Home » Tipy a návody » 7 předností screenových rolet

7 předností screenových rolet

Zaujaly vás screenové rolety a rádi byste si je pořídili? Ukážeme vám jejich klady a přednosti, kterými vás zaručeně nadchnou! Mají širokou škálu využití, takže si vybere opravdu každý.

Díky značnému množství poddruhů a variant nenabízíme jen jednu univerzální verzi pro všechny. Naopak, na své si přijde i skutečně náročný klient. Screenové rolety se hodí na okna, pergoly, prosklené fasády nebo také jako boční stínění. Existují jak interiérové, tak exteriérové screenové rolety, jež jsou vhodné na všechny obytné nebo administrativní budovy s okny velkoplošných i maloplošných rozměrů. Se screenovými roletami hravě zastíníte altán, terasu, zahradní domek či zimní zahradu. Jejich pole působnosti je takřka neomezené.

screenové rolety do pergoly

1. Odolnost jako jejich druhé jméno

Na výrobu screenových rolet se využívá druh technické tkaniny, která je přímo určena pro ochranu před jasným sluncem, silným větrem i ostrým mrazem. Zároveň brání průniku tepla, takže slouží jako termoizolace vašeho domova. Nutno podotknout, že screenové rolety propouští světlo dovnitř v takové míře, jaká je vám příjemná. Látka se skládá z PVC, polyesteru a skelných vláken. Odtud přichází název – screen. Právě díky tomu je ideální jak ven, tak dovnitř. Náhlá změna počasí v mírném pásmu jí nikterak neublíží. Roleta dokáže odolat větru a to až v rychlosti 130 kilometrů v hodině!

2. Světelná propustnost

Právě díky kombinaci použitých přísad na výrobu roletové tkaniny se screenové rolety mohou pyšnit jednou velice neobvyklou vlastností. Zastíní, ale uvnitř je přesto dostatek světla. Vy vidíte ven, ale kolemjdoucí nevidí dovnitř. Nepřicházíte tak o úchvatný výhled z okna a zároveň se vyhnete slídivému očku pokukující sousedky. Roleta tedy poskytuje komfort i soukromí. Využijte všestrannosti screenové rolety na pergolu, která vás ochrání před větrem, sluncem, ale i zvědavými lidmi ve vašem okolí.

screenové rolety výhody

3. Ušetříte za chlazení!

V létě pomocí screenových rolet ušetříte za klimatizaci. Že to není možné? Materiál screenových rolet pohlcuje sluneční paprsky a horko odráží zpět ven. Do domu se tak žádné přebytečné teplo nedostane. Věděli jste, že ochladit interiér je až 3x dražší, než jej v zimě vytopit?

4. Usměrněte světlo!

U moderních staveb je oblíbeným trendem velké množství velkoplošných prosklených oken. Do interiéru tak proudí značný objem světla, ale i tepla. Ne vždy je však takové kvantum jasu žádoucí. Například lidé v pracovnách mohou mít problémy vidět na své monitory. V takovém případě jsou screenové rolety do oken ideální volbou! Po stažení rolet se v místnosti zbavíte ostrého světla. Na oplátku získáte přirozené světlo vhodnější pro vaše oči i pro pracovní povinnosti. Tento efekt vzniká drobnými otvory ve tkanině, které nepatrné částečky světla propouštějí dovnitř.

screenová roleta v kanceláři

5. Nežádoucí vlivy nemají šanci

Ať venku prší, září slunce uprostřed modré oblohy, nebo fouká řezavý vítr, screenové rolety vás ochrání. S klidným vědomím můžete nechat otevřené okno a vyrazit na výlet, aniž byste se museli obávat nenadálého přívalu vody nebo třeba krup. V případě poddruhu screenových rolet zipscreen můžete počítat i s ochranou proti částečkám prachu, alergenům či otravnému hmyzu.

6. Vsaďte na jedinečnost!

Screen, jakožto tkanina použitá pro screenové rolety, se skládá z rastru již zmíněných skelných vláken, PVC a polyesteru. Screen je jedinečný v tom, že ani v různých klimatických podmínkách nezmění svůj rozměr. Je stálý a tudíž velice spolehlivý. Použití látek je vhodné zejména v exteriéru právě kvůli svojí odolnosti, avšak i v interiéru má své místo díky široce rozšířenému vzorníku barev. Tkanina dovoluje mikroventilaci skrze otvory. Skrze ty stejné proudí do pokojů dostatek denního světla.

Rolety doplňují celkový design budovy a v podstatě nejsou vidět. A to z důvodu jejich umístění do speciálních boxů ve fasádě. Mají elegantní moderní vzhled a vyrábějí se až do délky 5 000 mm.

7. Jednoduchá manipulace

Mezi další příjemné vlastnosti screenových rolet patří elektrické ovládání. Při instalaci rolet si můžete vybrat, zda boční vedení chcete provést lankem, nebo speciální vodící lištou. Právě možnost volby vám dává pocit absolutní jedinečnosti! Pro úplné napnutí rolety je součástí systém Lock, který tento drobný nešvar zajistí. Rolety s ním budou dokonale napnuté a vy si tak vychutnáte stoprocentní požitek při výhledu z okna.

Pokud vás výše zmíněné výhody zaujaly, neváhejte se nám ozvat.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top