Lista here!

Jak vyčistit horizontální žaluzie?

Home » Poradna » Jak vyčistit horizontální žaluzie

Samozřejmě, rád vám podrobněji popíšu, jak se postarat o vaše horizontální žaluzie, aby byly opět krásně čisté a jako nové.

Nejprve je důležité si připravit vše potřebné k tomu, abychom mohli naše žaluzie efektivně vyčistit. Budeme potřebovat měkký prachový štětec nebo speciální nástavec na vysavač, který je určený pro čištění žaluzií. Také je dobré mít po ruce čistou vodu s trochou jemného saponátu nebo speciálního čistícího prostředku na žaluzie a jemnou hadříku nebo mikrovláknovou utěrku.

Začneme tím, že žaluzie zcela spustíme a natočíme lamely tak, aby byly vodorovně. To nám umožní snadněji dostat se ke všem povrchům. Pokud jsou žaluzie výrazně znečištěné, můžeme je nejprve přejít prachovým štětcem nebo vysavačem, abychom odstranili většinu prachu a nečistot. Při vysávání dbejte na to, abyste používali nízký sací výkon, aby nedošlo k poškození lamel.

Následně připravíme roztok vody se saponátem nebo čistícího prostředku a namočíme do něj hadřík. Nezapomeňte ho důkladně vymačkat, aby byl vlhký, ale nekapal. Poté pečlivě, lamelu po lamelu, otírejte hadříkem obě strany každé lamely. Buďte opatrní, abyste při čištění lamely nepřehnuli nebo jinak nepoškodili.

Pokud se na lamelách objevují odolnější skvrny, můžete je jemně potřít hadříkem namočeným ve větší koncentraci čistícího prostředku a nechat působit několik minut. Následně skvrnu otřete a pokračujte v čištění zbytku žaluzií.

Po dokončení čištění lamel je dobré hadříkem přejít i po horní liště žaluzií, kde se také může shromažďovat prach. Nakonec nechte žaluzie roztažené a otevřené, aby mohly řádně uschnout, než je opět použijete.

Mějte na paměti, že pravidelné čištění nejenže prodlouží životnost vašich žaluzií, ale také zajistí, že budou vypadat esteticky a přispějí k čistotě vašeho domova. Doufám, že vám tyto podrobné instrukce pomohou a že budete s výsledkem spokojeni. Hodně štěstí!

Jak vyčistit horizontální žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top