Jak vybrat roletu do interiéru


Home » Tipy a návody » Jak vybrat roletu do interiéru

Při výběru látkových rolet do interiéru buďte obezřetní a v první řadě pohlížejte na kvalitu. Roletu si nepořizujete na jeden rok, ale na několik let. Musíme si hlavně uvědomit, co od interiérové stínící techniky očekáváme. Možná vás napadne, co je to za nesmysl? Látková roleta na okno do interiéru se přece dává proti přehřívání interiéru. Do jisté míry byste měli pravdu. Interiérové stínění prošlo v uplynulé době razantním inovativním procesem. Neslouží už jen jako vhodné stínění do interiéru, ale hlavně plní dekorativní vzhled, na který je v poslední době vyvíjen vysoký nárok.

 

Položme si tedy několik otázek, které nám napomohou při výběru látkových rolet: 

 • Řeším hlavně design interiéru
 • Roletu umístím před okno nebo nad okno
 • Ve výklenku okna by se roleta vyjímala také dobře
 • Mám rád velký výběr látek na rolety
 • Jakou barvu mechanismu potřebuji
 • Luxusní německé rolety
 • Nechci obyčejnou látkovou roletu
 • Líbí se mi roleta s potiskem
 • Potřebuji zcela zatemnit místnost v interiéru
 • Nakupuji jedině v akci
 • Potřebuji, aby mi roleta nezastínila celkový výhled z okna
 • Nezapomínejte na kvalitní sítě do oken proti hmyzu
 • Nemám mezi kuchyňskou linkou prostor na umístění vhodného stínění
 • Rozhoduji se, zdali látkovou roletu nebo moderní dekorativní závěsy na okna
 • Stačí mi manuální ovládání nebo potřebuji elektrické ovládání

 

Otázek při výběru látkové rolety je mnoho. Řídit se nějakou radou při výběru interiérového stínění nemá smysl. Vsaďte na selský rozum a rozhodnutí ponechte zcela na vás. Je to přeci váš interiér.

Pojďme si uvést několik tipů při výběru rolety do interiéru.

Paní Simona řešila interiérovou stínící techniku do novostavby rodinného domu. Jako správná žena začínala s výběrem stínící techniky do kuchyně. Není divu. Je to přeci jenom takové malé království každé ženy. Rozhodování bylo mezi látkovou roletou a žaluzií. Paní Simoně bylo nepříjemné pozorování sousedů a kolemjdoucích lidí. Vždy když pracovala v kuchyni, tak pohledy sousedů směřovali do jejího království. Aby zabránila těmto pohledům, bylo třeba zvolit interiérové stínění, které vhodně do kuchyně zapadne. Žaluzií by zcela zatemnila celý okenní prostor, ale to se paní Simoně moc nelíbilo. Volba tedy padla na roletu. Jako nejvhodnější se jevila sreenová roleta do interiéru i exteriéru, která ponechá výhled z okna ven. Sousedi a kolemjdoucí do okna už neuvidí. Nakonec se paní Simona rozhodla pro velmi moderní a praktické rolety den a noc. Tato stínící technika oslovuje v poslední době čím dál více zákazníků hlavně v moderní domácnosti. Zcela nahrazuje záclony a závěsy v domácnosti. Výběr stínící techniky do obývacího pokoje byl pro paní Simonu jednoduchý. Zvolila pro velké prosklené plochy moderní dekorativní závěsy zavěšené od stropu až k podlaze.

Pan Josef je další ukázkový případ

Pan Josef se rozhodoval jak zastínit velké prosklené plochy v interiéru. Na výběr bylo hned několik možností. Rozhodování bylo mezi látkovou roletou a římskou roletou záclonového typu. Pan Josef nevylučoval ani dekorativní závěs na okna. Všechny tyto možnosti interiérového stínění byli zcela na místě. Velké prosklené plochy se nacházeli v obývacím pokoji, který byl spojen s velkou jídelní místností. Okna byla přes tři metry dlouhá. Okenní sloupky byli přes deset centimetrů, takže omezení ve výběru stínící techniky nebyl. Pan Josef se rozhodl pro dekorativní vnitřní látkové rolety na okna. Kdyby se jednalo pouze o fixní okna, tak by rolety mohli být ovládány jedním el. motorem. Prostřední část celého prosklení byla řešena posuvnými dveřmi. Musely se tedy použít tři látkové rolety. Každá roleta má svůj el. Motor. Vše je ovládáno jedním vícekanálovým ovladačem. Každá předokenní roleta se ovládá nezávisle na druhé roletě.

Mohli bychom na této stránce uvést další a další tipy, jak si vybrat látkovou roletu do interiéru. Nechceme vás zatěžovat dalším čtením. Doufáme, že jsme vás alespoň trochu inspirovali.

Výroba látkových rolet v ČR a Evropě je zajištěna českou firmou Bematech s tradicí více jak dvacet let.