Otevřené markýzy s výsuvem

Zastřešení terasy » Markýzy na míru » Otevřené markýzy s výsuvem

Otevřené markýzy bez kazety jsou druhem ochrany před sluncem, jejíž konstrukce je nejčastěji založena na konstrukci čtvercového nosníku, který je připojen k navíjecí trubce markýzy pomocí bočních panelů. Po navinutí látky zůstane navíjecí trubice odkrytá, tj. ve verzi bez kazety.

Rozdíl mezi otevřenou markýzou a kazetovou markýzou

Rozdíl mezi otevřenou markýzou a kazetovou markýzou je v tom, že při srolování má otevřená markýza odkrytou navíjecí trubku s látkou, která zůstává odkrytá a vystavená vnějším vlivům, a markýza v kazetě má navíjecí trubku umístěnou v kazetě a při srolování je látka zcela skrytá v kazetě a zůstává plně chráněná.


Kdy je možné použít markýzu bez kazety?

Lidé, kteří mají zeď vybavenou vyčnívající střechou – tj. Architektura budovy a střecha, jsou konstruovány tak, že krokve vyčnívají za tělo budovy, nejčastěji od 50 do 150 cm, mohou používat otevřenou markýzu. Samozřejmě vše závisí na výšce, která odděluje potenciální markýzu od konce střechy. Pokud tato vzdálenost není velká – můžeme bez problémů použít otevřenou markýzu. Navíc, pokud máme nevyvinuté krokve, můžeme takovou markýzu namontovat ne na zeď, ale na krokve pomocí speciálních konzol krokví.

Používání otevřené markýzy nebrání použití překážek, i když je namontována na strop. Pokud má někdo balkon nad terasou, můžete markýzu instalovat „zespodu, pod balkon“. Pak je markýza z horní strany přímo zakryta balkonem a navíc při přesahu neztrácíme centimetry (markýzu nemusíme montovat na zeď, ale můžeme ji namontovat na strop balkónu dále – můžeme tedy použít menší převis a ušetřit na ceně).

Ve všech ostatních případech, když máme rovnou, čistou zeď a markýzu nic nechrání, přímo nad ní se vyplatí markýzu použít v polo kazetě nebo kazetě. Samozřejmě v situacích, které jsme zmínili dříve, že je možné použít otevřenou markýzu, můžeme markýzu použít také v kazetě (což je stále častěji, hlavně z estetických důvodů a z důvodu touhy mít maximální ochranu látky, kterou získáme díky markýze v plné kazetě a polo kazetě) a naopak v situaci, kdy je místem instalace „holá“ zeď, můžeme použít i levnější otevřenou markýzu (nicméně pak musíme vzít v úvahu její rychlejší opotřebení, zejména pokud jde o látku, nebo ji vybavit ochrannou stříškou).

Často hledáte

Rychlí rozcestník při výběru vhodné markýzy.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top