Home » Tipy a návody » Venkovní sluneční rolety snižují teplo v interiéru

Venkovní sluneční rolety snižují teplo v interiéru

Každý milovník přírody bojuje s letním sluncem od nepaměti. Představte si, že se budete muset vypořádat s intenzivním vedrem horkého letního dne jednoduše proto, že se vám pohled do přírody líbí. Určitě si nepřejete udržovat normální žaluzie zavřené, protože váš domov potřebuje trochu slunce a čerstvého vzduchu. A otevření okna by dělal váš domov příliš nepříjemným a horkým. Dobře, dny vašeho věčného letního slunečního boje jsou pryč. Můžeme vám pomoci mnohem lépe a mnohem účinněji než kdykoli předtím, protože nyní máme skvělou technologii.

Hovoříme o venkovních screenových roletách, jedné z nejlepších možností ovládání a užívání horkého letního slunce. Nejen to vás chrání před pocením vaší tělesné hmotnosti ve vašem vlastním domě, ale také vám brání v tom, abyste museli plnit klimatizační jednotku a platit nehorázné částky za energie.

Venkovní sluneční rolety snižují teplo v interiéru

Zjistíte, že venkovní screenové rolety jsou ve skutečnosti poloprůhledné a výsuvné, které udržují slunce venku, a zároveň vám ponechávají neomezený (a možná i dech beroucí) pohled na tuto nedotčenou krajinu za oknem.

Při výběru slunečních rolet je třeba zvážit tři hlavní statistiky, které vám pomohou určit, jak efektivní budou vaše rolety:

  • První statistika je procento nebo poměr sluneční odraznosti. Procento slunečního odrazu určuje, kolik světla dopadajícího na vaše rolety se odráží zpět ke slunci.
  • Druhou statistikou je ochrana proti UV záření, která určuje, jak užitečné jsou vaše screenové rolety při ochraně vašeho domu před UV paprsky. UV záření má karcinogenní vlastnosti, a trvalé vystavení vašeho nábytku a výzdoby bez stínění proti UV paprskům slunce povede k velkému stupni vyblednutí, a může dokonce způsobit jiné formy opotřebení.
  • Třetí je procento propustnosti slunečního záření nebo poměr, který nám přesně říká, kolik slunečního světla bude procházet roletami.

Je důležité mít na paměti tyto tři věci a zároveň zjistit, jaké venkovní rolety chcete. Zjistíte také, že ušetříte spoustu peněz na nákladech za energii, když se nemusíte starat o udržování domova v chladu s některými přílišnými možnostmi chlazení. Zjistíte, že zatímco screenové clony odvádějí opravdu dobrou práci při stínění horkého letního slunce, jak moc si budete moci vychutnat téměř nerušený výhled za oknem na vaši zahradu.

screenové rolety do pergoly

Je důležité vědět, že vaše sluneční clony mají velmi specifické schopnosti absorpce světla. Čím účinnější jsou vaše rolety, tím těžší bude vidět skrz ně. A naopak, čím méně jsou clony účinné, tím snáze je skrze ně vidět. To znamená, že budete mít menší ochranu před teplem a UV paprsky. Protože screenové rolety jsou k dostání v různých propustností světla. Ujistěte se, že si vyberete ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám výhledu, soukromí a ovládání světla.

Také budete moci získat rolety ve více barvách a odstínech, takže si můžete snadno odpočinout s vědomím, že si budete moci vybrat podle toho, která barva by nejlépe vyhovovala vašemu domovu.

Je také vhodné zvážit, jakou barvu budete hledat při výběru svých rolet, protože tmavší odstíny pohlcují více světla, ale eliminují přebytečné teplo v místnosti.

Také by vás mohlo zajímat, jak správně nastavit žaluzie proti teplu.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top