Home » Tipy a návody » Jak vybrat roletu do interiéru

Typy na zastínění nejen dřevěné pergoly

Existuje jen několik okamžiků, které jsou příjemnější než sedět na venkovní terase v teplém letním dni a sdílet příběhy se svými blízkými. Tráva je zelená, květiny kvetou a život je krásný. Zastřešené pergoly na dvorku nabízející určitou úlevu od slunce jsou dokonalým doplňkem těchto šťastných odpolední. Nejen dřevěné pergoly jsou způsob, jak pohodlně sedíme venku ve výšce slunečného rušného dne. Jaké jsou tedy nejlepší návrhy stínění pergoly, aby slunce nespálilo ty nejhezčí chvíle léta?

Zastínění dřevěné pergoly

Nejlepší řešení zastínění pergoly

Hodně uvažujete o přidání pergoly na vaši terasu nebo dvůr. Jako hlavní zaměření vašeho celkového zahradního designu, jak vzhled, tak funkce vaší pergoly změní způsob, jakým se cítíte na zahradě a jak ji používáte. Ať už se jedná o připojenou pergolu , která vytváří umělou „střechu“ nad vaší terasou, nebo samostatně stojící pergolu vytvářející uklidňující oázu na vašem dvoře, potřeba kontrolovat, kolik slunečního světla proniká skrz, je prvořadá pro pohodlí vašeho venkovního obývacího pokoje během teplých měsících roku.

Pokud bude vaše pergola sloužit jako venkovní obytný a zábavný prostor, její stylistická krása by měla odpovídat její dokonalosti v tom, že vás a vaše přátele udrží v pohodlí, když svítí slunce.

Pergoly jsou vysoce modifikovatelné, pokud jde o řešení stínění. Mezi všemi různými velikostmi, barvami a materiály se zastínění vaší terasy stává jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které můžete udělat pro celkovou estetiku vašeho dvorku. Pojďme se podívat na některé z možností, které máte s našimi pergolami, a také na další nápady, které jsme viděli a které představují některé z nejlepších návrhů pergol pro stínění dvorku .

zastínění pergoly

Vestavěné návrhy stínění pergoly

Naše sestavy pergol jsou navrženy s různým množstvím stínění. „Střecha“ pergoly může být postavena s maximálním počtem horních lamel, které vytvoří vaše stinné místo. Naše pergola LAMAXA WAREMA je vyrobena tak, aby vytvářela optimální stín ze střešních prvků pergoly. S největším počtem krokví a horních lamel ze všech našich designů pergol vám poskytuje řešení stínění, aniž byste potřebovali pergolové příslušenství k ochlazení!

zastínění střech pergoly LAMAXA

Maximální krokve a horní lamely na zastřešení pergoly poskytují dostatečnou ochranu před sluncem na mnoha místech, díky čemuž je jakákoliv velikost této robustní pergoly mezi našimi top 3 návrhy pro stínění pergoly.

Na těsném druhém místě v optimalizaci designu stínění je Perea P60. Styl pergoly má málo krokví a horní látkové stínění pro venkovní kryt terasy nabízející dostačující stín. Tento styl je pevný jako všechny naše pergoly a nabízí mnohem větší pokrytí vašeho venkovního posezení než mnoho jiných pergol na prodej.

Pergolová markýza Perea P60 - rolety zip

Umístění na 3. místě za Top 3 návrhy stínění pergol je Perea 40 s obloukovým provedení!

Oblouková pergola Perea 40

Použití látek k zastínění vaší pergoly

Látkové plachty mohou být úžasným a kreativním způsobem, jak zastínit vaši dřevěnou pergolu před letním sluncem. Pravděpodobně jste je již viděli v provozu. Obdélníkové nebo čtvercové látkové plachty nabízejí elegantní možnosti geometrického designu, když je doplníte do vaší pergoly. Rám vaší pergoly se přirozeně hodí k tomuto typu provedení stínění pergoly. Připevnění plachty ke sloupkům vaší pergoly pomocí vysoce kvalitních držáků z nerezové oceli vám umožní snadno připevnit a odpojit stínicí plachtu pro neohlášené špatné počasí nebo pro sezónní skladování.

Vzhledem k tomu, že se tyto látky dodávají v mnoha barvách a velikostech, které se hodí k našim pergolám, jsou možnosti, jak svázat váš zahradní motiv se stínem pergoly, nekonečné. Nechte to jednoduché a použijte naše sluneční clony k zakrytí vašeho nového venkovního pokoje.

Stínící plachta je skutečně krásným spojením formy a funkce. Použitím odolné, voděodolné tkaniny plachta umožňuje, aby se pergola stala soukromějším a chráněným prostorem bez přímého slunečního záření. Navíc v těch útulných podzimních nocích, kdy si můžete užívat chvíli venku, může stínící plachta chránit před mírnou změnou počasí nebo lehkým deštěm.

Stínící plachty na pergolu vám dávají kontrolu nad tím, jak chcete, aby světlo pronikalo na vaši terasu. Jejich možná nejzajímavější kvalitou je však množství barev, které dokážou proměnit jednoduchou ochrannou látkovou střechu v umělecké dílo nebo doplňkové téma pro vylepšení vaší krajiny.

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších možností zastřešení terasy, protože se snadno instalují a poskytují svěží a krásnou látku, kterou si můžete užívat po celý rok.

Jaké jsou vaše nápady na stínění pergoly?

Sdíleli jsme zde řadu nápadů a rádi bychom věděli, co si myslíte vy! Různé prostory vyžadují různé typy řešení zastínění terasy. Jaké kreativní nápady na stínění pergoly vás napadly, které bychom měli přidat do tohoto příspěvku? Víme, že je jich víc, než bychom mohli vyjmenovat v tomto článku. Několik pozoruhodných zmínek může být přidání pevného látkového potahu nebo tenké vlnité krytiny.

Další zajímavé články

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top