Home » Markýzy » Montáž markýzy

Montáž markýzy

Pokud chcete provádět montáž markýzy, musíte dodržovat vzdálenosti hran a os, jakož i požadované šířky a tloušťky součástí, v závislosti na platných předpisech, aby nedošlo k odlupování a praskání příslušného stavebního materiálu a aby bylo možné přenášet požadované zatížení hmoždinkami.

V praxi se v některých případech vyskytují problémy, protože nezbytné podmínky nemohou být vždy splněny v důsledku předdefinovaného rozteče otvorů markýz.

Uvažujete-li například o obvyklé instalaci markýz ve výšce stropu podlahy (18 cm tlustého), rychle zjistíte, že při běžné vzdálenosti vrtů 90 mm nad a pod vrtem zůstává pouze 45 mm, což je definice vzdálenosti okrajové zóny (obvykle 70 mm) ) a není v souladu s předpisy.

Vzorkovna

Vzorkovna

Zavolejte nám a vyberte si termín návštěvy.

+420 737 739 714

Pokud nemůže být výška stropu během montáže optimálně přenesena zevnitř ven, nebo pokud není odpovídajícím způsobem zohledněna omítka stropu, může se umístění vrtaných otvorů velmi rychle dostat do vnější okrajové oblasti betonového stropu.

Díky zdivu, které obvykle stále stojí shora, nebo ocelové výztuži v krajní okrajové oblasti, se hmoždinka při instalaci konzoly „táhne“, ale nemůže přenášet sílu správně. V důsledku neustálého pohybu konzoly v důsledku větru může v těchto oblastech dojít k selhání hmoždinky (někdy i po několika letech).


Zejména při montáži markýzy do stropu, a zejména při nejistotě ohledně pevnosti betonového stropu nebo konstrukce, by měla být zajištěna bezpečná montážní poloha ve stropu s požadovanou vzdáleností od okrajové zóny.

Pokud se vyskytnou potíže se specifikovaným rozestupem vrtaných otvorů konzoly markýzy, měla by být vytvořena možnost pomocí adaptační desky k umístění montážních otvorů podle montážní plochy.

Kvalita a trvanlivost instalace markýz je velmi závislá na přesnosti, s jakou jsou markýzy zarovnané instalačním technikem. Kromě toho, že dobře uspořádané konzoly usnadňují zavěšení markýzy, lze uzavření skříně vyrobit pouze optimálně.

Nejdůležitějším aspektem, který je téměř vždy ignorován, je vzájemný pákový efekt konzol na sousedních konzolách, který více či méně vzniká v závislosti na tuhosti markýzy, pokud nejsou konzoly v řadě nebo nejsou instalovány vertikálně. V tomto případě se hmoždinky načtou, i když markýza nebude prodloužena.

Existují tři různé typy instalace:

  • Instalace na povrch odolný proti tlaku
  • Instalace na netlakově odolný povrch
  • Montáž pomocí speciálních konzol
Vzorkovna (showroom) MK rolety

1 000+
produktů v naší vzorkovně.

U nás si vyberete za chvilku.

Kde vzorkovnu najdete

MK Rolety – stínící technika Praha
Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5-Stodůlky

Otevírací doba:

ÚT – 12.00 – 18.00 hod.

ČT – 12.00 – 18.00 hod.

SO – 09.00 – 13.00 hod.

Kudy k nám Parkoviště

Často hledáte

Venkovní a interiérové stíně představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.