Lista here!

Rolety den a noc a otevírání okna

Rolety » Rolety na okna » Rolety den a noc » otevírání okna

Rolety jsou stále populárnější a volí je stále více lidí. Tato volba se vyznačuje množstvím výhod, stejně jako pohodlím a zvýšeným pocitem soukromí. Rolety na oknech však vyžadují dodržování několika pravidel, která mohou ovlivnit jejich životnost. Po instalaci rychle zjistíte, že prakticky všechny závady s nimi spojené nejsou způsobeny vadami výrobku, ale spíše nenápadným používáním. Co byste tedy měli vědět, abyste je správně používali?

Rolety a otevírání oken

Firmy vyrábějící rolety, jako je ta naše, mají ve svém portfoliu produkty, které výrazně usnadní pohodlné otevírání oken bez rizika poškození. V první řadě byste si před nákupem měli ověřit, zda vaše okna disponují také výklopnou funkcí. Pokud ano, je dobré volit rolety, které mají nižší háčky nebo kazety.

Spodní háček je s horním dílem spojen provázkem, takže roleta při vyklopení okna nevyčnívá. Tím se také zabrání nepříjemnému klepání spodní hrany o rám, například při větru. Otevírání okna s roletami den a noc může být omezeno, pokud je stěna okenního výklenku umístěna těsně u jeho rámu. V tomto případě nebudete moci otevřít okno na celou šířku, protože horní háček tuto možnost blokuje.


Jaké to může mít následky?

Bez ohledu na to, zda se jedná o tradiční rolety nebo rolety den a noc, při otevírání okna byste měli být obzvláště opatrní, protože při rychlém a náhlém pohybu můžete způsobit dvě škody:

První, méně obtížný – kvůli tlaku na stěnu se může jednoduše vysunout. Pak roleta spadne z okna. Není to nebezpečné, ale může dělat hluk v celém domě.

Druhý, problematičtější – vlivem tlaku může prasknout a poškodit se horní část rolety. Lidé, kteří mají mezi okenní hranou a zapuštěnou stěnou cca 3,5 cm prostoru, tento problém mít nebudou. Nemusíte se však bát, že by všechny rolety najednou začaly padat dolů. Materiály používané na rolety odolávají přirozenému tlaku, ale pamatujte, že fyziku nikdy neporazíte a je třeba s nimi zacházet opatrně.

Otevírání oken s roletami není složité. Ve skutečnosti se to neliší od otevírání bez rolet až na to, že v prvním případě to prostě musíte udělat jemněji. V současné době jsou rolety podle norem používaných při výrobě rolet dokonale přizpůsobeny každé velikosti skla a rámu. Při instalaci rolety den a noc dbejte na to, aby nepřekrývala kliku dveří. Pokud k tomu dojde, získáte vyboulený nebo konkávní efekt. Navíc jeho otevírání bude mnohem pohodlnější, pokud rukojeť nepřijde do kontaktu s látkou. Samozřejmě můžete vytáhnout rolety a pak otevřít okno, ale to už je asi trochu moc práce. Přeci jen je to produkt, který má zvýšit komfort. Stejně jako u každého jiného vybavení se musíte naučit, jak jej používat.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top