Home » Rolety » Rolety den a noc » Údržba

Údržba rolety den a noc

Rolety jsou vyrobeny z jednoho souvislého kusu tkaniny, kde jsou průsvitně a stínící pruhy pod sebou. Údržba rolet den a noc vám nezabere mnoho času.

Látky jsou totiž potaženy speciální impregnační vrstvou, aby se zabránilo ulpívání prachu a nečistot. A to hlavně u kvalitních od renovovaných výrobců. Stačí roletu stáhnout a znovu vytáhnout celý povrch se vyčistí.

U levnějších variant rolet den a noc použijte k odstranění částic prachu prachovku nebo měkký hadřík. Zkuste se zaměřit na okraje rolety, které mohou díky kontaktu s rámem okna a parapetem shromažďovat více prachu a nečistot.

Pokud vlastníte parní čistič, můžete to zkusit také při nízkém až středním nastavení. Pára odstraní přetrvávající skvrny a odstraní případné plísně.

Vzorkovna (showroom) MK rolety

Vzorkovna

Pojďte se podívat do naší velké vzorkovny.

+420 737 739 714

Rolety den a noc

Nikdy byste neměli používat svůj vysavač na roletu den a noc, protože sání může poškodit látku i když budete vysávat na nejnižší stupeň.

Další otázkou je, jak dlouho fungují rolety den a noc bez nadměrné údržby? Pokud budete dodržovat naše rady a nebudete přehánět čištění rolet, vydrží vám spoustu let.

Jak udržovat rolety den a noc

Rolety se nesmí prát a žehlit. Impregnační vrstva je zodpovědná za udržování rolet v čistotě. Většina nečistot a skvrn může být odstraněna navlhčeným měkkým hadříkem a teplou vodou. Opatrně osušte a nechte úplně uschnout. Udržovat rolety den a noc není žádná věda.

Vzorkovna (showroom) MK rolety

1 000+
produktů v naší vzorkovně.

U nás si vyberete za chvilku.

Kde vzorkovnu najdete

MK Rolety – stínící technika Praha
Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5-Stodůlky

Otevírací doba:

ÚT – 12 – 18 hod.
ČT – 12 – 18 hod.
SO – 09 – 13 hod.

Kudy k nám Parkoviště