Jak vyčistit žaluzie od nikotinu?

Home » Poradna » Jak vyčistit žaluzie od nikotinu

Samozřejmě, rád vám podrobněji popíšu, jak se můžete postarat o vaše žaluzie, které byly znečištěny nikotinem. Když jste kuřák nebo bydlíte s někým, kdo kouří, můžete si všimnout, že se na žaluziích usazuje lepkavý, nažloutlý film. Nikotin a dehet z cigaretového kouře mají tendenci přilnout ke všemu, a žaluzie nejsou výjimkou. Naštěstí existují způsoby, jak je dostat opět do původního stavu.

Začněme s tím, co budete potřebovat. Nejprve si připravte několik čistých hadříků nebo houbiček, které nezanechávají vlákna. Dále budete potřebovat nějaký účinný čistící prostředek, který je schopen rozpustit nikotin. Můžete použít buď speciální přípravek určený na odstranění nikotinových skvrn, nebo si připravit vlastní roztok z bílého octa a teplé vody v poměru 1:1. Bílý ocet je známý pro své dezinfekční a čisticí vlastnosti a je skvělý na rozpouštění mastnot a nečistot. Nezapomeňte si také připravit ochranné rukavice, abyste si nezničili ruce při čištění.

Nyní, když máte vše připraveno, můžete začít s čištěním. Předtím než se pustíte do práce, otevřete okna a zajistěte dobrou ventilaci, abyste se vyhnuli vdechování par z čisticích prostředků. Poté si nasaďte rukavice a navlhčete hadřík nebo houbičku v roztoku s octem. Začněte pečlivě setřít nikotinový povlak z lamel žaluzií. Pokud jsou skvrny odolnější, nechte roztok na lamelách působit několik minut, aby měl čas rozpustit nečistoty.

Pokud máte doma vertikální žaluzie, můžete je snadno sundat a namočit je přímo do vany s teplou vodou a octem. Nechte je pár hodin namočené, poté je důkladně propláchněte čistou vodou a nechte uschnout.

Po vyčištění všech lamel byste měli ošetřit také mechanismus žaluzií. Ten může být také postižen nikotinem a může vyžadovat dodatečné čištění. Pro tyto účely použijte menší kartáček nebo starý zubní kartáček, abyste dostali pryč veškeré usazeniny z těžko dostupných míst.

Až budete mít žaluzie dokonale čisté, je důležité je pravidelně udržovat. Pravidelné otírání prachovkou nebo suchým hadříkem může zabránit tomu, aby se nikotin znovu usazoval ve velkém množství. A pokud je to možné, snažte se omezit kouření v místnostech, kde máte žaluzie, nebo ještě lépe, přesuňte kouření ven.

Doufám, že tyto tipy a triky vám pomohou vrátit vaše žaluzie do jejich původního stavu a že se budou opět blýskat čistotou. A pokud máte jakékoliv další dotazy nebo potřebujete další rady, neváhejte se na mě obrátit. Jsem tady, abych vám pomohl!

Jak vyčistit žaluzie od nikotinu

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top