Jak zúžit roletu?

Home » Poradna » Jak zúžit roletu

Určitě, rád vám podrobněji popíšu proces zúžení rolety. Jsem tu, abych vám pomohl s tímto zdánlivě náročným úkolem, který se ale s trochou trpělivosti a správným návodem může stát příjemnou kutilskou činností.

Nejprve si připravte prostor, kde budete moci roletu bezpečně a pohodlně manipulovat. Ideální je velký stůl nebo jiná rovná plocha, kde roletu rozložíte a budete mít dobrý přístup ke všem jejím částem. Nezapomeňte podložit pracovní plochu, aby nedošlo k poškození ani rolety, ani povrchu stolu.

Následně si připravte všechny potřebné nástroje a materiály. Budete potřebovat metr nebo skládací pravítko pro přesné změření, tužku nebo fix na značení řezných čar, ostrý nůž nebo nůžky pro textil, lepidlo nebo oboustrannou pásku vhodnou pro textilní materiály a samozřejmě i šroubovák pro případné odšroubování mechanických částí rolety.

Před samotným zúžením vnitřní rolety je důležité správně změřit okno, kam roletu chcete umístit. Mějte na paměti, že roleta by měla být o něco užší než samotný výřez okna, aby bylo zajištěno její hladké a bezproblémové fungování. Zaznamenejte si rozměry a pečlivě je přeneste na roletu.

Po přenesení měr na roletu přistupujeme k samotnému řezání. Postupujte opatrně a ujistěte se, že vaše značení je přesné. Pokud má roleta na bocích plastové nebo kovové koncovky, budete je muset nejprve odstranit. To obvykle provedete odšroubováním nebo jednoduchým vysunutím, v závislosti na typu rolety.

Při řezání látky rolety použijte ostrý nůž nebo nůžky a snažte se řezat rovně a bez zádrhelů. Pokud řežete kovovou nebo plastovou horní i spodní lištu, použijte pilku na kov nebo speciální nůžky na plast. Vždy pracujte s přesností a dbejte na to, aby byly řezy co nejrovnější.

Po zkrácení látky i lišt je potřeba okraje rolety pečlivě ošetřit. Látku můžete zalepit speciálním lepidlem nebo oboustrannou páskou, aby nedocházelo k jejímu třepení. U plastových nebo kovových lišt se ujistěte, že jsou všechny hrany hladké a nejsou na nich žádné ostré části, které by mohly roletu poškodit nebo být nebezpečné při manipulaci.

Nakonec roletu opět složte dohromady a připevněte zpět všechny koncovky a mechanické části. Před zavěšením rolety na okno si ještě jednou ověřte, že vše funguje tak, jak má, a že roleta se plynule roluje a odroluje.

Vidíte? S trochou pečlivosti a správným postupem se dá zúžení rolety zvládnout celkem snadno. Doufám, že jsem vám mohl být nápomocen a že vaše roleta bude nyní dokonale pasovat do vašeho okna. Přeji vám hodně štěstí a spokojenosti s výsledkem vaší práce!


jak zúžit roletu

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top