Home » Tipy a návody » Jak zajistit, aby byly rolety a žaluzie bezpečné pro vaše děti

Jak zajistit, aby byly rolety a žaluzie bezpečné pro vaše děti

Jako rodič přijměte veškerá nezbytná opatření, aby vaše žaluzie nebo rolety do oken zůstaly pro vaše děti bezpečné. Víte, že šňůry a řetízky umístěné na roletách a jiném stínění na oknech jsou pro vaše děti nebo domácí zvířata jedním z největších rizik? Můžete snadno najít řešení, abyste se ujistili, že jste ve svém domě udělali vše pro bezpečí pro vaše děti. Když kupujete žaluzie a rolety, váš domov vyžaduje mnohem více pozornosti než jen výběr na základě faktorů, jako je velikost, design, barva atd.

Není pochyb o tom, že mnoho spotřebitelů si pro své domovy vybere žaluzie na řetízky, a přijme určitá opatření, aby se vyhnuli jakýmkoli rizikům v jejich domovech. Nebo nejlepší možností, jak zůstat v bezpečí, je investovat do bezdrátové žaluzie. Šňůry přítomné na žaluziích vedou k náhodným případům s dětmi. Mohou představovat nebezpečí uškrcení pro zvědavé děti, když jsou šňůry v dosahu, nebo dokonce pro vaše domácí mazlíčky, kteří je mohou kousat a tahat za ně. Při uvažování o vybudování bezpečného domu pro vaše děti nebo domácí mazlíčky je velmi důležité vzít v úvahu bezpečnostní opatření týkající se ovládání různých šňůr nebo řetízků.

Jak zajistit, aby byly rolety a žaluzie bezpečné pro vaše děti

Níže je 5 tipů, jak zajistit, aby byl váš dům bezpečný pro děti s roletami a žaluziemi.

A. Správně upevněné řetízky jsou dobrou volbou.
Co máme na mysli pevnými řetízky? Mnoho žaluzií a rolet se instaluje s napínákem šňůry nebo řetízku, které můžete obtočit, pokud se nepoužívají. Nebo klíčovým opatřením je správné nainstalování žaluzií.

Zejména by lanka stínění měla být instalována v pevné poloze, a jejich pohyb by měl být omezen. Toto může být nejlepší způsob, jak zajistit, aby se šňůry nebo řetízky volně nepohybovali. Díky tomu se můžete vyhnout nebezpečné situaci, která by vašemu dítěti ublížila.

B. Bateriové žaluzie jsou nejlepším řešením
Průmysl se rok od roku rychle pohybuje vpřed. Můžete investovat do bezšňůrových technologií rolet a žaluzií. Bez řetízku si můžete vychutnat prostředí bez napětí pro vaše děti, nebo domácí zvířata v domácnosti. Veškerá funkčnost je prováděna v závislosti na vloženém pružinovém systému a ovládacích baterií.

Zkontrolujte, zda na žaluziích není nějaká odkrytá šňůra, která může být nebezpečná pro vaše děti nebo domácí zvířata. Nedávejte žaluzie s odkrytými šňůrami nebo řetízkem do místnosti, do které mají vaše děti přístup. Pro bezpečnost dětí je dobré zajistit, aby byly vaše žaluzie pro ně bezpečné pomocí akumulátorového mechanismu. Vnitřní rolety si získaly obrovskou popularitu mezi nejprodávanějšími bezdrátovými systémy.

horizontální žaluzie na baterie

Důvody pro pořízení bateriových žaluzií

Nejčastěji se rodiče obávají o své děti při výběru stínění oken. Pokud ano, můžete se spolehnout na rolety a žaluzie vhodné pro děti. Dosáhli nejvyššího postavení v nejvýhodnějších variantách. Díky bezdrátové technologii se tyto žaluzie ukázaly jako nejbezpečnější stínění oken pro děti a domácí zvířata. Důvody pro získání bezdrátových žaluzií zahrnují následující:

  • Funkce zdola nahoru pro mnoho typů bateriových žaluzií
  • Snadný pohyb stínění nahoru a dolů
  • Zcela inovativní varianta, která přichází s přehledným designem
  • Vyvarujete se jakýchkoli viditelných řetízků na oknech
  • Provoz žaluzií a rolet je zcela závislý na integrované baterii
motorizované žaluzie a rolety v interiéru

Jaké typy bez řetízkového stínění existují?

Existuje několik možností, které nemají ovládací šňůry nebo řetízky. Zde je několik z nich, které jsou proto bezpečné pro děti.

Běžné stínění: je snadno ovladatelné ručně. Pomocí tažení, můžete látku stínění tlačit podle potřeby nahoru nebo dolů.

Možnost shora dolů a zdola nahoru: Tato možnost je k dispozici u plisovaných žaluzií a u lamelových dvousměrných žaluzií TwiLine, což vám umožňuje přenést stín ze zdola nahoru, nebo dolů ze shora, vše ručně a bez řetízků. To poskytuje čistý vzhled vašemu oknu spolu s přidanou všestranností v ovládání světla a vašeho soukromí.

Motorizovaná funkčnost: Díky pohybu motorizovaného stínění, nemusíte při otevírání nebo zavírání žaluzií vykonávat žádné manuální ovládání. Stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači můžete ovládat stínění.

C. Žaluzie a rolety s motorovým pohonem
Pokud chcete zabezpečit svůj domov, nejlepší způsob je získat žaluzie a rolety s motorovým pohonem. Nejčastěji se používá dálkové ovládání pro ovládání motorických žaluzií a rolet. Tato vlastnost eliminuje požadavek na řetízky. Mezi nejlepší a nejbezpečnější funkce se jako nejlepší volba jeví žaluzie nebo rolety s motorovým pohonem. Ovládání vás bude těšit, a nebudete muset již běhat ke každému oknu zvlášť. Pokud chcete svůj domov udržovat v souladu s nejnovějšími technologiemi, pak jsou motorizované žaluzie tou nejlepší volbou.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top