Jaký je rozdíl mezi roletou a žaluzií?

Home » Poradna » Jaký je rozdíl mezi roletou a žaluzií

Dostávám tuto otázku často. „Jaký je rozdíl mezi roletami a žaluziemi? Nejsou stejné?“ Mnoho lidí používá tato slova zaměnitelně a v některých regionech lidé používají pouze jedno slovo za druhé, aniž by o tom skutečně přemýšleli. Žaluzie a rolety jsou okenní stínění pro všechny typy oken , ale technicky tato dvě slova popisují dvě velmi odlišné systémy.

Žaluzie

Žaluzie jsou „z tvrdého materiálu“ okenní zastínění složené z lamel, které se při spouštění žaluzie shazují dolů nebo je lze přetáhnout přes okno a stohovat podélně do strany. Tyto žaluzie nebo lamely jsou jednotlivě vytvořeny dohromady, aby vytvořily kompletní žaluzie a obvykle se ovládají ručním lankem. Tyto lamely jsou určeny k tomu, aby zůstaly těsně uzavřené, aby bylo zajištěno soukromí a ovládání světla, ale lze je také nastavit nebo naklonit v různých úhlech, abyste mohli ovládat množství potřebného světla. Dřevo , umělé dřevo , tkané dřevo , mini žaluzie a vertikální žaluzie jsou nejoblíbenější „žaluzie“ a jsou obvykle vyrobeny ze dřeva, kovu, kompozitu nebo tkané trávy nebo bambusu. Tyto materiály vyzařují na dotyk tvrdý nebo hrbolatý pocit; odtud název, tvrdé zastínění oken. Všechny tyto žaluzie nabízejí tradiční a klasický vzhled a hodí se k jakémukoli stylu dekoru – vždy mají vaše okna hezký, architektonický a čistý vzhled.

Dřevěné nebo umělé dřevěné žaluzie jsou snadno navrhovatelnou úpravou zastínění oken a vždy potěší. Vertikální žaluzie jsou užitečné pro velké prostory, jako jsou terasové dveře a velká okna, která potřebují soukromí.

Rolety

Rolety jsou „měkké“ zastínění oken, které jsou vyrobeny z materiálů na kontinuální roli, aby zakryly velký pruh okenního otvoru, těsně zapadnou do okna a úhledně se naskládají na sebe. Rolety se ovládají nahoru a dolů řetízkem nebo se navíjejí pomocí pružinového zařízení. Rolety nemají žádné lamely a nabízejí hladký vzhled vašich oken; proto se jim říká měkké zastínění oken, protože látka a pocit stínu jsou teplé a splývavé. I když nemůžete nastavit průchod světla, stejně jako u žaluzií, můžete zvolit různé úrovně krytí pro preference světla. Římské rolety jsou nejoblíbenější „rolety“, přičemž plisé rolety jsou na prvním místě seznamu jako oblíbené zastínění oken.

Plisé DUETTE mají malé vzduchové kapsy, které zachycují horký a studený vzduch a vytvářejí tak vynikající energetickou účinnost. Navíc je k dispozici téměř každá barva a mnoho vzorů a designů zvyšuje jejich univerzálnost.

Klasické látkové rolety jsou naše „staré oblíbené“ standardní rolety, které se jednoduše rolují nahoru a dolů, jsou snadné a ekonomické, ale stále šik a zábavné.

Římské rolety jsou elegantní látkové rolety, které při spouštění vytvářejí jemné horizontální záhyby. Římské rolety také nabízí alternativu k závěsům, která je méně formální a méně nákladná.

Ať už si vyberete žaluzie nebo rolety, vaše okna budou šťastná, když otevřete svůj domov zcela novému pohledu na život!

Jaký je rozdíl mezi roletou a žaluzií

Často se ptáte

Co je lepší venkovní rolety nebo žaluzie?

Oba systémy slouží a brání k přehřívání místností. Venkovní rolety zajistí maximální tmu v interiéru. V zimě dobře izolují okna. Venkovní žaluzie mají naklápěcí lamely tudíž dobře vedou potřebné světlo do interiéru a odkloní sluneční paprsky. Při větru jsou hlučnější.

Co jsou římské rolety?

Římské rolety jsou vyrobeny z látky, která se při vytahování rolety postupně skládá do harmoniky. Tento látkový panel můžete vidět, i když je roleta srolovaná nad okenním výklenkem, takže si vyberte stylovou, přepychovou látku z široké nabídky a koordinujte ji se svým dekorem. Římské rolety nabízejí elegantní styl s úhledným povrchem a jsou k dispozici také s elektrickým nebo chytrým ovládáním.

Proč nejde vytáhnout žaluzie?

Zkontrolujte mechanismus na řetízek, zdali řetízek nevypadl z ozubeného kolečka, které se stará o ovládání žaluzie.

Jak vybrat venkovní rolety?

Při výběru venkovních rolet je třeba zvážit několik faktorů, abyste vybrali ty správné pro váš prostor a potřeby. Některé klíčové úvahy zahrnují:

Velikost a rozložení oblasti, kterou chcete pokrýt
Úroveň soukromí a ochrany před sluncem, kterou požadujete
Celková estetika vašeho venkovního prostoru.

Kromě toho je důležité vzít v úvahu trvanlivost a odolnost použitých látek vůči povětrnostním vlivům. Zohledněním těchto faktorů můžete zajistit, že vaše venkovní rolety nebudou vypadat skvěle, ale také budou poskytovat funkci, kterou požadujete.

Jak vyměnit řetízek na žaluzie?

Stačí sundat krytku na straně kde máte řetízek. Výměna není nikterak složitá.

Co je žaluzie?

Jedná se o stínící systém oblíbený v mnoha rodinách. Žaluzie je stínící systém s použitím na okenní rám ale i na stěnu. Lamely napomáhají perfektně nasměrovat tok světla do interiéru a chránit nás před sluncem.

Kolik stojí předokenní rolety?

Zaleží na celkovém provedení, zdali je ovládání ruční nebo elektrické. Venkovní roletu můžeme zakoupit již od ceny 3500,- Kč bez DPH.

Čím nahradit záclony?

Za záclony se dnes dodávají další látkové stínění. Velmi oblíbené jsou rolety den a noc a plisé rolety.

Jakou barvu žaluzií do oken?

Přizpůsobení žaluzií k barvě vaší stěny je stále bezpečné, ale o něco více představuje styl. Vzhled tón v tónu je převážně stylový a toto je snadný způsob, jak tento trend přijmout. Případně můžete také jít o několik odstínů světlejší, než je barva vaší stěny, abyste dosáhli soudržného vzhledu, který nepůsobí příliš těžce.

Kolik stojí venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzie poskytují optimální tepelnou ochranu a regulaci světla. Skládají se z horizontálních lamel, které se zvedají, spouštějí nebo naklánějí, aby bylo dosaženo požadovaných požadavků na světlo a soukromí v kteroukoli denní dobu. Snadné ovládání světla není jedinou výhodou žaluzií , jsou stylové a odolné. Motorizované žaluzie se mohou pohybovat od 12 000,- Kč bez DPH (včetně motoru) v závislosti na jejich velikosti a dalších funkcích.

Proč venkovní žaluzie?

1. Ušetříte na spotřebě energie.
2. Ovládáte své soukromí a úroveň osvětlení
3. Elegantní a udržitelné řešení
4. Ochrana před sluncem
5. Široký výběr možností
6. Pohodlí
7. Vestavěné venkovní žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top