volné, měli byste být schopni celou roletu opatrně sundat. Pokud je roleta širší, může být těžká, proto doporučuji požádat o pomoc druhou osobu, aby vám asistovala a zajistila, že roleta nebude pádem poškozena.

Nyní, když máte roletu sundanou, můžete provést potřebné čištění nebo údržbu. Při opětovném zavěšování postupujte v opačném pořadí, než když jste roletu sundávali. Nezapomeňte, že bezpečnost je vždy na prvním místě, takže si dejte pozor na správné zajištění rolety, aby nedošlo k jejímu nechtěnému uvolnění nebo pádu.

Doufám, že tyto podrobné instrukce vám pomohou a že bude sundání vašich rolet den a noc hračkou. Pamatujte, že každá roleta může mít svá specifika, takže pokud narazíte na nějakou nejasnost, neváhejte se podívat do manuálu od výrobce nebo požádat o radu odborníka. Hodně štěstí a pevnou ruku při práci!


Jak sundat rolety den a noc

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top