Home » Tipy a návody » Co může Feng Shui udělat pro vaše okna

Co může Feng Shui udělat pro vaše okna

Než se ponoříme do sloučení této starověké čínské filozofie s okenním stíněním, podívejme se nejprve na tuto myšlenkovou školu. Feng Shui je starověká čínská filosofie, která hovoří o tom, jak přivést do vašeho obývacího prostoru spoustu pozitivní energie, a výslovně ztělesnit do vašeho domu dobré „čchi“. Co je to „čchi“? Čchi energie je to, co proudí přirozeně a hladce do každého koutu vašeho domova.

Vzhledem k tomu, že součásti vašeho bydlení jsou okna, hrají zásadní roli při určování množství čchi, které proudí do vašeho domu. Je důležité, abyste si vybrali tu správnou barvu, látku, vzor, design a styl, který zvýší čchi vašeho domova. Hlavním cílem Feng Shui, jak se praktikuje v dnešní době, je integrovat prostředí vytvořená člověkem s přirozenými cestami toku čchi. To se provádí umístěním vybudovaného lidského prostředím do oblastí s vysokou úrovní dobré energie. Každý může tuto filozofii praktikovat, a získat vnitřní klid mysli. Je to volba životního stylu, která se přizpůsobuje vašemu okolí, a vytváří tak harmonii kdekoli žijete.

Podle této starověké filosofie jsou naše životy hluboce propojeny s přírodou, a naše emoční a fyzické prostředí je propojeno. Tématem je milovat přírodu a plnit harmonii a prosperitu. Tento typ synchronního vztahu lze vzít v úvahu při výběru určitých druhů závěsů, rolet nebo žaluzií a jiného stínění, které nejlépe odpovídají vašemu životnímu stylu.

žaluzie a rolety pomůžou vytvořit filosofii feng shui

Přeneste do svého domova dobré vibrace

Výzva spočívá v tom, že při vymalování nebo renovaci je třeba mít na paměti stabilní rovnováhu funkčnosti a krásy spolu s úrovní pozitivní energie, živosti a svěžesti. Se spoustou odhodlání a fokusu je docela skličující úkol implementovat všechny tyto prvky v jednom prostoru. Ale to není úplně nemožné!

Funkčnost, ale žádná krása bez jakékoli funkce není dobrá feng shui. Když se vytvoří prostor, díky kterému se krása a funkčnost spojí, je to jako jeden celek. To je dobrý feng shui. Můžete si vše řádně naplánovat. Každá položka, která je ve vašem obývacím pokoji, koupelně, ložnicí a kuchyni, má své místo a účel. Pokud jsou tyto položky správně zarovnány ve správném prostoru, umožňuje to, aby cesta dobré energie tekla přirozeně a bez námahy. Automaticky se nepořádek ve vašich místnostech sníží. Když se to stane, vytvoří se pozitivní prostředí a vaše rodina se cítí šťastná a radostná.

Čistá obloukovitá okna pomáhají udržovat dobrý feng shui. I když nejste běžným praktikem takových filozofií, čistá okna vám umožní mít jasný výhled na vaše okolí, a dosáhnout nerušeného příchozího slunečního světla. Dalším krokem je rozhodnutí, které vnitřní zastínění oken zvýší pozitivní čchi ve vašich obytných místnostech. Jakmile na to přijdete, dostanete velké množství přicházejícího přirozeného světla během dne, a spoustu soukromí v noci. Navíc nejlepší forma feng shui pro váš domov bude, když jsou vaše okna v dokonalé harmonii.

moderní látkové žaluzie s krásným vzorem

Stínění oken Feng Shui

Jaký druh principů feng shui bude fungovat s jakým typem stínění oken? Kolik možností existuje? Lze pro jeden typ okenního zastínění použít více principů? Než budou všechny tyto otázky zodpovězeny, podívejme se zde na jeden významný faktor – rozpočet. Existuje mnoho personalizovaných služeb tam na trhu, které vám nabízejí krásné zastínění. Buďme upřímní. Můžete vybrat celou banku, pokud nebudete příliš opatrní.

