Lista here!

Home » Tipy a návody » Jak funguje výsuvná markýza

Jak funguje výsuvná markýza?

Jak funguje výsuvná markýza

Motorizované markýzy nebo „ výsuvné markýzy “ mohou být extrémně snadno ovladatelné, a jejich technologie, která je skryta uvnitř markýz, je nejmodernější. Zde je jednoduché vysvětlení toho, co se stane, když na dálkovém ovládání tlačítko stisknete.

Motor

Motor pohání elektrickou markýzu . Nejnovější technologie je schopna pohánět i ty největší markýzy a přitom je stále dostatečně kompaktní, aby se úhledně vešla do hlavně (válce, na který se látka navíjí). To znamená, že vše, co uvidíte, je samotná markýza (pokud se nerozhodnete přidat příslušenství pro vytápění a osvětlení. V takovém případě váš instalační technik přidá na stěnu vedle ní malý přijímač).

Výrobci markýz používají integrované trubkové motory kvůli jejich tvaru a vestavěné konstrukci. Vodič, který spojuje motor, bude procházet jedním koncem markýzy, připraven k připojení k vašemu zdroji energie vyškoleným elektrikářem.

Při provozu motor navíjí hlaveň a otevře látkový kryt. Ramena fungují díky systému napínání pružin nebo plynových pístů. Mnoho lidí předpokládá, že kryt otevírají zatlačením, ale ramena jednoduše automaticky následují kryt, když se otevírá nebo zavírá. Napětí pružin nebo tlak plynu zajišťuje jejich jednoduché otevírání a zavírání.

výsuvná ramena markýzy WAREMA

Výsuvná ramena

Většina markýz má hliníkovou konstrukci pro velkou pevnost a odolnost. Standardní design terasové markýzy bude mít dvě ramena, i když větší modely mohou mít tři nebo více. Každé rameno bude obsahovat dvě hlavní části, spojené loketním kloubem.

Při provozu motoru se klouby pohybují způsobem podobným natahování lidské paže. Jeden nebo dva řetězy spojují části každého ramene dohromady a drží vše na svém místě.

První elektrické markýzy používaly letákové řetězy podobné těm na kolech. Ty byly poté modernizovány na robustnější ocelové článkové řetězy, které se dnes používají ve většině markýz. MHZ používá vysoce kvalitní nerezavějící ocel, aby bylo zajištěno, že vydrží markýze po celou dobu její životnosti bez nutnosti výměny. WAREMA slibuje „dokonalý přenos síly“ prostřednictvím svých zaoblených ocelových článkových řetězů.

Markýza Warema Terrea K60

Další zajímavé články

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top