Lista here!

Jak vytáhnout rolety?

Home » Poradna » Jak vytáhnout rolety

Většina moderních domů má mimo jiné rolety zakrývající okna kvůli soukromí a ovládání světla. Na druhou stranu se výrobci rolet stále snaží své produkty vylepšovat pomocí špičkových technologií, aby byly funkčnější. To zase ovlivňuje fungování rolet. Při hledání těch nejlepších rolet pro vaše prostory se nezaměřujte pouze na materiály, barvy, design a další standardní vlastnosti. Je důležité pochopit, jak vytahovat a stahovat rolety.

Na rozdíl od záclon a závěsů fungují rolety na unikátních mechanismech, které umožňují jejich otevírání a zavírání. V tomto návodu vám ukážeme, jak vytáhnout rolety.

K regulaci teplot

Jedním z primárních použití rolet je pomoci regulovat teplotu v domácnostech nebo kancelářích. Když přijde léto, v domě je přebytečné teplo, což obyvatelům dělá nepříjemné.

Rolety vám mohou pomoci udržet přebytečné teplo na uzdě. Při úplném zavření reflexní rolety snižují tepelné zisky přibližně o 45 %. Vaše prostory tak budou uvolněné a pohodlné.

Také to pomůže udržet nízké náklady na energii, protože nebudete potřebovat klimatizaci.

Ovládání světla

Příliš mnoho slunečního světla způsobuje oslnění, které by mohlo poškodit vaše oči. Také ostré paprsky odbarvují a poškozují váš nábytek a kování. Horší je, že UV záření je škodlivé pro vaši pokožku.

Také paprsky mohou být rušivé, zvláště o víkendu, kdy se snažíte brzy ráno spát nebo si během dne zdřímnout.

Je proto nezbytné mít během slunečných dnů rolety zatažené, aby se zabránilo ostrému světlu. Večer můžete rolety vytáhnout.

Zatažené rolety poskytují ztmavující prostředí, které vám umožní vychutnat si váš oblíbený film nebo televizní pořad bez namáhání očí.

Jak vytáhnout rolety a žaluzie

Může se zdát snadný úkol vytáhnout rolety nebo žaluzie, dokud se vám to nedaří. Můžete dokonce skončit rozbitím a poškozením rolet ve snaze je vytáhnout.

Než se naučíte ovládat různé typy rolet, musíte každé z nich porozumět. Některé rolety mají šňůry, jiné tyče a některé nemají šňůru ani tyč. Pochopení různých technik vytahování každého typu rolet by vám nemělo vyžadovat mnoho úsilí.

Jak vytáhnout rolety

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top