Home » Tipy a návody » Víte, jaká je správná délka závěsů?

Víte, jaká je správná délka závěsů?

Závěsy má ve svém domově většina z nás. Ať v podobě dekorace nebo stínícího účelu. Jedná se o nejrozšířenější způsob stínění vůbec. Pokud tápete, jak dlouhé závěsy zvolit, je tento článek právě pro vás. A nejen to! Seznámíme vás se všemi jejich výhodami a vlastnostmi, které zajisté oceníte.

Závěsy jsou velice jednoduchý způsob, jak si zastínit váš domov. Hodí se takřka kamkoli a jejich ovládání je více než prosté. Nemusíte si komplikovat život s jejich montáží nebo uchycením. Kdykoli se vám přestanou líbit, není nic snazšího, než je sundat a zakoupit si závěsy nové. Naopak, jsou-li už příliš dlouho vystavené všem vlivům vaší domácnosti, není nic snazšího, než je hodit do pračky a záhy budou opět jako nové.

správná délka závěsů
zatemňovací závěsy

Nespočet druhů!

Závěsů existuje celá řada a vybírat si můžete z různé hustoty tkaniny, odlišných vzorů, barev i potisků. Vždyť vzorník obsahuje 200 odstínů a tónů! Podle stylu a účelovosti vašeho interiéru si pak vyberete závěsy těžké, robustní, které poskytují absolutní tmu, nebo jemné, lehoučké, které dodají vašemu domovu eleganci a půvab. Zatemňovací blackoutové závěsy využijete v ložnici nebo dětském pokoji pro zvýšení kvality spánku. Své využití naleznou i v obývacím pokoji, kdy za slunečného dne potřebujete vidět obraz na televizi.

Jejich funkčnost potěší i váš dům!

Díky hustotě tkaniny se dočkáte dalších benefitů, jako je například tlumení hluku zvenčí a částečná tepelná izolace. Co se týče kvality stínění, doporučujeme vám závěsy zkombinovat s jiným typem stínění. Získáte tak zajímavější vzhled svého domova a váš domov získá spolehlivější termoizolaci a vyšší míru odhlučnění.

závěsy tlumí hluk
závěsy na míru

Moderní technologie s tradicí!

Česká firma Bematech, která závěsy vyrábí, se pyšní moderními technologiemi v podobě bezešvých závěsů. Jsou šité tzv. neviditelnými stehy. Látka se řeže laserem, díky čemuž se netřepí. Celkový dojem působí upraveně a luxusně.

Na míru a ve velkém

Závěsy se vyrábějí na míru a to až do výšky 3 400 mm a do šířky 7 000 mm. V takovém případě však doporučujeme použít motorické ovládání oproti tomu šňůrkovému. Při takto velkých plochách byste se zbytečně nadřeli. Závěsy se uchycují do kolejnice pomocí jezdců.

Výhody

  • výroba na míru
  • firma Bematech s tradicí
  • moderní technologie
  • široký výběr designu
  • různé hustoty látek
  • částečná termoizolace domova
  • snadná montáž
  • jednoduchá údržba
závěsy a jejich výhody
závěsy a jejich délky

Pozor na délky

Nejčastěji se setkáváme se dvěma druhy délek závěsů. Konkrétně se dvěma způsoby. Buď pod oknem stojí radiátor, a závěsy končí někde nad ním, nebo máte obrovská okna až na podlahu, a závěsy sahají až na zem. Jak je to ale s délkami?

S radiátorem

Mnoho domácnosti má i v dnešní době radiátory pod oknem. Dříve se tak zkrátka interiéry navrhovaly a my s tím nic neuděláme. Můžeme tomu však přizpůsobit design a zejména délku závěsů, aby vše pěkně vypadalo a oku lahodilo. Délku závěsů pro představu přirovnejme k délce kalhot u obleku. Pánové ihned porozumí. Správná délka kalhot u obleku jsou zhruba dva až tři prsty nad zemí. A podobným pravidlem se budeme řídit i u závěsů. Nechat splývat závěsy přes radiátor je špatně, protože to vypadá nevzhledně a při zatažení závěsů spatříte neforemnou bouli, která se skrývá za látkou. Pokud naopak sáhnete po kratší délce, která však bude ležet na povrchu radiátoru, ani to nebude v pořádku. V takto nahrnuté látce se uchytává mnohem více nepořádku a celkový dojem je ledabylý až nevzhledný.

Okna až na zem

Stejně jako v předchozím případě použijeme „oblekové pravidlo“. Příliš dlouhé závěsy na podlaze tvoří zmuchlanou změť tkaniny, ve které se usazuje prach, případně chlupy od domácích mazlíčků. Při každé manipulaci se závěsy se zvedne vlna nepořádku a zahltí interiér. To je nežádoucí. Nám jde především, mimo jiné, také o vzhled a příjemné pocity při trávení času ve vašem domově. Proto i závěsy u rozměrných oken správně končí dva až tři prsty nad zemí. První dojem je pak mnohem sofistikovanější a také to usnadňuje úklidové práce.

Další zajímavé články

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top