Lista here!

Home » Tipy a návody » Chraňte se proti UV záření i doma

Chraňte se proti UV záření i doma

Vnitřní ochrana proti UV záření

Každý ví, jak důležité je chránit si pokožku před slunečními paprsky, když jdete ven. Nejlepší způsob, jak se chránit před sluncem, je použití opalovacího krému a nošení úplných rukávů. Ale co vnitřní ochrana ve vašem interiéru? Děláte to samé? Existuje mnoho lidí, kteří věří, že pobyt v domácnosti nezpůsobí žádné zdravotní problémy. Bohužel to není pravda, protože sluneční paprsky ultrafialového záření mohou vstoupit do vaší místnosti dveřmi a okny. Existují dva typy UV paprsků, které nejvíce ovlivňují vaši pokožku – UVA a UVB.

Chraňte se proti UV záření i doma

Tyto paprsky vás vedou k tomu, abyste čelili různým zdravotním rizikům, včetně rakoviny kůže (melanom). Kromě poškození zdraví mohou tyto paprsky zničit vaše cenné bytové vybavení, podlahy a umělecká díla. Existuje několik způsobů, jak těmto paprskům bránit ve vniknutí do vašeho vnitřního prostoru.

Mezi nimi jsou UV blokátory jedním z nejúčinnějších a nejvšestrannějších způsobů, jak se zbavit všech problémů a nabídnout další výhody. Na výběr jsou různé možnosti, ale vybrání toho správného může být složité. Vybrali jsme pět nejlepších, které budou vyhovovat vašim vnitřním potřebám, a zároveň vám poskytnou veškerou ochranu.

Top 5 UV blokačních rolet a žaluzií

Sluneční světlo je hlavním zdrojem UV záření, ale to neznamená, že se musíte slunci úplně vyhnout. Přirozené světlo je důležité pro dobré zdraví. Pro vyvážení těchto skutečností jsou žaluzie konstruovány tak, aby omezily škodlivým paprskům, a zároveň umožnily přirozené svěžesti vejít do vašeho domu. Níže jsou uvedeny nejlepší návrhy stínění, které budou odpovídat všem vašim kritériím a zároveň dodají vašemu domovu jedinečný a sofistikovaný vzhled.

vnitřní screenové rolety

Screenové rolety

Screenové rolety hrají důležitou roli při poskytování ochrany před UV zářením. Jsou k dispozici v různých textilních variantách. Lze zvolit pro stanovení množství průchodu paprsků od slunce, které mohou vstoupit do vašeho domu, a zachovat si tak výhled na zahradu.

Výběr nižšího procenta prostupu znamená, že si budete užívat více UV ochrany, ale nižší průhlednosti díky těsnosti síta. Vyšší procento umožní více průhlednosti, a umožní vám lépe vidět ven. Tyto látky poskytují soukromí během dne, ale neposkytují soukromí v noci, když je tma, a máte uvnitř rozsvícená světla.

plisé žaluzie bez vrtaní

Plisé žaluzie

Ochrana před UV zářením je nezbytná v každém ročním období. Nezáleží na tom, zda je venku chladno, zataženo nebo horko. Při měnícím se klimatu je zřejmé, že zastínění oken nezměníte, protože jsou jednorázovou investicí. Získejte jedno stínění, které bude s vámi dlouhý život.

Žaluzie plisé pro okna jsou jedním z takových stínění, protože fungují efektivně po celý rok. Nabízejí nejen úplnou ochranu před UV zářením, ale také vytvářejí příjemné vnitřní prostředí a nabízejí plné soukromí. Výběr správného textilního materiálu zablokuje až 99% slunečních ultrafialových paprsků.

K dispozici jsou v široké škále barev a vzorů, a je skutečně z čeho vybírat. Můžete se rozhodnout pro zatemňovací plisé žaluzie, nebo pro maximální účinnost při ochraně proti UV záření můžete zvolit systém den a noc.

Jako dokonalý izolátor vás toto stínění nezklame, a poskytne vám maximální pohodlí a luxus.

závěsy do obýváku

Záclony blokující UV záření

Zní to divně? Všichni víme, že záclony jsou populární a módní pro svůj elegantní a stylový vzhled. Jejich úžasný výběr barev a textury vytváří ohromující a sofistikovaný vzhled. Poskytují však ochranu před UV zářením? Odpověď zní „ano“, když vyberete správný materiál. Nainstalujte zatemňovací závěsy, které poskytnou vašemu prostoru úplnou ochranu před škodlivými paprsky. Pokud hledáte krásu a funkčnost tím, že dostanete jedno stínění, pak jsou záclony jsou vhodným řešením.

Rolety na střešní okna

Rolety do střešních oken

Pokud máte okna ve střeše, je pravděpodobné, že váš pokoj je bombardován tvrdým slunečním zářením a UV paprsky. Když do těchto oken pronikne nadměrné sluneční světlo, atmosféra je nepříjemná a drsná. Stínění střešního okna s různými možnostmi textilie však rozptyluje nadměrné sluneční světlo a blokuje všechny nežádoucí paprsky, takže si můžete užívat přirozeného světla. Tyto stínění je nabízeno v široké škále barev, textur a vzorů pro výjimečnou krásu.

římské rolety pro dokonalý styl

Římské rolety

Římské rolety jsou známé svou elegantní krásou a sofistikovaností. A pokud jsou správně přizpůsobeny a nainstalovány, nabízejí také některé funkční aspekty. Od blokování 95% – 98% UV paprsků po zajištění izolace jsou tyto rolety skvělé. Jsou dokonalou integrací krásy a funkčnosti.

Pro maximální výhody můžete použít rolety s motorizací. Inteligentní odstíny mohou být přeprogramovány nebo automatizovány pro nastavení na základě řady podmínek, včetně denní doby, polohy slunce nebo podle venkovní teploty. Pokud je venku obzvlášť horko, můžete nastavit, aby se římské rolety automaticky stahovali.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top