Lista here!

Jak umýt vnitřní žaluzie?

Home » Poradna » Jak umýt vnitřní žaluzie

Určitě, rád vám pomohu s úkolem umýt vnitřní žaluzie. Tak začneme!

Představte si, že vaše vnitřní žaluzie jsou již delší dobu součástí vašeho interiéru, a přestože odvádějí skvělou práci při regulaci světla, které do místnosti proniká, nashromáždily na sobě prach a nečistoty. Nyní je tedy čas jim věnovat trochu péče a pozornosti, aby opět vypadaly jako nové a byly hygienicky čisté.

Nejprve si připravíme vše potřebné. Budeme potřebovat měkký prachový štětec nebo speciální nástavec na vysavač, který nám pomůže odstranit prach. Dále budeme potřebovat měkkou hadřík nebo houbu, mírný čisticí prostředek, teplou vodu a případně bílý ocet pro extra lesk.

Začneme tím, že žaluzie zcela spustíme. Pomocí prachového štětce nebo nástavce na vysavač jemně přejedeme přes každou lamelu, abychom odstranili veškerý volný prach. Tento krok je důležitý, protože odstraněním prachu před vlhkým čištěním předejdeme vytváření špinavé břečky.

Po odstranění prachu naplníme kbelík teplou vodou a přidáme několik kapek mírného čisticího prostředku. Pokud chcete přidat do roztoku trochu bílého octa, pomůže to rozpustit mastnotu a zanechá žaluzie krásně lesklé. Namáčejte hadřík nebo houbu do roztoku a důkladně ji vymačkejte, abyste předešli kapání vody na okenní parapet nebo podlahu.

Nyní pečlivě otřete každou lamelu žaluzie. Dbejte na to, abyste postupovali systematicky, lamelu po lamelu, abyste neopomněli žádnou část. Pokud narazíte na zvláště odolné skvrny, můžete použít trochu větší síly nebo nechat čisticí roztok působit delší dobu.

Po vyčištění všech lamel je důležité je opláchnout čistou vodou, aby na nich nezůstaly žádné zbytky čisticího prostředku. Poté je potřeba žaluzie důkladně vysušit suchým hadříkem nebo ručníkem, abychom předešli skvrnám od vody.

A to je vše! Nyní by vaše žaluzie měly být dokonale čisté a připravené opět plnit svou funkci v domácnosti. Nejenže budou lépe vypadat, ale také se tím podpoří lepší kvalita vzduchu v místnosti. Věřím, že s touto podrobnou instrukcí bude úklid žaluzií snadný a efektivní. Hodně štěstí a nezapomeňte tuto činnost zařadit do pravidelného úklidového plánu vaší domácnosti.

Jak umýt vnitřní žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top