Lista here!

Home » Poradna » Jak fungují rolety den a noc

Jak fungují rolety den a noc

Chcete si vybrat ty nejlepší okenní rolety pro váš domov? Zajímá vás, jak fungují na trhu tolik oblíbené rolety den a noc? Vysvětlíme vám, jak je můžete ovládat a na co si dát při nákupu pozor.

Jak nainstalovat rolety den a noc

Rolety den a noc jsou na trhu velmi oblíbené zejména proto, že poměr kvality a ceny je opravdu působivý. Vyplatí se však vybrat ten správný produkt, aby splnil vaše očekávání a nezpůsobil problémy s montáží. Kde začít s hledáním? Za prvé, všimněte si, že rolety den a noc lze instalovat mnoha způsoby . To také určí, jak připravit svůj pokoj na nové rolety.

Rolety den a noc bez vrtání – můžete je nainstalovat sami, bez speciálního nářadí. Nejčastěji se používají speciální lepící pásky, které poskytují dodatečnou stabilizaci. Pásky se lepí na rám okna, což velmi urychluje montáž. Tyto typy nalepovací rolety den a noc se často nazývají „mini“. Jsou vyráběny na míru, takže je snadno přizpůsobíte velikosti vašeho okna. Doporučují se pro pronajaté byty a okna, která nejsou příliš velká.


  • Dodací lhůty: jen 3–4 týdny
  • Max. rozměry: šířka až 280 cm, výška až 300 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.


Rolety den a noc v kazetě – nejoblíbenější na trhu díky estetice zpracování a skrytí všech montážních prvků. Toto řešení je dobrou ochranou před poškozením a nečistotami, protože látka se dobře sroluje a poté se skryje v kazetě. Látka díky vodicím lištám dobře přilne ke sklu, takže nepřekáží, například se nedotýká dekorací na parapetu. Kazeta je nejčastěji vyrobena z hliníku, který se hodí do většiny interiérů. Rolety jsou vhodné pro menší i větší okna.

Volně visící rolety pro den a noc na zeď – vyžaduje přišroubování montážního profilu ke stěně, stropu nebo výklenku , takže je potřeba udělat otvory do stěny. Zaručují odolnost a snadno se používají. Tento typ však nemá lišty, takže látka může při otevření okna mírně vyčnívat. Pokrývá také celé okno včetně kliky. Díky tomu můžete například rafinovaně zakrýt architektonické nedokonalosti.

Rolety den a noc v kazetě s invazivní montáží k zasklívací liště se přišroubují šrouby. Lišty umožňují látce ležet rovnoměrně podél skla.

Látky na rolety den a noc

Látky na rolety den a noc

Jak fungují rolety den a noc? Účinně chrání místnost před slunečním zářením i před lidmi procházejícími nebo bydlícími naproti. Látky umožňují částečně zatemnit místnost např. ve dne a večer zcela zatemnit interiér. Látka se totiž skládá ze dvou částí. První je průhledný a druhý barevný. Proto při pohledu na rolety den a noc okamžitě upoutají pozornost vodorovné pruhy. Když řetízkem pohybujete rukou, vzájemně se překrývají, což dává optimální stupeň ztmavení. Pásy si můžete uspořádat tak, jak je to pro vás v danou chvíli nejlepší. Můžete jej také přizpůsobit denní době a umístění místnosti vůči slunci. Oproti klasické látce si můžete vybrat mezi transparentní a zatemňovací vrstvou. Jednotný materiál látek vám neumožňuje ovládat tok světla.

Zvažte kvalitní látky, které na slunci nevyblednou a navíc se snadno čistí . To platí jak pro rolety namontované v dětském pokoji, tak v kuchyni. Látka, protože se skládá ze dvou vodorovných pruhů, by měla co nejvíce ladit s estetikou interiéru. Vyplatí se vybírat barvy ladící například se stěnami, bytovým textilem nebo doplňky.

Při nákupu rolet zvažte typ látky . Můžete narazit na polo stínící nebo zatemnění . Zde je klíčový rozdíl. První z nich vypadá velmi elegantně a vytváří útulný akcent v bytě nebo domě. Má optimální tloušťku, takže dobře poslouží v obývacím pokoji, dětském pokoji nebo i kuchyni. Konkrétní výrobek by měl obsahovat informaci o procentech světla, které látka propouští do místností. Blackout bude mít mnohem větší hodnotu. Pamatujte však, že není pravidlem, že ztmavující má světlejší odstín. Vybírat můžete z bohaté palety barev.

Jak fungují rolety den a noc? Pár slov o servisu

Pro nastavení rolet den a noc slouží roletové vedení umístěné na levé nebo pravé straně a také řetízek. Ten je vyroben z malých korálků, které jsou na sebe pevně spojené. Pravděpodobně mezi nimi najdete speciální konektor. Slouží například ke zkrácení celého kusu, aby nepřekážel při každodenním používání.

Roletu nastavíte pomocí řetízku. Plynule zvedáte a spouštíte roletu a upravujete intenzitu slunečního záření. Jak víte, látka se skládá ze dvou částí: jedné průhledné a druhé barevné. Když se překrývají, zcela zakryjete sklo. Pokud ne, do místnosti pronikne více slunce a světla.

V současné době je na trhu mnoho zajímavých řešení. Jak fungují automatické rolety den a noc? Stačí k nim dokoupit vhodný motor, který se montuje na řetízek. Samotná montáž nezabere více než pár minut, bez specializovaných nástrojů nebo rozebrání celé kazety. Díky tomuto pohonu můžete roletu ovládat zcela na dálku, například při sezení na pohovce. K tomu slouží aplikace pro váš telefon nebo jiné mobilní zařízení. Vyplatí se nainstalovat takový motor jak na nové rolety, tak na ty, které již máte.

Rolety den a noc na automatické ovládání

Aby byl ovládací prvek estetický, můžete si vybrat z mnoha typů řetízků, a to jak bílé, tak stříbrné. Při nákupu dbejte také na způsob ovládání. Víte, jak rolety fungují ve dne i v noci, a k tomu potřebujete řetízek, který je snadno dostupný. Proto se vyplatí předem zvážit, zda má být umístěn na levé nebo pravé straně okna.

Proč se vyplatí volit rolety den a noc?

Rolety den a noc jsou dobrým řešením prakticky do každého interiéru, jak v kanceláři, tak v obývacím pokoji. Díky nim se budete cítit pohodlně v každém ročním období. Užijete si sledování televizních seriálů nebo práci u počítače, protože látka nedovolí, aby vás rušily odrazy světla. Navíc se můžete chránit před vnějším prostředím. Rolety den a noc mají široké uplatnění, což je dáno i různými druhy montáže. Můžete si vybrat mezi invazivními a neinvazivními fixacemi. Dva druhy látek jsou dobrým řešením, protože do místnosti můžete pustit přesně tolik světla, kolik skutečně potřebujete. Tyto typy modelů se navíc snadno čistí. Prohlédněte si naši nabídku rolet den a noc a přesvědčte se, jak jsou praktické!


Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top