Jak připevnit roletu na okno?

Home » Poradna » Jak připevnit roletu na okno

Předokenní rolety jsou vynikajícím řešením a díky mnoha výhodám si je zákazníci s nadšením vybírají. Mezi nepochybné výhody patří především ochrana před slunečním zářením a zraky ostatních lidí. Množství druhů materiálů, vzorů a barev předokenních rolet z nich navíc dělá dokonalý dekorační prvek nejen samotného okna, ale i celého interiéru. Z rozhodování o tom, jaké řešení pro nás bude optimální, se nám může zatočit hlava. Navíc jsou tu technické záležitosti: zda budeme rolety připevňovat na stěnu nebo na rám okna. A nakonec, jaký je nejlepší způsob, jak to udělat?

Jak nainstalovat roletu na okno?

Způsob montáže předokenních rolet závisí především na modelu, který zvolíme. Obecným pravidlem, kterým se můžeme řídit, je, že textilní rolety v hliníkových a PVC kazetách se lepí na okno, zatímco všechny ostatní rolety se šroubují. V závislosti na tom, zda se jedná o plisovanou nebo např. roletu den noc, může být montáž šroubováním provedena různými způsoby.

Jak instalovat plisé rolety?

Plisé rolety jsou výjimečně funkčním a všestranným řešením v sortimentu vnitřních rolet. Plná kontrola nad umístěním materiálu nám umožňuje chránit naše soukromí a zároveň ponechat přístup slunečnímu záření. Pokud vás zajímá, jak instalovat plisé rolety , spěcháme s odpovědí. Plisé rolety se montují na speciální lanka, přímo do okenního skla. Samotná instalace háčků se provádí invazivním nebo neinvazivním způsobem. Protože však samotná šnůra musí být správně napnutá, doporučujeme jejich montáž pomocí šroubů. Veškerou práci začneme označením míst na rámu okna nebo zasklívací liště, kam přišroubujeme úchyty plisé. Poté pomocí šroubováku přišroubujte patky k okennímu křídlu. Poté nainstalujte šňůru se plisovanou látkou do horních háčků a mírným zatažením umístěte do háčků ve spodní části okna.

Instalace s vrtáním nebo rolet bez vrtání

Existují dva způsoby jak připevnit roletu na okno. V závislosti na typu rolety a pokynech výrobce vám poradíme, jak rolety nainstalovat .

Vrtání – metoda zahrnuje použití vrtáku k přípravě otvorů v okenním křídle nebo stěně. Tento způsob montáže je složitější a vyžaduje více nářadí, ale zaručuje, že roleta bude bezpečně namontována. Malá styčná plocha závěsů rolety a okenního rámu automaticky určuje způsob montáže plisé rolet. Jediný jistý způsob, jak je připevnit k oknu, je invazivní montáž pomocí šroubů. Římskou roletu, kterou chceme připevnit na stěnu, je vhodné namontovat také pomocí hmoždinek a šroubů.

Druhý způsob instalace rolet na okno je bez vrtání – pomocí oboustranné pásky. Jedná se o rychlejší a jednodušší řešení, které však lze použít v případech, kdy je styčná plocha mezi roletou a oknem dostatečně velká. Tuto možnost zaručuje roletová kazeta, která může být vyrobena z PVC nebo hliníku. Díky tomu, že celá její zadní část přiléhá k rámu okna, máme jistotu, že roleta samotná z okna časem nespadne. V případě takové montáže bychom měli pamatovat na to, že povrch okna, na který se bude roleta kazeta lepit, je třeba nejprve umýt a odmastit. To zajistí lepší spojení obou prvků oboustrannou páskou.

Jak připevnit roletu na okno

Často se ptáte

Jak sundat rolety den a noc?

V horní části rolety jsou dva držáky; otevřete je. V závislosti na typu držáku, který máte, budete muset buď zvednout plastovou páku nebo zatlačit plastovou dráhu dovnitř, než zatáhnete nahoru, abyste uvolnili roletu. Opakujte tuto akci na druhé straně pro odstranění rolety.

Co dát na okno místo záclon?

Existuje mnoho stylových alternativ k záclonám, z nichž většina zabírá méně místa jak fyzicky, tak vizuálně, takže mohou být ideální pro menší místnosti. Závěsy mohou někdy také odvádět pozornost od krásného okna nebo výhledu, takže v těchto případech možná budete chtít vybrat něco, co je méně dominantní a může snadno uhnout z cesty, když se nepoužívá. Navíc nejsou nejpraktičtější pro místnosti, které jsou vystaveny vlhkosti nebo by mohly být náchylné k postříkání, jako v koupelnách nebo kuchyních, takže tyto nápady na alternativní zastínění oken by byly vhodnější.

Římské rolety nabízejí efektivnější alternativu k tradičním záclonám, zakrývají okna, aniž by zabíraly obrovské množství místa. Látkové římské rolety jsou důmyslně využitým materiálem, elegantně se skládají do okenního prostoru. Úhledný prvek římských rolet zajišťuje, že vždy vypadají elegantně a stylově, aniž by místnost přehlušily metry látky.

Jak zkrátit rolety den a noc?

Nedoporučuje se. Nechte si vyrobit rolety den a noc na míru a vyhnete se zkracování. Pokud by se vám zkrácení rolety povedlo, tak již nebude jezdit rovně a bude vám dělat je starosti.

Co dát na okna místo žaluzií?

Vlastní rolety vytvářejí elegantní a jednoduchý vzhled, který se dokonale hodí k modernímu designu. Jsou také neuvěřitelně praktické pro větší okna, která vyžadují minimalistické ošetření. Většina designérů volí rolety v místnostech, kde je hvězdou samotné okno nebo výhled skrz něj. Rolety se podstatě skryjí, když jsou srolované. Nabízejí různé stupně ovládání světla, od úplného zatemnění až po zatemnění, díky čemuž jsou všestrannou možností pro každou místnost a scénář osvětlení.

Jak sundat žaluzie

Vytáhněte žaluzii nahoru a zajistěte ji. Sejmutí krytek pomocí plochého šroubováku. Některé typy lze odstranit jednoduše vytažením nahoru a vy cvaknutím ven.

Jak sundat rolety

Srolujte roletu úplně nahoru. Zatažením za správnou stranu řetízku jedna půjde nahoru a druhá dolů. Mnohem starší styly rolet jsou pravděpodobně bez řetízku a jsou pružinové. U pružinových rolet uchopte spodní část rolety a mírně zatáhněte za roletu směrem dolů, aby se uvolnil zámek, a pomozte roletě rukou nahoru k horní části role, dokud se úplně nenavine. Poté roletu vyhákněte z bočních krytek.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top