Kloubová markýza

Home » Markýzy » Kloubová

Markýza je dobrá věc, protože může chránit před slabým deštěm, a poskytuje příjemný stín ve slunečných dnech. Na trhu jsou různé druhy markýz, které se liší hlavně způsobem, jakým je lze otevírat a zavírat.

Kloubové markýzy jsou běžnou, a především pohodlnou variantou. Kloubová markýza obvykle sestává z válce napnutého pružinou, na které může být markýza srolována, aby se ušetřil prostor, pokud nejsou vyžadovány její služby.

Po vysunutí kloubová ramena zajistí, že látka markýzy je vypnutá.

Tato kombinace válečkových a kloubových ramen zajišťuje, že látka markýzy se nemůže zmačkat, je vždy pěkná, pevná a neprověsí se. V závislosti na modelu je zatažena nebo vysunuta ručně nebo elektricky.

Ručně ovládané kloubové markýzy mají obvykle ruční kliku, pomocí které lze markýzu doslova prodloužit a zatáhnout s malým úsilím. Elektrické verze používající vhodné elektrické motory a přepínače.

Kloubové markýzy jsou k dispozici v mnoha různých provedeních. Najdete je téměř ve všech rozměrech, od užších modelů pro jednotlivá okna, nebo balkonu se snídaní až po extra široké verze pro protáhlé balkony nebo terasy.

Díky optimalizované hloubce projekce lze optimálně zastínit i velké plochy. S ohledem na design a zbarvení odpovídající markýz neexistuje téměř žádná omezení pro osobní vkus a kreativitu. Jsou k dispozici v různých provedeních a barvách s ohledem na příslušnou látku, ať už hladké nebo vzorované. Kromě toho existují tzv. otevřené kloubové markýzy.

kloubová markýza ART 1

ART 01

Inovativní kloubová markýza v provedení s hliníkovou kazetou z jednoho kusu, a odpovídajícím profilem pro celoroční ochranu látky a technologie před povětrnostními vlivy. Šířka 191 – 500 cm , výsuv až 350 cm.

Hřídel z pozinkovaného ocelového plechu (Ø 78 mm) a boční funkční ložiska s integrovaným naklápěcím kloubem včetně ochrany proti nárazu.

Úhel sklonu nastavitelný až 40 ° pomocí stavěcích šroubů. Křížená kloubová ramena, přenos energie pomocí kloubového pásu.

Montáž pomocí postranních ložisek pro individuální nastavení. Markýza je zasunuta zespodu do bočního krytu a zajištěna speciálním pružinovým prvkem a skrytými šrouby.

Všechny viditelné hliníkové části jsou práškově lakovány ve standardních barvách: bílá (RAL 9016), stříbro (RAL 9006), hnědá (RAL 8019), antracitová prášková barva (DB 703). Volitelné: speciální barvy podle RAL.

ART 02

Pouze se dvěma kloubovými rameny a dvěma konzolami o šířce sedmi metrů a výsuvu čtyř metrů je kazetová markýza ART 02 vhodná pro zastínění velkých venkovních ploch.

Jasný moderní design, harmonické okraje a jednotný vzhled kloubových ramen činí z ART 02, stejně jako jeho menší sestry ART 01, designové zvýraznění.

 

  • Velký výběr látek
  • Volitelné LED osvětlení
  • Pouze dvě kloubové ramena s jednotným vzhledem
  • Odnímatelný boční kryt pro uložení spojky Hirschmann
  • Transformátor a přijímač RTS integrovaný v kazetě
  • Maximální rozměry 7 x 4 metrů, spojené 14 x 4 metrů
  • Úzké rozměry kazety 265 x 175 mm

Prohlédněte si video

737 739 714 – od dubna 2020 na naší vzorkovně v Praze