Lista here!

Jak zbavit žaluzie prachu?

Home » Poradna » Jak zbavit žaluzie prachu

Víte, že žaluzie jsou nejen skvělým doplňkem vašeho interiéru, ale také mohou být magnetem pro prach a nečistoty? Ať už máte doma klasické horizontální žaluzie nebo moderní vertikální lamely, prach se na nich usazuje velmi snadno a může způsobit, že vypadají nevzhledně a mohou dokonce negativně ovlivnit kvalitu vzduchu v místnosti. Ale nebojte, existují způsoby, jak je udržet čisté a svěží.

Začněme jednoduchým a efektivním způsobem čištění, který zvládne každý. Nejprve si připravte pár věcí, které budete potřebovat: měkký prachový štětec, mikrovláknový hadřík nebo speciální nástavec na vysavač určený pro čištění žaluzií. Je důležité si uvědomit, že použití příliš tvrdého nástroje by mohlo žaluzie poškrábat nebo poškodit.

Pokud jste vybaveni, můžeme se pustit do práce. Otevřete žaluzie tak, aby lamely byly rovnoběžné se zemí, což vám umožní snadný přístup k jejich povrchu. Nyní, s prachovým štětcem nebo mikrovláknovým hadříkem v ruce, začněte jemně setřásat prach z jedné strany lamy, a to od horní části směrem dolů. Nezapomeňte postupovat systematicky lamelu po lamelu, abyste žádnou nepřeskočili.

Pokud jste příznivcem moderních technologií, použijte nástavec na vysavač, který je speciálně navržený pro čištění žaluzií. Tento nástavec vám pomůže prach z lamel snadno odsát, a to bez rizika jejich poškození.

Po dokončení jedné strany žaluzií nezapomeňte otočit lamely tak, abyste mohli vyčistit i druhou stranu. Je to stejný proces, opět odshora dolů, lamelu po lamelu.

V případě, že na vašich žaluziích narazíte na odolnější skvrny, můžete použít navlhčený hadřík s trochou saponátu. Důležité je, aby byl hadřík pouze lehce vlhký, abyste nepoškodili materiál žaluzií. Jemně přejděte přes skvrnu a poté ji setřete čistým, suchým hadříkem.

Po dokončení čištění nezapomeňte žaluzie nechat otevřené, aby mohly zcela uschnout, pokud jste je čistili s použitím vlhkosti. A voilà! Vaše žaluzie by nyní měly být čisté a jako nové, připravené znovu plnit svou funkci ve vašem domově.

Doufám, že tyto rady vám pomohou a že se vaše žaluzie brzy stanou zářivým prvkem vašich oken bez jediného prachového zrnka. Přeji vám hodně úspěchů a radosti při péči o váš domov!

Jak zbavit žaluzie prachu

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top