Musíte se ujistit, že jakákoli vylepšení, která přidáváte ke své stávající výzdobě oken, přinášejí harmonii s vyhlídkou vašeho domu, nikoli ji jakýmkoli způsobem snižují. To, co můžete doma praktikovat, je jemná feng shui, která zahrnuje všechny principy spolu s přísnými pokyny pro řešení vymalování interiéru.

Zde je několik ukazatelů:

  • Zajistěte, aby se závěsy lehce roztahovali a zatahovali
  • Roztáhněte závěsy na stranou, aby vám teplo protékalo oknem
  • Čistá okna a závěsy zajišťují pozitivní energii
  • V noci a večer musí být závěsy zavřené
  • Velikost závěsu musí odpovídat velikosti okna
  • Zakrývací kroužky a záclonové spony musí být vyrobeny z přírodních materiálů
  • Používejte lehké tkaniny pro léto a těžší pro zimu
moderní a čisté závěsy

Chcete-li lépe přidat pozitivní energii do svého domova, nechte své závěsy shodovat s barvou ročních období. Příklad: šťastné barvy pro jaro (jako zelená), teplejší barevné tóny pro zimy a zářivá témata pro letní dny (jako červená, oranžová a růžová). Šedé a kovové barevné tóny vyhovují sezóně podzimu. Modrá je vynikající barva pro rolety nebo žaluzie v chladnějších měsících.

Každá hladina energie uvnitř každé místnosti se upraví a přetvoří díky jednoduché změně barvy záclon nebo závěsů. Ložnice s barevnými schématy růžových a zelených podtextů vyvolávají atmosféru lásky. Máte-li často hosty, zastínění červeného okna uvnitř obývacího pokoje vydává příjemnou auru a energickou atmosféru. Pokud jsou okna v kuchyních a herních prostorech v oranžových odstínech a žlutých tónech, prostředí se obnoví a oživí. Zelená barva má celkový uklidňující účinek. Pokud váš domov má duchovní prostor, pak jděte na fialové tóny, protože zobrazují vlastnosti bohatství a transformace.

Existuje také tato věc nazývaná Bagua, známá také jako energetická mapa. Chcete-li ve svém domě generovat pozitivní čchi, nejprve zjistěte mapu energetických hladin vašeho domu. Dále získáte přehled o výběru barvy, vzoru, designu a tvarů tím, že víte, který prvek feng shui, a jak se váš obývací pokoj může integrovat do této mapy.

Například vyzdobte oblast svého obývacího pokoje ohněm a dřevem, pokud je místnost obrácena na jih od oblasti Bagua. Barvy, jako je červená, tmavě hnědá, zelená a fialová, mohou vytvořit správnou úroveň energie v místnosti. Jděte na žaluzie tohoto barevného tónu a schématu. Nebo dokonce dřevěné žaluzielátkové rolety mohou dát vašemu prostoru přirozený tok, vzhled a dojem.

žaluzie pro feng shui

Všech pět prvků Feng Shui, jmenovitě dřevo, oheň, země, kov a voda, lze v případě potřeby začlenit do závěsu a vnitřních rolet. Navíc je lze propojit v komerčních prostorách a na obchodních místech. Je běžné vidět, že kancelářské prostředí má v dnešní době špatné osvětlení a větrání, čímž přináší spoustu negativních čchi. Tyto prvky spolu interagují a mohou být destruktivní.

Jsou úzce spjaty s ročními obdobími. Například jaro je spojeno s dřevěným prvkem. Letní sezóna s ohněm. Podzim je spojen s kovovým prvkem. A konečně, zima je spojena s vodou. Můžete se seznámit s těmito asociacemi a naplánovat mnoho typů rolet nebo žaluzií, jako je například změna světelných vzorů v pracovní době.

Neboj se, Feng Shui je tady

Pokud jde o zastínění oken, věřte svému vnitřnímu pocitu. Pokud se náhodou rozhodnete pro rolety, je lepší zvolit dřevěné než plastové nebo kovové. Plisé žaluzie jsou velmi vhodné pro váš pokoj. V určitém smyslu vytvářejí během dne, když jsou složené, ostřejší kvalitu energie. Ložnice musí mít záclony vyrobené z přírodních tkanin, protože když se pohybují, vytvářejí v interiérech měkkost a zvyšují hladinu energie.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top