Home » Tipy a návody » Jak fungují římské rolety?

Jak fungují římské rolety?

Potřebujete vědět, jak fungují římské rolety? Opravdu nejde o žádnou vědu. Roleta na míru se skládá ze zavěšené látky, řetízku nebo motoru a navíjecího mechanismu. Jedná se vlastně o menší kazetovou roletu, kde je skrytý navíjecí mechanismus. Je třeba počítat s menší navíjecí hřídelí.

Čím menší navíjecí hřídel, tím více je třeba otáčet s řetízkem okolo hřídele. Proto buďte při výběru římských rolet opatrní. Jistotu vysoké kvality vám zajistí římská roleta Bematech, které se vyrábějí až do celkové šíře 4200 mm.

Na řetízek nebo elektrické?

Záleží na celkovém zpracování a hlavně celkové velikosti římských rolet. Do celkové šířky 3000 mm si bez problému vystačíme s řetízkovým ovládáním. Při větší šířce se již od výrobce dočkáte zvětšení navíjecího mechanismu. Zde již doporučujeme motorizovaný systém rolet. Pokud navíc zvolíte římské rolety Blackout , které mají těžší látky, je motorizovaný systém na místě. V místnosti můžete mít více rolet, které budete ovládat jedním dálkovým ovladačem. Můžete ovládat všechny rolety najednou nebo každou zvlášť.

římské záclonové rolety

S montáží si nedělejte starost

I když na první pohled se může zdát montáž římských rolet velmi jednoduchá, doporučujeme instalaci odbornou firmou zvláště u větších rolet. Montáž rolet se provádí do stropu nebo na zeď nad vaše okno. Vše záleží na vašem vkusu a výšce vaše stropu. Odborná firma vám poradí, jakou variantu celkového systému zvolit.

římské rolety záclonového typu

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top