Jak zkrátit bambusovou roletu?

Home » Poradna » Jak zkrátit bambusovou roletu

Určitě, rád vám podrobně popíšu, jak se dá zkrátit bambusová roleta, aby vám dokonale pasovala do vašeho okna a interiéru.

Začněme tím, proč byste mohli chtít bambusovou roletu zkrátit. Možná jste se přestěhovali do nového bytu nebo domu a objevili jste, že standardní rozměry rolet, které se běžně prodávají, se do vašich oken prostě nevejdou. Nebo jste si možná pořídili roletu na míru, ale po čase jste zjistili, že potřebujete roletu o něco zkrátit. Ať už je důvod jakýkoliv, nebojte se, zkrácení bambusové rolety je úkol, který zvládnete i vy!

První krok, který byste měli udělat, je připravit si potřebné nářadí. Budete potřebovat ostré nůžky, pravítko nebo metr, tužku, a možná i malé kleště nebo šroubovák. Tato nářadí vám pomohou přesně odměřit a oříznout bambusové tyčinky na požadovanou délku.

Dále se podívejme na to, jak roletu přesně změřit. Nejprve okenní roletu plně spusťte a položte ji na rovný povrch. Pak pomocí pravítka nebo metru změřte šířku a výšku okna, kam chcete roletu umístit. Nezapomeňte připočítat několik centimetrů na každé straně pro přesah, aby roleta dokonale kryla okno a zamezila průniku světla.

Nyní, když máte přesné míry, můžete začít s vlastním zkracováním vnitřní rolety. Opatrně odměřte a označte tužkou místa, kde budete potřebovat bambusové tyčinky oříznout. Při tomto kroku je důležité být co nejpřesnější, aby byl výsledek opravdu rovný a esteticky příjemný.

Po označení všech tyčinek, které potřebujete zkrátit, přistupte k samotnému stříhání. Použijte ostré nůžky a snažte se tyčinky řezat rovně a pomalu, aby nedošlo k jejich štěpení nebo poškození. Je možné, že některé tyčinky budou spojeny drátky nebo nitěmi, takže zde vám mohou přijít vhod kleště nebo šroubovák pro jejich uvolnění.

Jakmile máte tyčinky oříznuté na správnou délku, je čas je opět spojit dohromady. Pokud byly spojeny drátky, použijte kleště k jejich opětovnému pevnému zafixování. Jestliže byly spojeny nitěmi, vezměte jehlu a nit a pečlivě tyčinky znovu spojte.

A je to! Nyní byste měli mít bambusovou roletu přesně podle vašich potřeb. Nezapomeňte ji před zavěšením zkontrolovat, jestli je vše pevně spojeno a roleta funguje, jak má. Doufám, že vám tyto detailní instrukce pomohou a vaše okna budou vypadat úžasně s nově upravenými bambusovými roletami. Hodně štěstí!

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top